Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Ukryte" plamy
Autor Wiadomość
butterfly 
crazy

imie: Weronika
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Pon 11 Cze, 2007 20:21   "Ukryte" plamy

Ostatnio posiedziałam chwilkę i poczytalam post "no myślę, że jednak spory sukces", doczytałam się tam, że pod światłek jakiejs lampy widac plamy, które są tak jakby pod cienką warstwą pigmentu i ich nie widac, ale mają wyjśc. Kiedys stalam w lazience po prysznicu na przeciwko zwyklej lampki i jakos tak sie nachylilam i zobaczylam podłużne plamy i male plamki od kolan do polowy uda, ciągnące się od moich plam na piszczelach :sad: . Były troche żółtawe, a na okolo, normalna skóra byla czerwona (od wycierania ręcznikiem). Możecie nie uwierzyc, ale ja jestem pewna, ze jakims cudem światlo tej lampki i mój cien daly taki sam efekt jak lampa Wooda (bodajze). Gapilam sie chyba z 5 minut, az mi lzy naciekly do oczu :placze: . Tak mi sie smutno nagle zrobilo. Poczulam sie kompletnie bezsilna wobec tej choroby. To było straszne. Po kilku minutach skóra zrobila się normalna i nie bylo widac tych plam, ale uczucie smutku :sad: i bezradnosci pozostalo. Tez tak czujecie czasami, że macie dosc? Po co tyle pieprzeni... nie moglismy miec normalnej skory? Podobno wszystko co dzieje się w naszym życiu ma jakis cel, a czy to ma? Wątpie! Na początku przerazilam sie, ze te plamy mogą wyjsc i jeszcze bardziej oszpecic moje nogi, a potem to juz wkurzalam sie ogólnie na całe bielactwo...
 
 
Berta 

Katarzyna


imie: Katarzyna
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 220
Skąd: Sędziszów Młp
Wysłany: Pon 11 Cze, 2007 20:56   

Motylku wiem co czujesz.... ja zaczeąm unikac miejsc, knajp gdzie maja to dzike ultrafioletowe swiatło, bo wygladam w nim jak piep..... miś panda, i teżmi smutno sie robi jak poapzre na swoje rece bowiem ze za rok bedą łaciate,.....
 
 
pati 

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 3
Wysłany: Wto 12 Cze, 2007 09:12   

nie pozwólmy, by ta choroba wyeliminowała nas z życia. ja jestem instruktorem fitness i czasem zastanawiam się kiedy będę musiała ,, ze sceny zejść", bo nie da się już tego ukryć.
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 12 Cze, 2007 10:02   

o rany, znowu zaczynacie.?? :evil:
ma byc optymistyycznie a nie psychodelicznie. jak sie zaczniemy nad soba rozczulac to daleko nie zajedziemy a plamiska beda coraz wieksze !! nasze depresje to dla nich jak porzywka agarowa dla bakterii...

lampa pod ktora widac plamiska "szykujace" sie do ataku to lampa wooda , wiekszosc poradni dermatologicznych jest w nie zaopatrzona.

nos do gory, jestem pewien ze niedlugo medycyna wymysli cos rewolucyjnego na nasz "defekt kosmetyczny". narazie pozostaje nam UVB, mazidła i maskowanie.

pozdrawiam!! :spoko:
 
 
Angel 

lots of laugh


imie: Angelika
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 77
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Wto 12 Cze, 2007 13:04   

BLECHT !!!!!!!!!!!!!!!!! No szok .... =/ mnie tez sie jakos tak teraz smutno zrobiło =/ wiem ze optymistyczne nastawienie jest lepsze no ale nie zawsze mozna myslec pozytywnie .... kurcze =/ :???:
 
 
butterfly 
crazy

imie: Weronika
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Wto 12 Cze, 2007 13:59   

Dzięki wszytkim... Ja zwykle jestem optymistką, ale każdy czasami ma napady depresji. Moze to glupie, ale czasami mysle ze fajnie by bylo zostac piosenkarką (nie smiejcie się, calkiem dobrze spiewam, chodzilam do sql muzycznej i na lekcje spiewu), albo aktorką... To w koncu tez profesja. Mam wrazenie, ze jestesmy kompletnie przekresleni w takich zawodach, a o byciu modelką to juz nie ma mowy. Wiecie ze Michael Jackson tez byl chory na bielactwo? Dla kariery "wyczyscil" się z pigmentu stając się zupelnie białym.
 
 
mateusz02mc 


Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 30
Skąd: Chełm
Wysłany: Wto 12 Cze, 2007 14:40   

Na pewno większość o nim słyszała! Ale to była chyba najgłupsza rzecz jaką zrobił w swoim życiu. Nigdy bym tak nie postąpił :razz: . W jego przypadku to na prawdę straszne :???: .Ale on mógł przynajmniej dokonać jakiegoś wyboru, w przeciwieństwie do nas. My niestety nie mieliśmy wyboru :???:.
 
 
Francesca 

WAGA

pole1: 7
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 12 Cze, 2007 17:12   Hej

hej Wam! Widze że butterfly to moja bratnia artystyczna dusza - ja też śpiewam co prawda nie chodziłam do szkoły muzycznej, ale na chóry i dwa zespoły miałam. Nic wielkiego. Znam Twój ból kochana - nawet się ładnie ubrac nie można na występ, bo tu plama i tam też. :sad: No, ale trzeba jakoś sobie z tym radzić. Chyba pojade do tej warszawy. Może magia pania B. cos pomoże. Oby. Bo szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie dalej takiego życia. Kobietom jest o wiele trudniej żyć z plamami. W dodatku w dzisiejszym świecie, który wymaga od nas jędrnej skóry w kolorze miodu, żeby jeszcze szczupłej i w ogóle MEGA.. No, trochę powisielczyłam, ale wybaczycie nie? :lol: A co do Michaela Jacksona to uważam że mogł być zmuszony do repigmentacji całej skóry dla dobra własnej kariery,ale nie musial już ingerowac w swoje kości (esp. nos). Pozdrawiam! :evil: zła Frania
 
 
butterfly 
crazy

imie: Weronika
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Wto 12 Cze, 2007 17:26   

Hej Francesca, tylko nie popelnij tego blędu co ja i nie rezygnuj ze śpiewania. Dzisiaj mysle, ze to jedyna rzecz w moim życiu, którą robilam z pasją i zamilowaniem... ja to kochalam, nawet jak moja zwariowana pani S. krzyczala ze mam bardziej otwierac buzię... :mrgreen: teraz juz za pozno, za 2 miechy liceum :cry: , prywatna szkola.. tyle kucia, ze az mi sie nie chce myslec o tym. Taka juz jestem, ze szybko rzucam to co zaczęlam :roll: , nawet z tak glupiego powodu jak plamy na skórze. Bo ten powód jest GLUPI!!! Powodzenia Francesca, rób to co lubisz najbardziej :-)
 
 
Ariel 


imie: Ariel
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 167
Skąd: Sk?din?d
Wysłany: Wto 12 Cze, 2007 18:43   

maciek_11 napisał/a:
ma byc optymistyycznie a nie psychodelicznie. jak sie zaczniemy nad soba rozczulac to daleko nie zajedziemy a plamiska beda coraz wieksze !! nasze depresje to dla nich jak porzywka agarowa dla bakterii...

Popieram Maćka,
narzekanie i "smutasowanie" nic nie polepszy, a wręcz przeciwnie - może pogorszyć, więc Moi Drodzy, więcej wiary, pozytywnych wibracji... nie trzeba przekonywać, że uśmiech i pozytywne myślenie pomaga... nie tylko w tej chorobie, ale w o wiele trudniejszych dla wielu... więc uszy do góry, będzie dobrze bo tak musi być... więcej optymizmu :biggreen: trzeba iść do przodu, a nie cofać się :spoko:

P.S. i nie mówcie, że łatwo tak mówić, po prostu trzeba unikać rozpamiętywania tego co przykre, zawsze o jeden krok naprzód należy patrzeć :spoko:
 
 
Francesca 

WAGA

pole1: 7
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 12 Cze, 2007 20:08   NO CO TY

Droga butterfly!!!
Przecież jeszcze możesz wrócić do spiewania! Nie masz siedemdziesięciu lat!!! Powinnaś świecić przykladem na przyklad dla mnie i broń Boże nie zakopywać talentow!!! Taka moja sugestia. Tak że przemyśl to... Nie możemy skupiać się tylko na tym jak wyglądamy. owszem, jest to ważne, ale nie sądzisz że muzyki się badziej słucha niż oglada? Zastanów się... zycze miłego powrotu do muzyki :)

Ariel
Chyle czoła za Twoją troskę i starania aby nam rozświelić żywot... Naprawdę pomaga. od dziś jak bedę mieć zly dzień, uzyję opcji Szukaj i bedę tu wpadać in order żeby się pocieszyć!!! Pozdro
Ostatnio zmieniony przez Francesca Wto 12 Cze, 2007 20:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasia23 


imie: Kasia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: pomorskie
Wysłany: Śro 13 Cze, 2007 16:31   

gdy bylam troche młodsza to takze rezygnowalam z wielu rzeczy - powodem byly oczywiscie plamki. no ale na szczescie z wiekiem ten wstyd troche zmalał i teraz juz nie zamierzam rezygnowac z niczego. hmmm, jak jeszcze troche pozyje to moze juz calkiem przestane sie krepowac :grin: takze Butterfly!!!!!!!! nie rezygnuj tak łatwo, zycze Ci odwagi, zebys przelamala wstyd i robila to na co masz ochote. :ok:
i wszystkim, ktorych w jakis sposob plamki ograniczaja, takze zycze odwagi w pozbyciu się tego skrepowania. sobie takze zycze większej pewności siebie :biggreen:
 
 
amelkaa 
mniam :P


imie: Amelia
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 51
Skąd: lubuskie
Wysłany: Śro 13 Cze, 2007 23:28   

Butterfly, może to wcale nie są plamy bielacze, lecz po prostu Twoja skóra po kąpieli zmieniła nieco odcień, ja po kąpieli wyglądam jakbym cała w ciapki była i nie tylko ja, bo moje koleżanki też :) ( nie kąpiemy się razem, ale mieszkamy w 1 mieszkaniu więc widzę jak wychodzą z kąpieli, to mają ciapkowatą skórę :) ).
KOchanieńka, nie martw się, to nie są moim zdaniem plamy. A jesli chcesz sie upewnić, skorzystaj z lampy Wooda.

Pozdrawiam wszystkich buziaki :*
 
 
Julita 

Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 11:17   

Hej,ten temat zostal zalozony aby opisywac swoje radosci i smutki ....Ja wlasnie mam napad depresji.Zaczelam na swietlania metoda puva,jestem juz po piatym i na poczatku cieszylam sie ,ze w koncu zaczynam cos robic z moimi plamami ale teraz czuje zal i bezsilnosc.Moje plamy zostaly poparzone,sa cale czerwone i zauwazylam,ze po naswietlaniach pojawilo sie ich wiecej!!tam,gdzie wczesniej ich nie widzialam,teraz wyszly.Po lampach jestem opalona i na zdrowej skorze (na plecach i brzuchu)mam brazowe plamy~!!Jakiesb takie przebarwienia.Nie dosc,ze wiecej bialych to jeszcze brazowe!!Wczoraj sie poplakalam,bo jakos nie umiem myslec pozytywnie gdy widze,ze jest coraz gorzej....
Buziaki dla wszystkich!
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 15:23   

Cytat:
Ja wlasnie mam napad depresji.Zaczelam na swietlania metoda puva

Zacznij od naświetlania UVB maja mniejszy zakres bo 311mn
PUVA maja większe zakresy i większość ludzi reaguje po nich tym że powstają nowe plamki, i poza tym naświetlając sie metoda PUVA musisz brać tabletki i smarować się światło uczulaczem
Ostatnio zmieniony przez nowy2009 Pią 12 Cze, 2009 15:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Julita 

Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 13 Cze, 2009 09:02   

Masz racje,w moim przypadku metoda ta zaowocuje chyba powstaniem nowych plam a wiec chyba zdecyduje sie ja przerwac i poszukac lamp uvb!!!No i nie bede musiala lykac tych tabletek,po ktorych jest mi tak zle!
 
 
dagolis 

imie: Małgorzata
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią 25 Cze, 2010 13:46   

nowy2009 napisał/a:
Cytat:
Ja wlasnie mam napad depresji.Zaczelam na swietlania metoda puva

Zacznij od naświetlania UVB maja mniejszy zakres bo 311mn
PUVA maja większe zakresy i większość ludzi reaguje po nich tym że powstają nowe plamki, i poza tym naświetlając sie metoda PUVA musisz brać tabletki i smarować się światło uczulaczem


byłam przeświatlana tą lampą już jak miałam plamki ale nie wykryli u mnie zaniku pigmentu.stwierdzili u mnie dopiero bielactwo rok po prześwietleniu lampą Wooda.wydaje mi się to dziwne. teraz mam naświetlania PUVA nie biorę żadych tabletek ani nie smaruję się Światło uczulaczem.. pewnie w różnych przypadkach różnie się robi. aż spytam o to lekarza jak wóci z urlopu. ostatnio rozmawiałam z pewną Kobieta i mówiła że lampy PUVA wogóle na nią nie działają( tzn nie wraca pigment) ale chodzi na nie bo na razie nie robi się jej więcej plam.
 
 
dagolis 

imie: Małgorzata
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 14:40   

okazuje się że nie mam naświetlań lampą PUVA tylko UVB311. ale mnie poinformowaili...ponoć PUVA już prawie nigdzie się nie stosuje?
jestem już po 11 lampach. wyglądam duzo lepiej niż przed naświetleniami. co prawda widać trochę nowych plamek które nie były tak widoczne ale ogólnie koloryt skóry jest bardziej wyrównany niż przed naswieleniem. wczoraj lekarz powiedział że będę miała jeszcze długo lampy oczywiście z przerwami co 20 zabiegów.
za to u mojej córki plamki się rozprzestrzeniają zwłaszcza na twarzy. na razie nie dostałam co do niej diagnozy na 100% ale czuję że też będzie to miała.
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 15:56   

dagolis , to ile juz miałas zabioegów 311nm uvb ?? całą do kabiny wchodzisz? czy miejscowo??? smarujesz sie przed naświetlaniem vitixem ? Czy mozesz fotki wrzucic jak wyglada pigmentacja ?
 
 
dagolis 

imie: Małgorzata
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 16:52   

nakpotan napisał/a:
dagolis , to ile juz miałas zabioegów 311nm uvb ?? całą do kabiny wchodzisz? czy miejscowo??? smarujesz sie przed naświetlaniem vitixem ? Czy mozesz fotki wrzucic jak wyglada pigmentacja ?


na razie miałam 11 zabiegów jutro idę na 12. teraz będę miała ogólnie 20 a potem miesięczna przerwa i znów 20 itd. wchodzę cała do kabiny. takie darmowe stojące solarium:) niczym wcześniej się nie smaruję. nie biorę też żadnych tabletek. nie wiem czy uda mi się wkleić zdjęcie. jedno zrobiłam chyba po 5 czy 6 naświetlaniu a drugie przed chwilką. oczywiście te samo miejsce. sprzed naświetlań nie mam niestety, nie przyszło mi to wtedy do głowy. jak nie uda mi się wkleić mogę wysłać Ci na e-mail jeśli będziesz chcieć.

[ Dodano: Wto 06 Lip, 2010 17:53 ]
nic nie wyszło z tego wklejenia zdjecia. mogę wysłać na e-mail.

[ Dodano: Wto 06 Lip, 2010 17:54 ]
teraz:
 
 
dagolis 

imie: Małgorzata
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010 08:29   :)

po pierwszej serii naświetlań UVB311było dużo lepiej. jednak w przerwie między koleją serią znów zaczeły mi się robić jaśniejsze plamy. teraz mam pólmetek kolejnej serii. plamy jaśniejsze pojawily sie na stopach ( wcześniej nie było ich widać a teraz jest ich dużo). na rękach i nogach też są ale jeszcze nie tak widoczne.
przez pewien czas miałam nadzieje na wyleczenie ale teraz coraz częściej się zastanawiam czy to pomoże.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo