Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wy to pijecie
Autor Wiadomość
pa_wel 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 11
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2006 20:17   Jak wy to pijecie

Pytanie dotyczy miodu z cynamonem. Roznie juz probowałem ale na dłuzsza mete nie da sie tego pic. JAk dosypuje cynamony do wody z miodem to sie robi pozniej taka zawiesina( czytaj gluty) ktore ni jak przez gardło przejsc nie chca :razz: probowałem dosypywac cynamonu przed samym piciem ale nie wiem czy to nie zmniejsza własciwosci.
A i całej łyzki cynamonu tak jak w tym przepisie pisało nie da sie wypic, bo piecze w usta i smakowo ochydne, dosypuje nie całe pol małej łyzeczki.
Moze wy podacie sposoby jak sporzadzacie ten specyfik. No chyba ze tak ma smakowac to trudno :cry:
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2006 20:37   

Cześć, ja nie próbowałem jeszcze tych przepisów miód + cynamon. Wodę z miodem piję samą lub z ziołami (1-2 łyżeczki na szklankę wody w obu przypadkach), cynamonu używam do kasz i na kanapki. Smarowałem przez pare dni mieszanką, ale jakiś taki poklejony byłem ;) i mi sie znudziło. Aaa, sypałem kiedyś cynamon do ziół i je gotowałem i tak jak mówisz, taki dziwny posmak był, drapało w gardle, nie specjalnie mi to smakowało i dałem spokój.
 
 
pa_wel
Gość
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006 19:45   

Aha moja ciocia chora na raka to piła prez miesiac, i sypała po łyzce cynamonu, nie wiem jak to mogla pic, ale mam nadzieje ze choc troche jej pomogło.
Jakich zioł dosypujesz do tej wody z miodem??
Ta mieszanke do smarowania uzywam tylko koło oka i na powiece, i z rana mam troche poklejone oko:) i musze zmywac z rana woda bo cynamon widac, mam nadzieje ze nie zapomne zmyc zanim pojde do pracy :grin:

Druga sprawa o ktora chciałem zapytac to kupiłem sobie ostatnio sok z dziurawca do smarowania ale nie wiem czy to ma byc sok czy jakis inny wyciag. To co kuiłem to kosztowalo chyba z 6 zł. NIe probowałem smarowac tym koło oka bo to jest na bazie alkoholu i nie wiem czy mozna tym smarowac koło oka. Juz raz mialem spochniete po ziołach babci. Czy dostał ktos jakis poparzen po dziurawcu, czy ma tak samo mocne działanie uczulajace na swiatło jak zioła babci :?:
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006 21:04   

pa_wel napisał/a:
Jakich zioł dosypujesz do tej wody z miodem??

Ja gotuję zioła (mięta+melisa+dzirawiec+siemię lniane+szczypta kminku) i jak ostygną (ciepłe, ale nie więcej jak 40° C) słodzę miodem.

Cytat:
nie wiem czy to ma byc sok czy jakis inny wyciag

To nie ma znaczenia. Działanie ma bardzo podobne. Dowiedziałem się jaka jest różnica między sokiem i wyciągiem z dziurawca. Sok robi się wyciskając z ziela sok i zalewa alkoholem, a wyciąg jedynie nim zalewa. Ja osobiście kupiłem sok i nim się smaruję, ale obok oczu nie, chociaż mam tam też niewielkie odbarwienia.

Cytat:
Czy dostał ktos jakis poparzen po dziurawcu, czy ma tak samo mocne działanie uczulajace na swiatło jak zioła babci :?:

Ja jeszcze nie, a na wakacjach opalałem się po smarowaniu nim, z tym że dość krótko. Zaróżowiły się białe miejsca, ale nawet nie swędziało. Nie wiem dokładnie jakie ma działanie ziele Babći, sam nie próbowałem, ale z tego co czytałem wypowiedzi innych osób, to działa silniej niż dziurawiec.

pa_wel, tak tylko dla informacji, nie jest to konieczne, ale wygodniejsze i może Ci się przydać w przyszłości - napisałeś jako niezalogowany (lub wygasła sesja) i nie będziesz mógł edytować, zmieniać treści tego wpisu, jeśli chcesz, skopiuj go i wklej już jako zalogowany, a ja resztę poskładam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo