Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Protopic
Autor Wiadomość
Justyna98 

imie: Justyna
Dołączyła: 30 Lis 2011
Posty: 3
Skąd: ŁódĽ
Wysłany: Śro 30 Lis, 2011 23:08   Protopic

Gdy miałam 6 lat pojawiła mi się, pierwsza duża plama na łydce. Lekarz rodzinny powiedział, że to nic takiego. Jednak 4 dni temu byłam u dermatologa (mam teraz 13 lat ) . Powiedział, że mam bielactwo( mam dużą plamę na łydce, pod piersią, na piersi, średnie pod pachą i na ręce , natomiast na rękach plecach, brzuchu i udzie mam zbiorowiska po kilka malutkich ). Wracając do tematu, pani dermatolog przepisała mi dziurawca, witaminę B, i protopic. Czytałam w ulotce, że Protopic ma wiele skutków ubocznych , nie mówię o raku, ale np. uczucie gorąca, ból,wrażliwość skóry, mrowienie,wysypka,opryszczka wargowa,liszajec. Czy zawsze są takie skutki uboczne, czy tylko czasem ?
 
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 10:09   

Skutki uboczne mogą wystąpić, ale nie muszą. :-) zakłady farmaceutyczne są zobowiązane do tego, żeby umieszczać możliwe objawy nie porządane. Jest to ich tzw. dupochron. :-) Według mnie nie ma się czym przejmować i bierz, może akurat to pomoże. :-)

Sprawdź sobie w ulotce polopiryny jakie ona ma skutki uboczne!! Szok normalnie a nie słyszałam jeszcze, żeby ktokolwiek w moim otoczeniu o przypadku w którym by wystąpiły.
Także głowa do góry. :-)
_________________
Nie marnuj u?miechu dla samego siebie!!!
 
 
 
Justyna98 

imie: Justyna
Dołączyła: 30 Lis 2011
Posty: 3
Skąd: ŁódĽ
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 14:39   

Moja mama mówiła to samo ; ))
Właśnie przeczytałam ulotkę Polopiryny i ma bardzo podobne skutki uboczne do Tetracyclinum, które moja siostra dopiero zaczęła brać i właśnie tak samo bała się tych skutków ubocznych ; )
 
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 15:48   

Nie ma się czego bać. :-)
Ja biorę codziennie garść leków i to bardzo ingerujące w organizm i jest ok. :-)
Nie czytaj ulotek tak, bo zwariujesz :-)
_________________
Nie marnuj u?miechu dla samego siebie!!!
 
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 16:28   

Mi jeszcze nigdy nie zaszkodził :)
_________________
Co ma być to będzie! Szczę?cie znajdziesz wszędzie!



Jeste? nie?miały/a? Zajrzyj do Nas!
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 17:39   

o pieczeniu i uczuciu gorąca kilka osób tu pisało, ale to nic strasznego przecież

spróbuj, protopic cieszy się tu dużą popularnością :) powodzenia
 
 
daria_1231
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 19:59   

witam.dzisiaj byłam u dermatologa u innej pani doktor niż zwykle,poprzednia przepisała mi protopic+ naswietlania a teraz ta pani doktor mówi zeby nie stosować protopicu z naswietlaniami i sama nie wiem :roll: ,na forum czytam ze sie naswietlacie i stosujecie protopic macie jakieś skutki uboczne?dzieje sie coś złaego?prosze o radę,pozdrawiam :wink:
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pią 02 Gru, 2011 08:56   

daria niektórzy lekarze nawet karzą unikać słońca,także zdaj się na siebie, mi 3 dermatologów kiedyś powiedzieli że protopic można stosować i tak i tak, także póki sama na sobie nie spróbujesz to się nie przekonasz u niektórych to jedyna maść która daje efekty, ja niestety jestem w grupie takiej że na mnie ta maść odwrotnie działała, i okropne swędziało mnie całe ciało ale to nie znaczy że tak podziała na Ciebie ponieważ każdy reaguje inaczej
_________________
wszystko co kocham jest w górach które daj? siłę, wiarę,energię ...
 
 
karolcia_le 
Karola


imie: Karolina
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 130
Skąd: uć/wawka
Wysłany: Nie 04 Gru, 2011 21:14   

uczucie pieczenia po protopicu może wystąpić, ale nie musi... jeśli juz występuje jest to najczęściej w początkowej fazie stosowania, trwa około tygodnia i troche jest straszne na początku.. czuje się takie ciepło po posmarowaniu, ja np. miałam tak kilka dni, troche sie wystraszyłam, ale bylam zawzieta ze niech sobie piecze a plamy maja zejsc... ;) ale po paru dniach przestało i teraz jak smaruje nic nie czuje... podobno moze sie utrzymywac dłuzej ale to chyba w jakihcś skrajnych przypadkach no to wiadomo że trzeba sie zgłosic do lekarza, ale z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze to pieczenie nie jest strasznie uciazliwe :) :) :) i krótkotrwałe :)))
_________________
The more I see the less I know for sure
 
 
 
daria_1231
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Sty, 2012 20:48   

witam.sama nie wiem co myslec,poprzednia pani doktor przepisała mi sorel plus+cutivate+naswietlania w domu uvb,a teraz pani doktor mówi że maść cutivate powoduje wybielanie skóry :!: no ale stosowałam to i miałam postepy które się niestety cofneły :sad: zauważyłam też wysyp plamek,no ale fakt że nie naswietlałam się tak intensywnie.teraz stosuje protopic+naswietlania i znowu mam wysyp pigmentu.czy jest możliwe że protopic+ naswietlania mogą pogorszyś sprawę?pozdrawiam i życze wszystkim powodzenia
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012 21:25   

Nie sądzę, żeby "pogorszyły sprawę". Protopic pomaga wielu osobom, naświetlania jeszcze większej liczbie osób. Powinno pomóc. Tylko jak zaczęłaś leczenie to nie przestawaj. :)
_________________
Me alegro de que lo es.
Voy a analizar el futuro, cuando se convierte en el presente.
 
 
 
daria_1231
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Sty, 2012 23:52   

dziekuję i mam nadzieje że coś pomoże ,mam nadzieję że w końcu znajdą jakieś lekarstwo dla nas wszystkich :-)
 
 
daria_1231
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 11:01   

słuchajcie ile u was kosztuje protopic,bo gdzieś na foru przeczytałam że 50-55 zł. u mnie w miescie kosztuje niecałe 30 zł,mała tybka 0,1
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 23:24   

ja jakos w listopadzie kupowalam bez recepty choc on i tak nie jest na zadnej znizce to placila 67zl za mala tubke.
 
 
Iwonka 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 138
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012 00:04   

ja placilam 74 za mala tubke.

Uzywam protopic juz chyba ze 2 tyg i zauwazylam ze nic a nic mnie skóra nie piecze ani nie swędzi, jedynie jest zaczerwieniona (tak jak po peelingu twarzy)
 
 
Iwonka 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 138
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012 13:32   

czy moża używac protopic w okolicach miejsc intymnych? :roll:
 
 
malibu 

Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 36
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 22:28   

Iwonka napisał/a:
Uzywam protopic juz chyba ze 2 tyg
a czy coś sie z plamą dzieje?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 23:24   

sam protopic spowodowal u mnie malutka kropke pigmetu, dopiero w polaczeniu z lampa uvb poleciala lawina pigmentu:P to znaczy jak na moje kilka malych plamek to byla lawian:D
 
 
zuza 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 42
Wysłany: Pią 03 Lut, 2012 16:33   

Witam. Czy ktoś jest zainteresowany zakupem protopiku? Mam 2 opakowania jedno słabsze drugie mocniejsze, obydwa otwarte. Szczególy na priv.
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 03 Lut, 2012 21:43   

Zuza to znaczy ze sie juz wyleczylas i nie jest Ci potrzebny ?
_________________
Walcz by wygrywać z ran można się wylizać.
 
 
zuza 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 42
Wysłany: Nie 05 Lut, 2012 18:53   

Na mnie najlepiej działa naświetlanie UVB 311. Mam jeszcze plamy na rękach i kilka drobnych na całym ciele. Nie mam motywacji do smarowania protopikiem więc.. jest mi nie potrzebny. Naświetlam się 2-3 razy w tygodniu z bardzo dobrym skutkiem.
 
 
Iwonka 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 138
Wysłany: Śro 07 Lis, 2012 23:55   

mam pytańko ;D
Czy Wy też z początku używania protopicu mieliście tak, że gdy smarowaliście się protopic'kiem i piliście alkohol to twarz robiła wam sie czerwona? :D
Pytam, bo znów zaczęłam używać, a jak się napiłam piwka to mi się aż twarz paliła ;P
zdrówko :zdrówko: :hahaha:
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Czw 08 Lis, 2012 10:31   

Normalna reakcja, też tak miałem =] Najlepiej nie łączyć jednego z drugim.
 
 
Iwonka 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 138
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012 17:12   

raw, a tyko na początku, czy cały czas stosując Protopic?
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012 18:02   

Z tego co pamiętam, to tylko na początku - przez jakiś czas. Objawy mogą się też nasilić w zależności od ilości wlanego w siebie specyfiku =]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo