Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
witam
Autor Wiadomość
fiona 

Dołączyła: 01 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: Pią 01 Cze, 2012 20:57   witam

Witam
jestem nowa i podejrzewam, że jak wszyscy u których pada ta diagnoza - niepocieszona dowiedziałam się w poniedziałek, rozmumiem, że bywają gorsze problemy ale...a wiecie co jest najgorsze..moja próżność..sama na siebie jestm zła, że tak to przeżywam,
jak poczytałam ciut to forum, to jeszcze bardziej jestem na siebie zła, że histeryzuje, bo wiecie co sobie uświadomiłam czytając? Na szczęście to ja choruje a nie mój czteroletni syn. Każda matka to zrozumie. Oczywiście doszedł kolejny stres: co zrobić żeby on nie zachorował, jak go od tego ustrzec..

mam plamy na czole, na dole twarzy przy brodzie zarówno z prawej jak również lewej strony, na dłoni i pod pachami poza tym odbarwienie obok oka i pojedyńcze małe plamki na nogach. Dotychczas tego nie widziałam ale poszłam na solar(po raz pierwszy od 4 lat) i jak wstałam z łóżka to zobaczyłam że mam te plamy.

coś mnie tknęło aby do dermatologa iść, bo w zasadzie to ja tak średnio korzystam z usług służby zdrowia. No i dostałam wyrok i protopic 0,3% raz dziennie. Dodam że w czasach gdy byłam nastolatką chorowałam na łupież pstry ale wyleczyłam to nizoralem i od tego czasu raz w roku na wiosnę robię sobie taką kurację profilaktycznie. Niestety zarówno z mojego doświadczenia(co też potwierdziła pani dermatolog) to nie jest tym razem łupież..a ja myślałam, ze on jest problemem.

teraz jak o tym myślę i analizuje, to wiem, że te plamy nie pojawiły się ostatnio, w ubiegłym roku po wakacjach w Turcji pojawiły się te na dłoni ale jesienią znikły i nie robiłam z tego tragedii gdyż uznałam, że to odbarwienia od nadmiernego opalania, pod pachą też już kiedyś miałam ale uznałam, że to od dezodorantów i też nie histeryzowałam.
Teraz mam do siebie żal, że taka nieodpowiedzialna byłam. Zawsze myślałam, że szkoda absorbować innych swoimi problemami i tak jak już pisałam - po lekarzach raczej nie latam(kolokwialnie mówiąc) oczywiście poza pediatrą, bo wiadomo, że młody jest najważniejszy.

od kilku dni czytam wszystko co mi wpadnie w oczy na ten temat. smaruje protopicem i piję zielona herbatę(której nie znosiłam ale myślę teraz że to kwestia przyzwyczajenia)

jak dam radę to postaram się zamieścić zdjęcia tych swoich plam to może ktoś coś więcej mi o tym powie
z ciekawostek to dodam jeszcze, że po raz pierwszy zalogowałam się na forum :grin: a więc jestem całkowicie zielona :biggreen: a do tego plamiata
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 01 Cze, 2012 21:20   

ja także jak sie o tym dowiedzialam to odrazu o mojej coreczce pomyslslam. Ale nie mysle o tym, wiem ze ona bedzie zdrowa. I jak przestałam myślec o tej chorobie to plamy tez zaczely znikac i się repigmentowac. Zycze powodzenia i zero stresów i bedzie ok
 
 
Karolina5 

Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 14
Wysłany: Pią 01 Cze, 2012 21:37   

Witaj :) Ja codziennie oglądam mojego 10letniego syna i też zadaję sobie pytanie jak go ustrzec przed ta chorobą ? Ale dziś w końcu mam obudowę do świetlówki więc za chwilę zaczynam pierwsze naświetlania UVB i trzymać kciuki co by dały efekty :)))
 
 
Sebastian1977eM 


imie: Sebastian
Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: Mysłowice
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 10:37   

Cześć Fiona. Twój przypadek zetknięcia się z tą chorobą do złudzenia przypomina mój własny. Ironia losu. Chyba jednak nie. Łupież pstry itp. Jakbym słyszał siebie. Paskudna choroba nas dopadła. Nie znam tej maści, którą przepisał Ci dermatolog. Mnie od razy pozbawiono złudzeń i zapisano Vitix. Ale bez rezultatów. Teraz stosuję dziurawiec i chiński specyfik, lecz czuję się po nim fatalnie i zamierzam go odstawić.

[ Dodano: Pon 04 Cze, 2012 11:40 ]
P.S.
W grudniu mam wizytę w klinice w Katowicach na francuzkiej. Chcę się dostać na PUVA i sterydoterapię. Podobno jedyna "deska ratunku".
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 13:19   

Wy nie przesadzacie ? Od tego się nie umiera
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
  Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 16:21   

Witam wszystkich mam prawie 25 lat :) od 15 roku zycia mam pare plamek byłem naświetlany w szpitalu w lublinie przez 2 tyg (słyszalem ze sie spalił ostatnio ale chyba juz stoi na nogach :) ) troszke pomogło ale to dziala podobnie jak slonce lekkie oparzenia wywołuje i zaczerwienienie i czasem plamki sie zmniejszaja ale nie polecam wystawiac ich na słonce bo u niektorych robi sie wtedy ich z czasem wiecej w sumie malo kto je dostrzega chociaz mi na tym nie zalezy moze mam je akurat w mniej widocznych miejscach ale kazdy jest sobą i niech zostanie zycie rozne figle płata :) najwazniejsze jest zaakceptowanie siebie a inni niech sie dostosuja :P pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony przez Nemek Wto 05 Cze, 2012 16:22, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 19:02   

AAA!!
Jest ktoś z Lublina?! O jeju, nie wierzę! :D
A szpital się spalił już daaawno ;p
Ja na 1 maja się naświetlałam. Nie mają tam źle, a na zabiegi nie trzeba czekać. Jedynie na wizytę trochę, ale to nic. Więc polecam ^^ Może kiedyś się tam zobaczymy :D

Noo i pozdrawiam Cię serdecznie i przesyłam specjalne lubelskie uściski ^^
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 16:17   

hehe nie z Lublina ale z lubelskiego ;p spalil sie kiedys tam :) ale ja tam nie wroce po pierwsze juz mnie tam opalili a po drugie mieli fajne pielegniarki i pacjentki to lepiej tam juz nie jechac ;P bo jeszcze mi sie ktoras spodoba a mnie sie pozniej ciezko pozbyc :P ;) a tak naprawde to z tego co pamietam to nie dali sie spotykac z dziewczynami pietro nizej a szkoda :/ ja akurat musialem tam lezec 2 tyg ze wzgledu na dojazd i uwierzcie ze chlopaki z łuszczyca sie dopiero tam męczyli :/ dla mnie te usciski? pozdrawiam !!! ;*
Ostatnio zmieniony przez Nemek Czw 21 Cze, 2012 20:48, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 21:03   

Hahah! Lubelskie to i tak nieźle ^^ tutaj wszyscy z daleka..
A uściski dla Ciebie, a jak :D
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 21:15   

o kurde dzieki ;P widzialem zdjecia z wesela niezle wywijalas pewnie hehe pozdr ;P ;)
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 13 Cze, 2012 22:05   

Z wesela? o.O hah, raczej balu gimnazjalnego, ale cii ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo