Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witajcie.
Autor Wiadomość
emma 

Dołączyła: 26 Lip 2009
Posty: 2
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 21:08   Witajcie.

Czesc wszystkim.
Ze wzgledu na to, ze pragne zachowac anonimowosc, bede figurowala na forum jako 'emma'.

Nie jestem do konca pewna po co tu jestem, ale widac musi byc w tym jakis ukryty sens.
Nigdy nie wiedzialam, ze to co sie dzieje z moim cialem moze stanowic jakis problem.

Juz w wieku 12 lat zauwazylam, ze na ramieniu mam 'plamki, ktore sie nie opalaja'. Nawet mi sie podobaly, ot 3-4 mikro plamki, ktore zima byly niewidoczne, pojawialy sie tylko latem, wraz z pojawiajaca sie opalenizna.

Ale plamek zaczelo przebywac i wraz ze wzrostem mojego ciala, skora sie rozciagala, a one sie troche przemiescily. teraz zajmuja obszar ok. 15 razy wiekszy.
o ile przez tyle lat bylo ich malo, tak teraz jest ich coraz wiecej i coraz szybciej sie pojawiaja.

Dzieje sie to na tyle szybko, ze zaczelo mnie to najpierw irytowac, potem lekko niepokoic.
wczesniej nie wiedzialam, ze istnieje cos takiego jak bielactwo nabyte.
zreszta, sama nie wiem, co to jest, bo zima nie widac (chociaz w tym roku pojawila sie znaczna czesc plam, ktorych dotychczas nie bylo, wiec nie wiem jak to bedzie wygladalo po lecie).

Wkrotce ide do dermatologa. ze skora mam rozne dziwne sytuacje od zawsze chyba. juz mialam zabieg usuwania znamion, bo podejrzewano czerniaka. pieprzyki mi sie pojawiaja w zastraszajacym tempie, a teraz jeszcze te plamy.

czy jesli wrzucilabym fotke i dala w tym temacie link do niej, to moglibyscie mi powiedziec co o tym sadzicie? ja wiem, ze to nie zastapi wizyty u lekarza, ale pomogloby mi to na pewno.

pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)

Edit.
Zalaczam fotografie. Nie jest super jakosci, moze jutro postaram sie o lepsza.


Edit2.
Ostatnio zmieniony przez emma Nie 26 Lip, 2009 21:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 21:24   

witaj, to może podaj te fotki na forum, być może będzie ktos z nas mógł podzielić się radą :) przede wszystkim nie stresuj się, przejdź do dermatologa i zacznij jakos działać jak juz będziesz miała stwierdzone czy to bielactwo :)
 
 
emma 

Dołączyła: 26 Lip 2009
Posty: 2
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 21:28   

Witaj Natalio :-)
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 09:47   

Szczerze?? Mi to nie wygląda na bielactwo... Dziwne troszkę te plamki. Kiedyś widziałem takie plamki podobne na zdjęciu jak miał koleś łupież pstry na ciele... Ale nie wiem, idź do lekarza przede wszystkim (jakiegoś dobrego dermatologa) i niech on top zbada pod lampą Wooda i oceni co to jest...
Pozdrawiam
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 18:39   

hej na moje oko to nie bielactwo, ale może to tylko tak na zdjęciach niewyraźnie wygląda... najlepiej do dermatologa!
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 19:48   

Do emma: poszukaj jeszcze na swoim ciele znamion Suttona czyli pieprzyków z odbarwioną obwódką albo zanikających znamion. Nie zawsze muszą występować przy bielactwie ale mogą... Ja np mam kilka- to nic groźnego ale przy bielactwie to występuje, np. tym moźe być zapoczątkowane bielactwo;P
Aaa i główka do góry;) :zdrówko:
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 20:51   

jesli nie jestes pewna bielactwa, niektorzy nawet lekarze polecaja wykapac sie w nizoralu by wykluczyc vitiligo. bielactwo glownie wystepuje albo symetrycznie i segmentowo - jednak rozni ludzie, roznie rozmieszczone plamy. jednak wiedz, ze mimo, masz biale place i lekarz potwierdzi vitiligo, to nie musi byc koniecznie ta choroba. jest masa chorob przypominajacych wygladem bielactwo nabyte.
Ostatnio zmieniony przez blabla Pon 27 Lip, 2009 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 17:30   

mnie to tez nie wygląda na bielactwo, ale to może też jakośc zdjęcia nie jest za dobra, a może po prostu nie jest to bielactwo albo jak ktoś wyżej powiedział łupiez pstry :) w kazdym razie nie ominie Cię wizyta u dermatologa - powodzenia ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo