Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ariel
Wto 12 Cze, 2007 16:53
kamuflaż cd.
Autor Wiadomość
efekt placebo 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Cze 2006
Posty: 52
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006 22:16   kamuflaż cd.

post dotyczy kamuflazy(jakw temacie) czy stosujecie jakies ? z jakim skutkiem ? czy w ogołe nie stosujecie ? na stronie vitiligo.prv.pl czytalam o system tan i dermotan, czy ktos to stosuje i z jakim skutkiem ? czy to nie rpzeszkadza w pigemtnacji ? czy to nie przeszkadza np. w stosowaniu protopicu (a potem sieopalaniu)? jak dobrze ktyją, które kolory sa lepsze, po jakim czasie sie zmywaja ? jestem tego wszystkeigo ciekawa dlatego pisze, moze ktos z was udzieli mi odpowiediz, ja jak na razie zawsze stosowalam samopalacze (mam bielactwo 10 lat) ale przeczytalam na wymienionej juz str. ze one moga pogarszac bielactwo, najczesciej stosowalam na dloniachi faktycznie tu mi najweicej plamek przybyło (a moze torpzez stres nie wiem) ;( a wiadomo dlonie widac najbardzie(oprócz twarzy ale tu pomocny jest dobry podkład) niestety tez samopoalacz e nie daja takie fajnego efektu, (moga tez przeszkadzac w pigmentacji
) chodze na solarium i stosuje protopic , mam efekty jestem zadowolona ale jednoczesnie widac kontrast miedyz plamkami a opalana skora, na razie pigmentuja mi kolana , lokcie i biodra,niestety dlonie nie ( tu off topiic, pisalam juz na innym temacie tego forum dlaczego dlonie tak pozno reaguja? czy kto potrafi na to pytanie odpowiedziec ? ) i chialabym zastosowac kamuflaze na dlonie zwlaszcza ze podjelam nowa prace i chialabym zeby własnie dlonie byly jednego koloru, cyz mozecie tu opisac spostrzezenia dotyczące sposóbw kamuflowania plamek ? zwlaszcza interesuja mnie te produktu przeznaczone specjalnie do skory z vitilligo, czyli dermotan i system tan, prosze podizelcie sie opiniami pozdrawiam serdecznie
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006 20:16   

Cześć,
Ja nie stosuje komuflaży, a z tego co mi wiadomo, Dermotan zawiera składnik (dihydroksyaceton, DHA), który jest podejrzewany o rozszerzanie plamek. Wiele osób to zaobserwowało (na podstawie amerykańskiego forum), jednak nie u każdego taka reakcja ma miejsce.

Odnośnie trudnej reakcji dłoni, założyłem nowy temat Dlaczego dłonie trudniej leczyć?

Pozdrawiam
 
 
efekt placebo 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Cze 2006
Posty: 52
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006 09:20   

dziekuje i pozdrawiam , a moze ktos jeszce się wypowie ?
 
 
issska
Gość
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006 14:52   kamuflaż

Ja ostatnio stosuje Dermablend- ale na dłonie to on sie raczej nie nadaje...
na twarzy jest OK
Co do samoopalaczy to używam i nie wiedziałam że pogłębiają bielactwo... ale możliwe że tak jest.. mnie sie powiększają i powiększają te plamy...
Prawde mówiąc nigdy w życiu nie byłam w solarium... mam obawy.. pewnie niepotrzebnie...
Czy ktoś stosował Diadermę ( olejek marchewkowy)? Czy to coś daje? Bo kusi mnie żeby to kupić...
Pozdrówka
IZa :grin:
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006 14:53   

Ja cieee
Zapomniałam sie zalogować
To wcześniej - to ja - sklerotyczka :lol:
 
 
Angel 

lots of laugh


imie: Angelika
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 77
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Nie 15 Paź, 2006 10:02   

Ja stosuje tylko w czasie wakacji i to tzw tapete czyli pudry maskujace i fluidy i nawet pomaga ale wiadomo ze na troche bo po wyjściu np z basenu zaraz sie zmywa. Jakos ostatnio podchodze do tego z wiekszym dystansem ale to pewnie daltego ze znowu nadeszla nasza piekna polska jesien :wink: :mrgreen:
pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo