Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Solarium
Autor Wiadomość
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Pon 28 Lip, 2008 22:49   Solarium

Hejka wszystkim :grin:
Chcialem sie dowiedziec kto z was odwiedza solarium, jakie sa efekty czy jest lepiej czy gorzej :grin: generalnie jest nie wskazane...ale wyczytalem juz na forum ze u dwóch osob pomaga :biggreen: zastanawiam sie nad malym eksperymentem, VitiX lub dziurawiec i solarium, mi w zasadzie od slonca nie powstaja nowe plamy, raczej piegi :blush: ...no i jest tylko wiekszy kontrast,
Prosze o wasze opinie co mysle na temat tej metody leczenia
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008 07:27   

tez jestem ciekawa, bo z racji, ze mam plamy bałam sie o poparzenia, ewentualnie myslałam o zakrywaniu ich plastrami albo coś. Dl;atego rowniez dowiem sie od kogos czy to daje jakieś efekty, ujemne takze. :)
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008 08:46   

no właśnie isc czy nie isc ???? naprawde to komus juz pomoglo???? samn bys sprobowal ale sie troche boje o to ze plamy moga sie ani troche nie opalic a wtedy kontrast ze zdrowa sora bedzie jeszcze wiekszy
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008 09:46   

plamy sie raczej nie opalą, co najwyzej moga sie poparzyc... tak mi sie wydaje, ale ejsli jestem w błędzie, to prosze mnie poprawic :)
a kontrast byłby na pewno, to tak samo jak opalałbys sie na sloncu, to plamy sa bardziej widoczne...
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008 17:01   

ej przestańcie, solarium jest niezdrowe

zmarszczki się Wam porobią ;p
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008 18:15   

nie chodzi Abi o to, zeby uczęszczać tam notorycznie :) ale iśc raz, dwa jest podobno zdrowo, w sensie, że troche promieniowania oczyszcza skórę z bakterii i takie tam ;p a ciekawi jesteśmy czy mając bielactwo można tam sobie iść bez zakrywania plam, w sensie czy nie spowoduje to poparzenia plam? wiesz cos o tym ;> ?
 
 
Pola 

Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 20
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008 20:24   

W solarium, w którym byłam wisiała kartka z przeciwskazaniami i m.in. było bielactwo!
 
 
Agnieszek21 


imie: Agnieszka
Dołączyła: 08 Lip 2008
Posty: 23
Skąd: Turek
  Wysłany: Sob 02 Sie, 2008 17:03   

ja chodze na solarium na wiosne i jesień... i bynajmniej w moim wypadku białe plamki wcale nie są poparzone ani zaczerwienione a wrecz nachodzi na nie barwnik w postaci brązowych plamek. oczywiście nie każda skóra będzie reagować w taki sam sposób takze może warto spróbować ale trzeba byc ostrożnym... teraz w lato biore tabletki przyspieszające opalanie i tez mimo ze sie opalam i nie używam wysokich filtrów moja skóra na bialych plamkach wcale nie jest poparzona
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Sob 02 Sie, 2008 18:04   

Hej Aga
No wlasnie slyszalem juz podobne opinie do Twojej :grin: rowniez chce skorzystac z solarium poniewaz moje plamy pod wplywem duzej dawki slonca,nie sa poparzone ani sie nie czerwienia zbytnio..oczywiscie jest kontrast pomiedzy skóra zdrowa i bez melaniny,ale to normalne...moje pytanie czy smarujesz plamki jakąś mascia przed solarium, oraz ile minut u Ciebie trwa taka sesja ???:grin:
Pozdro
 
 
Agnieszek21 


imie: Agnieszka
Dołączyła: 08 Lip 2008
Posty: 23
Skąd: Turek
  Wysłany: Sob 02 Sie, 2008 19:39   

no więc u mnie też jest duży kontrast między zdrową skóra a plamkami ponieważ opalam się na dość ciemny kolor... ja nie stosuje żadnych preparatów na plamki przed opalaniem. na poczatku bylam na 8 minut na turbo tylko nie wiem czy dla ciebie to nie bedzie za duzo na poczatek , to zalezy od skóry i na jaki kolor sie opalasz... kiedyś przed opalaniem użyłam specjalnego kremu aloesowego który kupiłam w solarium i miał byc niby na wrazliwe miejsca zeby ich nie poparzyć u mnie wywołał całkiem odwrotny skutek, białe plamki zaczerwieniły mi sie poprostu poparzyłam je. oczywiście mozesz spróbować jednak radze ci uwazac jak sie juz zdecydujesz pojsc to jak tylko poczujesz jakies pieczenie w tych miejscach co masz plamki przerwi opalanie. pozdrawiam... :)
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Sob 02 Sie, 2008 23:57   

hmm to ciekawe. sprobuje moze z tym solarium ciekawe czy w moim przypadku nastapią jakieś zmiany.... tylko, ze jeśli chodzi o mnie i o moja karnacje to na poczatek jakies 5 minut chyba straczyłoby :)
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008 15:14   

jestem przeciwniczką solarium z bielactwem, czy bez

no ale jeżeli mi ktoś powie, że plamy zaczęły mu repigmentować po solarium, to zacznę uczęszczać :]
 
 
kwiatek 
kwiatek


imie: ania
Dołączyła: 22 Lut 2008
Posty: 42
Skąd: Hajnówka
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008 16:11   

Hej! Ja też mogę to potwierdzić,że solarium nie szkodzi na bielactwo.W prawdzie teraz nie mam czasu,ale jak kiedyś chodziłam to plamy się nie powiększały ,odparzeń też nie miałam ,a po pewnym czasie gdzie niegdzie plamy zanikały lub pojawiał się brązowe plamki.Szczerze mówiąc ,żebym miała więcej czasu (ale dzieci małe ,praca itp)znowu bym się wybrałam.Oczywiście nie ma co przesadzać,trzeba stopniowo.
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008 17:50   

hmm tzn, ze mozna spróbować, skoro nawet gdzie nie gdzie powrócił Ci pigment :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo