Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfer Factor Plus, Pau d'Arco
Autor Wiadomość
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro 03 Sty, 2007 19:02   Transfer Factor Plus, Pau d'Arco

Umieszczam ten temat po otrzymaniu maila od Beaty, która chciałaby się dowiedzieć, czy ktoś stosuje/stosował ten praparat, gdyż sama zamierza to zrobić. Trochę informacji o tym można znaleźć w necie, np http://www.transferfactor...ent/view/24/52/ W teorii wygląda to ciekawie, jednak cena jest dość wysoka. Może ktoś coś wie lub słyszał, czytał, czy może pomaga na bielactwo?
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Śro 14 Lut, 2007 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 03 Sty, 2007 23:31   

ja jeszce o tym nie słyszałam, ale podbne działanie ma wg mnie pau de arco ..biore 3 kapsułki 3 razy dziennie ..ale sama nie wiem czy lepiej sie czuje od witamin czy od pau de arco <mysli>
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro 10 Sty, 2007 12:44   

Cześć Zygcia,
Kto zalecił Ci takę dawkę Pau D'Arco? Ja kiedyś brałem te tabletki, ale zgodnie z informacją na opakowaniu (2 kapsułki 1-2 razy dziennie), a później przerzuciłem się na herbatę Pau D'Arco. Teraz zrobiłem przerwę. Czy w Twoim przypadku widać jakąś poprawę? U mnie ogólny stan skóry się poprawił, kiedy to stosowałem.
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Sty, 2007 00:02   

Czesc Czesiu :)

ja sama sobie zleciłam taka dawke ..hehe :)

ale potem zeszłam do 4 tabletek dziennie

..ogolnie po tym czułam sie lepiej, skora tez wygladała lepiej, co wiecej pau de arco działa na wiele rzeczy ..żołądek, skóre ..a nawet zabija pasozyty, o ktorych czesto nie ma sie zielonego pojecia ze sa a wyjadaja nam suplementy

co więcej kiedy byłam mała i bylam bardzo chora, wtedy tez zaczeło sie moje vitiligo i powiekszało sie dosc szybko ..to wtedy po wzieciu pau de arco wyzdrowialam ..powody mojego wyzdrowienia oczywiscie moga byc rozne, ale ja mysle ze pomogło mi pau de arco ..wtedy vitiligo tez sie zatrzymało


bede brac opakowanie pau de arco co poł roku profilaktycznie Tobie tez polecam Czesiu:)
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob 10 Lut, 2007 16:22   

Zygcia, dzisiaj byłem zaopatrzyć się w herbatę Pau d'Arco, bo powoli mi się kończy i dostałem ulotkę, na której napisane jest, że ta herbata ma dużo żelaza i działa między innymi krwiotwórczo. Nie wiem jaka forma jest lepsza (kapsułki czy herbata), bo próbowałem obu i w zasadzie efekt był podobny, chociaż trudno to prównać, ale ponieważ herbatę gotuje się 5-15 minut, to wydaje mi się, że dzięki temu więcej leczniczych składników zostanie z niej wydobytych i lepszy da to efekt. Poza tym za 10 dag zapłaciłem ok. 10 zł (wcześniej 13) i na dłużej mi ta ilośc starczy niż zakup w tej samej cenie kapsułek. A czy Ty próbowałaś też pić tę hebratę, czy tylko kapsułki?
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 10 Lut, 2007 23:10   

ja dawno temu piłam własnie herbate tak zalecił mi wtedy zielarz i irydiolog :D
powiedzial, ze sa w kapsułkach ale bede miała problemy z połykaniem ..pamietam ze nie smakowała mi ta herbatka wtedy, dlatego teraz połykam w kapsulkach ..moze nastepnym razem kupie sobie herbatke ..ale mysle ze i to i to ma pozytywny wpływ na zdrowie

o nie wiedziałam o tym ze pau de arco ma duzo zelaza i jest krwiotworcze, tym bardziej bede pic bo mam lekka anemie

napisz Czesiu czy zauwazyłes jakas poprawe po piciu herbatki
pozdrawiam :)
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob 10 Lut, 2007 23:24   

Poprawę zauważyłem ogólnego stanu zdrowia, poprawiło się trawienie, lepiej się czułem, ale bezpośredniego wpływu na zanik plam nie zauważyłem. Jeszcze :) ale to co zawsze powtarzam jest dla mnie ważniejsze, jeśli coś pomaga mojemu zdrowiu, to pomaga na bielactwo. Może w małym stopniu, a może powoduje, że choroba się nie rozwija. Mi z początku też ta herbata nie smakowała, ale teraz to nawet ją polubiłem.
 
 
Dana 
Hanka

imie: Dana
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 13
Skąd: Zachód
Wysłany: Nie 11 Lut, 2007 10:45   Pau d'Arco

Czy tą herbatkę mogą pić dzieci? Moja Ola ma 10 lat.

Na stosowanie leków jest za mała. Lekarz mówił, że od 12 roku życia może wprowadzić leczenie farmakologiczne. Może ta herbatka byłaby odpowiednia. :?:

Napisz, proszę. Może gdzieś na opakowaniu jest taka informacja?

Pozdrawiam
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie 11 Lut, 2007 14:03   

Hej, na ulotce ani opakowaniu nie ma podanego wieku od którego można pic herbatę Pau d'Arco. Ale znalazłem w necie :arrow: http://www.drugdigest.org...u+Darco,00.html że nie powinny jej pić małe dzieci, jak też kobiety w ciąży lub karmiące. Sama chyba musisz ocenić, czy Twoja córka jest jeszcze w grupie zaliczanej do małych dzieci.
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Nie 11 Lut, 2007 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Lut, 2007 21:45   

Dana ja piłam ją majac chyba 9 lat ..własnie wtedy mi pomogła, to zioła z kory drzewa pau de arco zwane chyba kocim pazurem :)

pozdrawiam
 
 
gregoriusz
Gość
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007 09:16   leczenie

czy ktkolwiek zetknął sie z całkowitym wyleczeniem z vitiligo? jeśli sie nie myle to po repigmentacji nastęuje albo stagnacja i powrót plam albo od razu nowe plamy-życie nasze niesie tyle innych radości że plamy nasze naprawde są nieistotne - : :lol: :lol: uciążliwe tak,ale kij tam :lol:
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
  Wysłany: Pon 12 Lut, 2007 12:58   odnośnie herbatki...

Hej,
zamierzam spróbować tej herbatki z kory tego tajemniczego drzewa. Znalazłam kapsułki, które są na bazie tej samej rośliny. Cena dość wysoka, moim zdaniem, bo 50 zł za 100 kapsułek, przy czym dawka wynosi 2x2...
Ale link zostawiam, jakby ktoś chciał zobaczyć.

http://omega.win.pl/s/pro...?products_id=73

Pozdrawiam
Ania
 
 
Dana 
Hanka

imie: Dana
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 13
Skąd: Zachód
  Wysłany: Pon 12 Lut, 2007 17:58   Herbatka

Czesiu, Zygcia!
Wielkie dzięki. Będę szukać, kupować, zmuszać do picia. Ha, ha.
Nie no, moje dziecko rozumie, że to dla jej dobra.
Ale nie zawsze mam wystarczająco dużo argumentów, tłumacząc córce dlaczego ma plamy właśnie ona, jedyna z tego co wiem w szkole (ok. 1000 dzieci).

No nic, do dzieła!

Pozdrawiam
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007 22:00   

Ania

ja kupiłam za 29 zł bodajze tez 100 kapsułek, tam na tej stronie wydaje mi sie to zdzierstwem..
trzeba tez uwazac zeby sie nie nadziac na oszukane pau de arco ..ja kupuje firmy now link
tam na tej stronce jest 250 kapsułek, czyli wiecej ..za 49zl ..100 kosztuje od 25-29 zl

Dana

Twoja coreczka oze tez pic zioła, ktore w poradnibielawctwa sa przepisywane nawet dzieciom .. wklejam znowu sklad, najlepiej gdyby w lato na sloneczko wychodziła po tych ziołkach, ale mozna pic tez w zime rano i wieczorem

1. pokrzywa liść 50 g 4 opakowania
2. dziurawiec ziele 50 g 2 opakowania
3. melisa lisć 50 g 2 opakowania
4. mniszek korzeń 50 g 2 opkowania
5. fiołek trójb./bratek 2 opakowania
6. Ruta ziele 50 g 2 opakowania

pomieszac, zaparzac 2 łyzki na dwie szklanki odczekac dwie godziny pic jedna rano a druga na wieczor

no i mozesz zrobic jej badania na witaminki B12, kw. foliowy, cynk, moze ma np. pasozyty ...dzieci łatwo sie tym zarazaja od psa lub kota a potem im wyjada witaminy

braki trzeba uzupełnic witaminami.. w takim wieku jak sie weźmiesz za te plamy to corka nawet nie bedzie pamietała ze je ma, ale trzeba byc wytrwałym

pozdrawiam
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Śro 14 Lut, 2007 12:29   

Zygcia napisał/a:
Ania

ja kupiłam za 29 zł bodajze tez 100 kapsułek, tam na tej stronie wydaje mi sie to zdzierstwem..
trzeba tez uwazac zeby sie nie nadziac na oszukane pau de arco ..ja kupuje firmy now link
tam na tej stronce jest 250 kapsułek, czyli wiecej ..za 49zl ..100 kosztuje od 25-29 zl


Dziękuję Zygcia:*
chyba spróbuję
Pozdrawiam
Ania
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 14 Lut, 2007 22:42   

nie ma za co Aniu :)

napewno wzmocni Twoj organizm, tak ze plamy uciekna szybciej!
 
 
stefan-ka 

Dołączyła: 26 Maj 2007
Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 08 Lip, 2007 10:26   

czy możecie napisać gdzie zakupić tą herbatę?i jak wygląda opakowanie? lub chociaż co powiedzieć w sklepie zielarskim czy aptece? tylko tą nazwę Pau d'Arco?
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pon 09 Lip, 2007 12:02   

Już tam wlazłam na te stronke i poczytałam.
I mnie zaraz kusi żeby spróbować... czy moja wątroba wytrzyma te wszystkie tablety?
Może rzeczywiście lepiej kupić ziółka?
 
 
Karina 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 110
Wysłany: Sob 31 Sty, 2009 16:11   

witam
Czy mozna stosowac równoczesnie te zioła polecane przez p.Bourian i odtruwać organizm Berberysem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo