Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Protopic
Autor Wiadomość
Justyna98 

imie: Justyna
Wysłany: Śro 30 Lis, 2011 23:08   Protopic

Gdy miałam 6 lat pojawiła mi się, pierwsza duża plama na łydce. Lekarz rodzinny powiedział, że to nic takiego. Jednak 4 dni temu byłam u dermatologa (mam teraz 13 lat ) . Powiedział, że mam bielactwo( mam dużą plamę na łydce, pod piersią, na piersi, średnie pod pachą i na ręce , natomiast na rękach plecach, brzuchu i udzie mam zbiorowiska po kilka malutkich ). Wracając do tematu, pani dermatolog przepisała mi dziurawca, witaminę B, i protopic. Czytałam w ulotce, że Protopic ma wiele skutków ubocznych , nie mówię o raku, ale np. uczucie gorąca, ból,wrażliwość skóry, mrowienie,wysypka,opryszczka wargowa,liszajec. Czy zawsze są takie skutki uboczne, czy tylko czasem ?

Alutka86 
Crohn Girl

imie: Alicja
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 10:09   

Skutki uboczne mogą wystąpić, ale nie muszą. :-) zakłady farmaceutyczne są zobowiązane do tego, żeby umieszczać możliwe objawy nie porządane. Jest to ich tzw. dupochron. :-) Według mnie nie ma się czym przejmować i bierz, może akurat to pomoże. :-)

Sprawdź sobie w ulotce polopiryny jakie ona ma skutki uboczne!! Szok normalnie a nie słyszałam jeszcze, żeby ktokolwiek w moim otoczeniu o przypadku w którym by wystąpiły.
Także głowa do góry. :-)

Justyna98 

imie: Justyna
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 14:39   

Moja mama mówiła to samo ; ))
Właśnie przeczytałam ulotkę Polopiryny i ma bardzo podobne skutki uboczne do Tetracyclinum, które moja siostra dopiero zaczęła brać i właśnie tak samo bała się tych skutków ubocznych ; )

Alutka86 
Crohn Girl

imie: Alicja
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 15:48   

Nie ma się czego bać. :-)
Ja biorę codziennie garść leków i to bardzo ingerujące w organizm i jest ok. :-)
Nie czytaj ulotek tak, bo zwariujesz :-)

Pastore 

Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 16:28   

Mi jeszcze nigdy nie zaszkodził :)

Jeste? nie?miały/a? Zajrzyj do Nas!

Abi 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 17:39   

o pieczeniu i uczuciu gorąca kilka osób tu pisało, ale to nic strasznego przecież

spróbuj, protopic cieszy się tu dużą popularnością :) powodzenia

daria_1231
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 19:59   

witam.dzisiaj byłam u dermatologa u innej pani doktor niż zwykle,poprzednia przepisała mi protopic+ naswietlania a teraz ta pani doktor mówi zeby nie stosować protopicu z naswietlaniami i sama nie wiem :roll: ,na forum czytam ze sie naswietlacie i stosujecie protopic macie jakieś skutki uboczne?dzieje sie coś złaego?prosze o radę,pozdrawiam :wink:

ixi02 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pią 02 Gru, 2011 08:56   

daria niektórzy lekarze nawet karzą unikać słońca,także zdaj się na siebie, mi 3 dermatologów kiedyś powiedzieli że protopic można stosować i tak i tak, także póki sama na sobie nie spróbujesz to się nie przekonasz u niektórych to jedyna maść która daje efekty, ja niestety jestem w grupie takiej że na mnie ta maść odwrotnie działała, i okropne swędziało mnie całe ciało ale to nie znaczy że tak podziała na Ciebie ponieważ każdy reaguje inaczej

karolcia_le 
Karola

imie: Karolina
Wysłany: Nie 04 Gru, 2011 21:14   

uczucie pieczenia po protopicu może wystąpić, ale nie musi... jeśli juz występuje jest to najczęściej w początkowej fazie stosowania, trwa około tygodnia i troche jest straszne na początku.. czuje się takie ciepło po posmarowaniu, ja np. miałam tak kilka dni, troche sie wystraszyłam, ale bylam zawzieta ze niech sobie piecze a plamy maja zejsc... ;) ale po paru dniach przestało i teraz jak smaruje nic nie czuje... podobno moze sie utrzymywac dłuzej ale to chyba w jakihcś skrajnych przypadkach no to wiadomo że trzeba sie zgłosic do lekarza, ale z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze to pieczenie nie jest strasznie uciazliwe :) :) :) i krótkotrwałe :)))

daria_1231
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Sty, 2012 20:48   

witam.sama nie wiem co myslec,poprzednia pani doktor przepisała mi sorel plus+cutivate+naswietlania w domu uvb,a teraz pani doktor mówi że maść cutivate powoduje wybielanie skóry :!: no ale stosowałam to i miałam postepy które się niestety cofneły :sad: zauważyłam też wysyp plamek,no ale fakt że nie naswietlałam się tak intensywnie.teraz stosuje protopic+naswietlania i znowu mam wysyp pigmentu.czy jest możliwe że protopic+ naswietlania mogą pogorszyś sprawę?pozdrawiam i życze wszystkim powodzenia

xomkax 

imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012 21:25   

Nie sądzę, żeby "pogorszyły sprawę". Protopic pomaga wielu osobom, naświetlania jeszcze większej liczbie osób. Powinno pomóc. Tylko jak zaczęłaś leczenie to nie przestawaj. :)

daria_1231
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Sty, 2012 23:52   

dziekuję i mam nadzieje że coś pomoże ,mam nadzieję że w końcu znajdą jakieś lekarstwo dla nas wszystkich :-)

daria_1231
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 11:01   

słuchajcie ile u was kosztuje protopic,bo gdzieś na foru przeczytałam że 50-55 zł. u mnie w miescie kosztuje niecałe 30 zł,mała tybka 0,1

szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 23:24   

ja jakos w listopadzie kupowalam bez recepty choc on i tak nie jest na zadnej znizce to placila 67zl za mala tubke.

Iwonka 

Wysłany: Sob 21 Sty, 2012 00:04   

ja placilam 74 za mala tubke.

Uzywam protopic juz chyba ze 2 tyg i zauwazylam ze nic a nic mnie skóra nie piecze ani nie swędzi, jedynie jest zaczerwieniona (tak jak po peelingu twarzy)

Iwonka 

Wysłany: Pon 23 Sty, 2012 13:32   

czy moża używac protopic w okolicach miejsc intymnych? :roll:

malibu 

Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 22:28   

Iwonka napisał/a:
Uzywam protopic juz chyba ze 2 tyg
a czy coś sie z plamą dzieje?

szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 23:24   

sam protopic spowodowal u mnie malutka kropke pigmetu, dopiero w polaczeniu z lampa uvb poleciala lawina pigmentu:P to znaczy jak na moje kilka malych plamek to byla lawian:D

zuza 

Wysłany: Pią 03 Lut, 2012 16:33   

Witam. Czy ktoś jest zainteresowany zakupem protopiku? Mam 2 opakowania jedno słabsze drugie mocniejsze, obydwa otwarte. Szczególy na priv.

zag 

Wysłany: Pią 03 Lut, 2012 21:43   

Zuza to znaczy ze sie juz wyleczylas i nie jest Ci potrzebny ?

zuza 

Wysłany: Nie 05 Lut, 2012 18:53   

Na mnie najlepiej działa naświetlanie UVB 311. Mam jeszcze plamy na rękach i kilka drobnych na całym ciele. Nie mam motywacji do smarowania protopikiem więc.. jest mi nie potrzebny. Naświetlam się 2-3 razy w tygodniu z bardzo dobrym skutkiem.

Iwonka 

Wysłany: Śro 07 Lis, 2012 23:55   

mam pytańko ;D
Czy Wy też z początku używania protopicu mieliście tak, że gdy smarowaliście się protopic'kiem i piliście alkohol to twarz robiła wam sie czerwona? :D
Pytam, bo znów zaczęłam używać, a jak się napiłam piwka to mi się aż twarz paliła ;P
zdrówko :zdrówko: :hahaha:

raw 

Wysłany: Czw 08 Lis, 2012 10:31   

Normalna reakcja, też tak miałem =] Najlepiej nie łączyć jednego z drugim.

Iwonka 

Wysłany: Nie 11 Lis, 2012 17:12   

raw, a tyko na początku, czy cały czas stosując Protopic?

raw 

Wysłany: Nie 11 Lis, 2012 18:02   

Z tego co pamiętam, to tylko na początku - przez jakiś czas. Objawy mogą się też nasilić w zależności od ilości wlanego w siebie specyfiku =]

Odpowiedz do tematu