Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Czesiu
Nie 10 Wrz, 2006 10:44
Przeprowadzka forum
Autor Wiadomość
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
  Wysłany: Śro 30 Sie, 2006 21:50   Przeprowadzka forum

Witajcie moi drodzy forumowicze :o

Nadszedł czas na podjęciu kilku ważnych decyzji odnośnie przyszłości strony i naszego forum. Jak wiecie, stronka jest na darmowym serwerze, ale przez to ma pewne ograniczenia. Ponieważ kończy się miejsce w bazie danych (max 4 MB - jest ponad 3.6), musimy zdecydować, co będzie dalej.

Firma OVH (czyli ta, na kórej serwerze jest obecnie strona) oferuje wiele opcji hostingu, z których 2 wydają mi się najkorzystniejsze, tzn. zarejestrowanie domeny .info lub .pl i wybranie serwera 1000GP. Różnica w cenie przy rejestrowaniu powyższych domen jest dość duża. O szczegółach przeczytacie tutaj http://www.ovh.com/pl/pro...s_register.html

Teraz trzeba zdecydować, co wybieramy: czy domenę .info czy .pl oraz jak się będzie strona nazywała. Przykładowo
www.bielactwo.info
lub
www.vitiligo.pl
lub inna (bielactwo pl juz zajęte). Najprawdopodobniej będzie można zrobić przekierowanie z obecnej strony na nową. Można też nie robić przekierowania i dać tylko linka, ale nad tym będziemy myśleć później.

Jeśli wybierzemy domenę .info, to za pierwszy rok zapłacę sam (nie pójdę 2 razy na piwo i będzie serwer), a jeśli wybierzemy .pl i nie wygram w totolotka, trzeba będzie zorganizować jakąś małą zrzutkę. W przypadku wyboru domeny .pl i braku chęci do zrzutki, będzie domena .info. Odnośnie nazwy strony, jeśli będzie kilka propozycji, jak na demokratycznych ludzi przystało, zrobimy ankietę.

Ponadto trzeba będzie ustalić, co ma być na nowej stronie głównej, tzn. czy system CMS, czyli coś na kształt obecnego portalu, czy właśnie miejsce strony głównej zajmie nasz portal, czy może nic się zbytnio nie zmieni i strona główna będzie napisana w HTMLu i wyglądała podobnie jak teraz. Teraz nie ma systemu CMS, z uwagi właśnie na ograniczoną ilość miejsca w bazie danych.

Bardzo Was proszę o zabieranie głosu, wolałbym abyśmy wspólnie zdecydowali o tej sprawie. Na jutrzejszym czacie będziemy też mogli o tym porozmawiać.

Pozdrawiam
Czesiu
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Pon 11 Wrz, 2006 21:45, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
mysheida 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2006
Posty: 8
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006 06:13   

Czesiu - pomysł z serwerem i nową nazwą strony bardzo mi się podoba! Choć to raczej konieczność.

Jeśłi chodzi o nazwę to przypadła mi do gustu 'www.bielactwo.info'.
Jakoś bardziej przyjazna się wydaje - i myślę że jest łatwiejsza do 'rozszyfrowania' :grin:

Bielactwo - bo o bielactwie. Info - bo informacje.

Myślę że wiele ludzi bardziej kojarzy naszą chorobę pod nazwą 'bielactwo' niż 'vitiligo'.

Zaś jeśłi chodzi o wygląd strony to pomoba mi się "coś na kształt obecnego portalu" :grin:

Oto moje skromne zdanie :wink:
 
 
Angel 

lots of laugh


imie: Angelika
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 77
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006 12:57   

Witam! :wink:

Uważam że nazwa 'www.bielactwo.info' bedzie łatwiejsza w wyszukaniu gdzyz wiele osob zna chorobe pod nazwa Bielactwo (przynajmniej ze mna tak bylo na początku i tak wlasnie szukalam info o bielactwie a nie o vitiligo)

Lecz tak jak piszesz nie kazdemu moze pasować i bardzo dobrze pomyślales o ankiecie wtedy bede sprawiedliwie!! :grin:

Mnie podoba sie obecny wygląd stronki i to jak ja tworzycie i w jaki sposob jest prowadzona! jeśli chcecie cos zmienic to czemu nie?? Ale obecny wyglad moim zdaniem nie budzi zadnych zastrzezen :lol: :lol: :lol:

Ciekawa jestem co o tym sadza inni uzytkownicy?? Pozdrawiam
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006 18:26   

Cześć,
Zgadzam się z Wami Mysheida i Angel, bielactwo.info to dobre rozwiązanie. Zarówno nazwa pasuje i koszt domeny jest niewielki. Ale ankietę już wstawiam. To w zasadzie jest najważniejsza sprawa. Strona główna to drugoplanowa, bo zawsze można pozmieniać i dopasować szczegóły.
Dzięki dziewczyny za podzielenie się opiniami.
Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi innych ;)
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006 22:21   

ja jestem za vitiligo.pl
nie lubie nazwy bielactwo, mysle ze vitiligo to nazwa bardziej fachowa, po za tym domena jest lepsza nic dziwnego ze drozsza ^^

jak bedzie jakas zrzutka to ja tez sie zgłaszam

pozdrawiam
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006 23:28   

Oj niedobrze, obie nazwy są już zajęte (vitiligo pl i bielactwo info), a niedawno sprawdzałem i były wolne :mad: Ktoś nas ubiegł. W ogóle na bielactwo.info jest jakaś wiadomość o stowarzyszeniu chorych na bielactwo :shock: Tak czy siak, trzeba wymyślić jakąś inną nazwę.
 
 
efekt placebo 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Cze 2006
Posty: 52
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2006 18:17   

a więc jesli sa zajete vitiligo.pl i bielactwo.info , to ja proponuje ; www.vitiligo-support.pl , podobnie jak zagraniczna stronka,tylkokoncówka pl świadcyz o "pochodzeniu" portalu, pozdr p.s. bielactwo.info i tak mi sie nie podobalo rózwniez
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2006 20:05   

A co byście powiedzieli na vitiligoinfo.pl? Albo vitiligo.com.pl (chociaż .com to raczej dla firm).
Tak dla wyjaśnienia napiszę, że można też wybrać inną domenę. Prócz pl, info, eu są też com, com.pl, net, net.pl .org .org.pl .biz i regionalne np. wroclaw.pl czy waw.pl. Trzy pierwsze jednak są obięte promocją w firmie ovh i dostaje się przy ich rejestracji darmowy serwer 1000GP. Gdyby wybrać inną domenę (np. com.pl) trzeba by dodatkowo zapłacić za serwer i nie musiałoby to być w firmie ovh. Ponadto domenę można zarejestrować w jednej firmie, serwer wykupic w innej. Firm oferujących hosting jest b. dużo, tutaj ich spis: www.top100.pl Koszt serwera za rok to w zależności od gabarytów 35zł w górę i rejestracja domeny w zależności od nazwy od kilkunastu zł w górę, dla .pl ok. 60 w górę. Podsumowując jeśli zdecydujemy się na pl to koszt będzie w granicach 100 zł za rok. Ale skoro mam się nie martwić o pieniądze :wink: to pozostaje ustalić nazwę i domenę. Więc ja proponuję vitiligoinfo.pl lub vitiligopl.info

efekt placebo, nie wiem czy czasem nazwa vitiligosupport nie jest zastrzeżona :???: Nie chciałbym, żeby z tego powodu były jakieś problemy. Poza tym mało kto wie co to support znaczy :) Może coś bardziej z polska?
 
 
Angel 

lots of laugh


imie: Angelika
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 77
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Sob 02 Wrz, 2006 09:33   

Oj widze ile ludzi tyle gustów!!! :wink: :wink: :wink:

Skoro Czesiu proponujesz te dwie nazwy bardziej podoba mi sie vitiligoinfo.pl
I jeśli bedzie jakas ściepa to mozna na mnie liczyc oczwywiscie:)

Czekam na dalsze opinie i decyzje
 
 
Berta 

Katarzyna


imie: Katarzyna
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 220
Skąd: Sędziszów Młp
Wysłany: Sob 02 Wrz, 2006 09:41   

hej!
no tak czytam czytam i chyba musze zbrać głos.
co do nazwy to powinna być jakaś prosta : vitiligo.com.pl lub vitiligoinfo.pl. lecz lepiej byłoby zeby było w nazwie o bielactwie, by my już wiemy co to ,ale ci którzy szukają to nie znaja łącinskiej nazwy, moze coś wam do głowy przyjdzie, : bielactwoinfo.pl? pisane razem?albo łaciaci.pl ooooo.... ale to był żart.
a co do finasów to jesli bedzie potrzeba to do ściepy sie dołoże hih najwyzej pudru sobie nie kupie..
a co si etyczy danych technicznych to ja si ena tym nie znam i całkowicie ufam Cześkowi i spółce, ale szata garficzna mi sie podoba i powinna chyba zostać bo sie juz do niej przyzwyczailismy...
pozdrawiam
 
 
pa_wel 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 11
Wysłany: Nie 03 Wrz, 2006 09:04   

hej. Moim zdaniem nowa nazwa strony powinna zawierac słowo bielactwo, poniewaz tak jak juz inni pisali łatwiej ja bedzie znalesc. Sam miałem problemy z odnalezieniem tej stronki jak przypadkiem straciłem link do niej.
Jesli chodzi o skladke na serwer nie widze problemu, wkoncu chyba jest nas na tym forum sporo, to te kilkanascie złotyszy nie było by problemem.
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie 03 Wrz, 2006 11:11   

Cześć
Tak sobie myślałem o tych nazwach i doszedłem do wniosku, że rzeczywiście bielactwo jest lepiej rozpoznawalne, znane i osoba która niedawno się dowiedziała, że jest chora, najpierw wklepie w wyszukiwarce "bielactwo". Ale co zobaczy? W opisach stron (wynikach szukania) często występuje nazwa vitiligo i jest chyba na każdej po wejściu na daną stronę. Więc jest kwestią krótkiego czasu, jak ta osoba zorientuje się, że funkcjonują 2 nazwy. Co prawda wyników wyszukiwania w polskich googlach dla słowa bielactwo jest zdecydowanie więcej niz dla vitiligo, ale za to dla tego drugiego jesteśmy na pierwszym miejscu :) Jak zakładałem tę stronę też wybrałem vitiligo, jak widać, bo nie przepadałem za tą nazwą, chociaż teraz to już mi bez różnicy, no ale skoro już jest vitiligo w nazwie strony, to może tak zostawimy :?: Żeby nazwa nie była zbyt skomplikowana, możemy wybrać domenę złożoną z dwóch członów, chodzi mi o net.pl lub org.pl - dla obu nazw (bielactwo i vitiligo) są wolne. Ponieważ zdania są podzielone, zrobimy tak: zagłosujemy w nowej ankiecie wybierając czy bielactwo czy vitiligo i czy net czy org pl, czy może vitiligoinfo.pl. Wynik ankiety będzie decydował o nazwie. Ankieta potrwa do czwartku, chyba że będzie mało (poniżej średniej w dotychczasowych ankietach, czyli 6) głosów, to przedłuzymy. Jeśli 2 lub więcej nazw będą miały po zakończeniu ankiety taką samą liczbę głosów, zrobimy losowanie. Temat będzie poruszany też na najbliższym czacie. Link do ankiety: http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=91
Pozdrowienia
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Nie 10 Wrz, 2006 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 03 Wrz, 2006 21:58   

a moze samo bielactwo.net ..czy tez juz zajete? :???: ..wydaje mi sie ze to byłoby lepsze bo krotsze ;>
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie 03 Wrz, 2006 22:08   

Nie jest zajęte, bielactwo.net i bielacto.org są wolne. Ok, wprowadze do ankiety, jeśli osoby które już oddały głos będą chciały go zmienić, niech napiszą.
 
 
zet 

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006 09:35   

witam,
ja jestem za vitiligo obojętnie w jakiej domenie.

mam też propozycję żeby nie dyskutować o nazwie na forum, a np. przesyłac propozycje drogą mailową. W innym przypadku może okazać się, że niebawem wszystkie nazwy będą pozajmowane. patrz przykład vitiligo.pl

Czesiu napisał/a:
Oj niedobrze, obie nazwy są już zajęte (vitiligo pl i bielactwo info), a niedawno sprawdzałem i były wolne :mad: Ktoś nas ubiegł. W ogóle na bielactwo.info jest jakaś wiadomość o stowarzyszeniu chorych na bielactwo :shock: Tak czy siak, trzeba wymyślić jakąś inną nazwę.
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006 09:51   

Cześć, sprawdzałem kiedy te domeny zostały zarejestrowane i okazało się, że kilka dni przed założeniem tego tematu (vitiligo.pl 25. sierpnia), a bielactwo.info 20. lipca, więc chyba nie ma tutaj żadnego spisku ;) po prostu kto pierwszy ten lepszy. Ale dla pewności mogę zrobić forum Sondy dostępne dla zarejestrowanych (i zalogowanych). Przypominam też, że w ankiecie można głosować będąc zalogowanym. Zatem zachęcam do oddawania głosów http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=91
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Nie 10 Wrz, 2006 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2006 12:47   

Witajcie,
Ankieta dobiegła końca i wybralismy nową nazwę strony. Będzie to vitiligo.com.pl. Domena została już zarejestrowana i opłacona. Parametry serwera wirtualnego :arrow: 1000GP. Prawdopodobnie w poniedziałek będzie można już przenosić zawartość obecnej strony. Wiem, że Adam deklarował chęć pokrycia całych kosztów, jednak uważam, że z kilku powodów lepiej jest zrobić zrzutkę. Dlatego, że po rozłożeniu tej kwoty na kilka osób, nie będzie ona tak odczuwalna, a kto dzisiaj cierpi na nadmiar pieniędzy? Dlatego, że składając się, będziemy brali większy udział w tworzeniu strony, bo też utrzymaniu, co będzie się przekładać na jej rozwój. Dlatego, że będzie można powiedzieć, że jest to nasza wspólna strona :) Składka jest tylko i wyłącznie dobrowolna. Osoby, które chcą się złożyć, proszę o kontakt na maila, ustalimy szczegóły.
Pozdrawiam
Czesiu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo