Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bielactwo - próba wyja?nienia procesu powstawania bielactwa
Autor Wiadomość
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013 23:28   

white_power88 napisał/a:
Udana, ale ja nie jem ziemniaków... po prostu jedzenie 3razy w tygodniu ziemniaków nie jest szkodliwe. spokojnie, bez nerwów.


Nerwy nam na pewno nie potrzebne, bo my musimy generalnie unikać stresu :grin:

Ale chodzi o to byśmy byli świadomi i wiedzieli dlaczego czegoś nie jemy, bądź jemy wtedy będzie nam łatwiej zrezygnować.

Nie słuchamy producentów żywności, pseudo dietetyków,uzdrawiaczy, reklam itp. słuchamy swojego organizmu i patrzymy co mu szkodzi, a co nie!

Jednak nie fiksujmy się tak na tym jedzeniu :wink: Czasem coś zjemy złego, czasem zrobimy coś głupiego dla organizmu, ale wracamy do źródeł, bo JESTEŚMY ŚWIADOMI SWOJEGO ORGANIZMU I TEGO CO W NIM ZACHODZI!

To taki motta trochę ale warto byśmy umieli poruszać się tym gąszczu reklam, porad, leków, supli, diet itp. porad!

Każdy indywidualnie musi wiedzieć co mu szkodzi i co powoduje chorobę! tu na forum tylko się wspieramy!
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 20:24   

Ciekawe artykuły przeczytałam. Wiele rzeczy pokrywa się z tym co wiemy już od Jana

http://forum.wolna-polska....php?f=12&t=249
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Wto 29 Paź, 2013 13:33   

Przepraszam jest ktoś na forum,kto by mi pomogl ulozyc diete na której mogę przytyć ?:) i produkty sa dla nas odpowiednie ?:)

Raw miał mi pomoc ale cos kolega zaginal :)
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Wto 29 Paź, 2013 19:47   

Klekoo91 napisał/a:
Przepraszam jest ktoś na forum,kto by mi pomogl ulozyc diete na której mogę przytyć ?:) i produkty sa dla nas odpowiednie ?:)

Raw miał mi pomoc ale cos kolega zaginal :)


Byłem ostatnio trochę zajęty. Za moment wyślę Ci wiadomość na skrzynkę z przykładową dietą.

Edit: Poszło :)
Ostatnio zmieniony przez raw Wto 29 Paź, 2013 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Wto 29 Paź, 2013 22:12   

Klekoo91 napisał/a:
Przepraszam jest ktoś na forum,kto by mi pomogl ulozyc diete na której mogę przytyć ?:) i produkty sa dla nas odpowiednie ?:)

Raw miał mi pomoc ale cos kolega zaginal :)


A miałeś iść do dietetyka i z nami się podzielić informacjami.
Czasem organizm nie musi przytyć, bo ma wagę optymalną.

Ale możesz jeść kaszę gryczaną jaglaną, tłuszcz, mięso,warzywa, ryż, strączkowe, cieciorka, soczewica, fasola
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
  Wysłany: Czw 31 Paź, 2013 16:33   

chyba mam nowe plamy na brzuchu... tak tylko odświeżam post.
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Sob 02 Lis, 2013 14:52   

hej Udana, stestowałem nieszczelność jelit. wypiłem 150ml soku z buraków i nic. ani po 2, ani po 3, nawet po 8h mocz nie był nawet czerwony. lekko ciemniejszy, ale nie czerwony...
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Sob 02 Lis, 2013 17:01   

No to albo masz szczelne jelita, co zważywszy na objawy, raczej niemożliwe, :wink:
albo test zrobiony niepoprawnie.

Mocz po wypisiu soku buraczkowego, nie powinien się zmienić. Powinien być taki jak zawsze.
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Sob 02 Lis, 2013 17:26   

no więc był taki jak zawsze. czy to znaczy, że mam szczelne jelita?
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Sob 02 Lis, 2013 19:20   

Udana napisał/a:
No to albo masz szczelne jelita, co zważywszy na objawy, raczej niemożliwe, :wink:
albo test zrobiony niepoprawnie.

Mocz po wypisiu soku buraczkowego, nie powinien się zmienić. Powinien być taki jak zawsze.


Robiłem ten test niedawno i wyszedł pozytywnie - mocz miał różowawy kolor. Muszę w końcu wdrożyć w życie drugi zestaw ziół Jana.
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Sob 02 Lis, 2013 20:15   

co to znaczy pozytywnie? jak mocz jest zaczerwieniony to są nieszczelne jelita? czy jak mocz się nie zmienia to są nieszczelne jelita?
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Sob 02 Lis, 2013 20:31   hmm

o to moze i ja taki tescik zrobie ?

tylko jakiego koloru ma byc mocz ? bo tutaj widze inne opinie

tez mysle nad 2 zestawem, pije miesiac pierwszy zestaw 2 szklanki dziennie i nie mam najmniejszych dolegliwosci,plam nowych nie widac od 2tygodni albo i 3
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Nie 03 Lis, 2013 09:14   

white_power88 napisał/a:
co to znaczy pozytywnie? jak mocz jest zaczerwieniony to są nieszczelne jelita? czy jak mocz się nie zmienia to są nieszczelne jelita?


Pozytywny test- czyli mocz zabarwiony - nieszczelne jelita
Negatywny test-czyli mocz niezabarwiony- szczelne jelita

Aby test był negatywny, mocz musi mieć barwę taką, jak zawsze miał.

Opis testu ze strony www.bioslone.pl
Cytat:
W celu przeprowadzenia testu należy wypić 50 ml świeżego soku z czerwonego buraka, nie prędzej niż dwie, trzy godziny po posiłku, i po czterech godzinach sprawdzić kolor moczu. Wynik pozytywny testu, tj. mocz zabarwiony na czerwono, świadczy o istnieniu całych tysięcy nadżerek rozszczelniających błonę śluzową przewodu pokarmowego. Potocznie taki stan rzeczy nazywamy nieszczelnością jelit, co odpowiada rzeczywistości i daje wyobrażenie o tym, co jeszcze, prócz barwnika buraków, przedostaje się tą drogą do naszego organizmu.
Autor: Józef Słonecki


Test musi być wykonany ze świeżego soku z buraka. Może się zdarzyć też, że jeżeli jelita są zaklejone glutenem i śluzem patologicznym to test może być negatywny, a jelita w opłakanym stanie.

white_power88 u Ciebie objawy inne, które opisujesz wskazują, że masz nieszczelność jelitową pomimo negatywnego testu. Także raczej radziłabym Ci jeszcze nie traktować tego testu jak wyroczni :wink:
Ostatnio zmieniony przez Udana Nie 03 Lis, 2013 09:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
User2615

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 00:33   

Witam,moze jakies wnioski i porady.
Układ pokarmowy
1. Czy występują przelewania w żołądku?
czasami
2. Czy występują bóle w obrębie brzucha po jedzeniu?
zdarzaja się
3. Czy występują rozwolnienia lub zatwardzenia?
nie
4. Czy występują zgagi refluks żółciowy?
nie
5. Czy rano zapach z ust jest nieprzyjemny?
raczej nie
6. Czy ślina ma nieprzyjemny zapach (polizać dłoń i powąchać)?
Nie
7. Czy wydalanie jest regularne (codziennie o konkretnej godzinie itp.)?
Raczej tak
8. Czy po wydalaniu pojawia się nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu?
Roznie
9. Czy występuje dużo gazów?
czasami tak
10. Jak często się odżywiasz i jakie duże porcje zjadasz?
kilka posilkow, jeden najwiekszy posilek reszta mniejsze
11. Czy kał ma naturalny kolor czy występują w nim krew lub żółte lub zielone lub innego koloru smugi?
naturalny
12. Czy masz albo miałaś kamienie żółciowe?
nie

Reakcje skórne
13. Czy na skórze występuje trądzik lub inne wysypki ropne?
nie
14. Czy skóra jest sucha czy tłusta?
normalna
15. Czy jest łupież?
nie
16. Czy wypadają włosy?
zakola po dziadku ;-)
17. Czy pięty są popękane lub niszczone?
nie
18. Czy występuje skłonność do siniaków?
raczej nie
19. Czy występują na brzuchu plamki krwi?
Nie wiem o jakie plamki chodzi, takie male cterwone to nie jesli cos innego to mam malutkie znamie ok 2 zl nieregularne od urodzenia pod pacha.
20. Czy występują jeszcze jakieś inne choroby skórne?
grzybica pachwin
21. Czy okresowo nie występują afty lub inne rany w ustach?
czasami
22. Czy występuje okresowo opryszczka lub czyraki?
nie
23. Jak się golisz to łatwo się ranisz (kobiety np. nogi a mężczyźni twarz)?
rzadko
Bóle
24. Czy występują bóle migrenowe głowy?
nie
25. Czy występują bóle w obrębie pleców?
czasami ale raczej rzadko
26. Czy pojawiają się bóle ucha ?
nie
27. Czy pojawiają się bóle stawów?
nie

Krążenie
28. Czy występuje coś takiego jak zimne dłonie?
nie
29. Czy jest Ci zimno wtedy kiedy innym nie jest zimno?
raczej nie
30. Czy jest niskie ciśnienie?
nie

Choroby
31. Czy był wycinany migdał?
tak nawet dwa
32. Czy występuje cukrzyca?
nie
33. Jakie inne choroby występują lub występowały?
Stany obnizonego nastroju


Odżywanie
34. Czy często spożywasz takie produkty jak: produkty zbożowe, mleko ze sklepu, produkty typu instant, używki (kawa, alkohol, papierowy), parówki , chipsy , chrupki, soki w kartonach, wody słodzone, chińskie zupki, Fast food’y ?
wczesniej to wszystko plus odzywki bialkowe ,redbule kilka puszek na dzien.Teraz jest lepiej schudlem 17 kg akoholu nie pije w ogole mieso praktycznie drob.
35. Czy jadasz śniadania, obiady, kolacje?
tak
36. Czy obiad jest dwudaniowy?
raczej nie
37. Jak wygląda ogólnie odżywianie w ciągu dnia i co jest jedzone największych ilościach?
Śniadania - zupa mleczna,chleb z dzemem i serem,herbata lub kawa
Drugie śniadanie - kanapki z kurczakiem,owoce
Obiad- kurczak pod roznymi postaciami i makarony
Podwieczorek- pieczywo chrupkie kukurydziane z poledwica
Owoce – jabłka, mandarynki, banany, gruszki
Kolacja – chleb z kurczakiem , pomidorem, salataogorkiem

Do picia- herbata,kawa,mietowa herbata,coca cola rzadziutko
38. Czy jadasz wszystkie rodzaje mięs?
kurczak,kurczak i jezcze raz kurczak czasami wieprzowina i organiczna wolowina.
39. Czy zjadasz tłuste potrawy i jak często?
raczej nie.

Ogólne
39. Czy w ciągu dania czujesz się mocno zmęczona i wtedy być się położyła?
zdarza sie.
40. Kiedy byłaś ostatni raz szczepiona i czy się szczepisz okresowo?
z 25 lat temu
41. Czy układ moczowy pracuje prawidło (brak bólu, wydzielin ropnych)?
tak
42. Czy występują męty (kurz pływający w polu widzenia) w oczach?
chyba tak (cos jak bakterie pod mikroskopem jak sie oczy przymyka?)
43. Czy cholesterol jest prawidłowy
n tak
44. Czy w jakiś badaniach wyszły jeszcze jakieś nieprawidłowości?
wszystko ok
45. Czy występują problemy z tarczycą?
Nie 2 lata temu wyniki.
46. Co jeszcze nie działa prawidłowo w organizmie?
trudno powiedziec
47. Jakie leki i preparaty zażywasz?
lecytyna,gingo bilo,omega 3,6,9 ,cynk i magnez
48. Czy stosowałaś antybiotyki?
dawno nie ale bralem wczesniej Duomox,Augementin
49. Czy w ciągu dnia czujesz mocne zmęczenie i potrzebę snu. Jak często.
Czasami
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 08:24   

pupen napisz jeszcze ile masz lat, od jak dawna chorujesz i gdzie się pojawiły pierwsze plamy.

Odżywki białkowe - to rozumiem, że kolejny pan z siłowni :wink: tak?
 
 
User2615

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 10:11   wiek i gym

wiek 38 lat
Silownia i chlopak z silowni to :wink: wieki temu liceum i studia.
Duzo bialka i nabialu ze wzgledu na zmianowy system pracy.
Plamy kilka lat temu stopa lewa(myslalem ze to reakcja na dziurawiec bo unikalem swiatla ale stopy byly odkryte).
Ogolnie uwazam ze to moja wina traktowalem swoje cialo jak smietnik na jedzenie.Dodatkowo stres i depresja (praca i toksyczne zwiazki ).Jak zauwazylem nowe plamki w pachwinach tam mam grzybice to struchlalem i przerazilem sie czytajac o bielactwie nowy stres i deprecha.Zalezy mi aby cos z tym zrobic aby nie dosta nowychc plam na otwrtych czesciach ciala.Ewentualnie potem zajac sie tymi juz istniejacymi ale to pozniej.Najwazniesze aby nowe nie zaistnialy.

.Pozdrawiam i dziekuje.
Pupen

[ Dodano: Pon 04 Lis, 2013 10:20 ]
:!: Chodzilo oczywiesie o relacje damsko-meskie :wink: :!:
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 10:56   Re: wiek i gym

Pupen - Jak znajdę czas to przeanalizuję Twój przypadek przez pryzmat metody Jana. Ale nie ma nic u Ciebie coby juz nie zostało opisane. :wink: Wszystko już na ten temat jest powyżej.

Zatem po pierwsze na pewno musisz poczytać powyższe wpisy i zacząć od eliminacji fluoru, chloru, nabiału i zmiany diety, po drugie zamówić zioła zestaw nr 1. No i po trzecie wywary z czosnku! Nawet przymoczki z wywaru z czosnku na pachwiny.
 
 
User2615

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 11:28   

Moze jakis przepis na wywar z czosnku i sposob i czestotliwosc uzywania???
Fluor wyeliminowany(jedna kawa na dzien a reszta to ziolowe herbaty) i mleko i nabial takze.Dieta czytajac to ciezko racjonalnie wyselekcjonowac czego mam calkowicie unikac.!!!
Dziekuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez User2615 Wto 05 Lis, 2013 01:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 18:14   

pupen, wywary masz wcześniej opisane. szukaj lub czekaj na litość udany.
właśnie, zima idzie to plamy się chowają. :zdrówko:
 
 
User2615

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Wto 05 Lis, 2013 10:37   

Na Udan-e zawsze bede czekal............ ;-) .
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Wto 05 Lis, 2013 13:08   

pupen napisał/a:
Na Udan-e zawsze bede czekal............ ;-) .


Jak będziesz cierpliwy, to na U_Danę sie doczekasz :wink: Już nawet zaczęłam grzbać...ale robię to wieczorami, w dzień nie mam czasu i czasem sen mnie zmoży... :biggreen: Jan to pisał "z głowy", a ile mu to zajmowało, ja z głowy tylko część resztę muszę szukać u Jana...to taka ręczna robótka.

Ale tymczasem sam możesz czytać i szukać...nie wymawiając :wink: nie jesteś taki młodzian jak Łukasz czy white_power88, którym trzeba gorące głowy trochę schłodzić i pomóc...w cierpliwości.



[ Dodano: Sro 06 Lis, 2013 01:24 ]


Na początek chciałam prosić byś nie traktował tego co piszę jak jakiejś wyroczni byś, sam czytał i konfrontował wiedzę. Ja tylko trochę pomagam...usystematyzować.


Warto pamiętać:

Cytat:
Robienie czegoś bez świadomości po co się to robi jest głupie samo w sobie. Robię czegoś mając świadomość tego po co to robimy i czego dzięki temu unikniemy jest mądrością człowieka.


No to trochę zaczniemy :wink:

Cytat:
Układ pokarmowy
1. Czy występują przelewania w żołądku?
czasami
2. Czy występują bóle w obrębie brzucha po jedzeniu?
zdarzaja się
8. Czy po wydalaniu pojawia się nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu?
Roznie
9. Czy występuje dużo gazów?
czasami tak

Te objawy wskazują na zaburzenia pracy układu pokarmowego i grzybicę

Cytat:
19. Czy występują na brzuchu plamki krwi?
Nie wiem o jakie plamki chodzi, takie male cterwone to nie jesli cos innego to mam malutkie znamie ok 2 zl nieregularne od urodzenia pod pacha.


Może to być to, o czym pisał Jan

Cytat:
brązowa plamka to tz „toksyczna krew” czyli coś co pojawia się jak następuje uszkodzenie hepacytów – komórek wątroby pod wpływem działania związków znajdujących się w krwi. Powstała przetoka do skóry, która później została wykorzystana do gromadzenia związków nie wydalanych przez wątrobę a które spowodowały bielactwo.


a teraz trochę o grzybicy:

Cytat:
20. Czy występują jeszcze jakieś inne choroby skórne?
grzybica pachwin


I informacja od Jana:

Cytat:
Zarażenie się grzybicą lub pojawienie się grzybicy samoczynnie wynika z tego że środowisko organizmu sprzyja grzybicy. Zarazić się grzybicą można tylko wtedy gdy skóra nie ma odpowiedniej flory bakteryjnej czyli wewnątrz organizmu rozrasta się grzybica. Pojawienie się samoczynnie grzybicy to efekt przerostu grzybicy wewnątrz organizmu. 
Grzybica sama nie przechodzi. Grzybica przestaje dawać objawy chorobowe bo następuje zmiana w środowisku np. palnie wpływa na patogeny w taki sposób że blokuje część ich reakcji a to powoduje że nie dają one reakcji chorobowych ale dalej się rozwijają. 


Afty:

Cytat:

21. Czy okresowo nie występują afty lub inne rany w ustach?
czasami


od Jana:

Cytat:
Afta to reakcja systemu immunologicznego (immunoglobiny IgA - obrona organizmu w obrębie błony śluzowej) na pleśni wnikające przez nabłonek w jamie ustnej. Fluor zwiększa przepuszczalność dlatego pleśni z orzechów lub innych pokarmów zagnieżdżają się w śluzówce. Naturalną reakcją jest atak przy użyciu immunoglobiny IgA aby pleśń nie przeniknęła do wnętrza organizmu (dlatego afty są nazywane również pleśniawkami). Jak zaczniesz myć usta pastą bez fluoru to afty po jakimś czasie przestaną się pojawiać. 
To też świadczy o tym że prawidłowe drogi wydalania tego co się przedostało do jelit nie działa prawidłowo. (chyba że nie jesz skrobi?) Afty to efekt reakcji alergicznych w obrębie jelita cienkiego, dlatego przy aftach ślina również powinna mieć zmieniony zapach. Jeżeli tak nie jest to znaczy że jakiś proces jest zaburzony. 


Bóle
Cytat:
25. Czy występują bóle w obrębie pleców?
czasami ale raczej rzadko

i Jan

Cytat:

Ból stawów, pleców wskazuje na zwyrodnienia w obrębie tych tanek a to wskazuje na zbieranie się ropy w tych stawach powstającej jako reakcja na gluten.


Choroby
Cytat:
31. Czy był wycinany migdał?
tak nawet dwa

Wszystko co Jan napisał o braku migdałów poczytaj, bo to ważne

Cytat:
Brak 3 migdała powoduje że bakterie paciorkowce, gronkowce mogą wnikać przez gardło wnętrza organizmu. Takie bakterie aby nie zostać zniszczone przez układ immunologiczny umiejscawiają się głównie w stawach, gdzie jest słabe ukrwienie. Tam bytują czkając na osłabienie organizmu aby go zaatakować. To powoduje że w obrębie stawów (dłonie, Kolna, łokcie) dochodzi do niszczenia komórek zbierającą się ropę powstającą przez bakterie, która uszkadza komórki w tym melanocyty, które przestają produkować pigment. 
Bielactwo pojawiło się dlatego po stresie bo stres blokuje działanie organizmu. W czasie stresu organizm przestaje panować nad wieloma procesami starając się wyprodukować hormon mający wyregulować stres. W tym czasie wszystkie choroby rozwijają się w szybkim tempie bo organizm ich nie kontroluje. W tym okresie bakteria zaatakowała organizm bo organizm nie kontrolował jej stanu. To spowodowało powstanie uszkodzonej tkanki. Po stresie organizm zaczął walczyć z bakterią co spowodowało wytworzenie powstanie przeciwciał i wytworzenie ropy. 
W dzieciństwie zostałeś zainfekowany paciorkowcem ropnym. To wskazuje na aspekty twojego dzieciństwa: 
1. Albo twoja mama miała duże problemy zdrowotne – odziedziczyłeś pakiet toksyn 
2. Albo nie byłeś karmiony mlekiem z piersi i nie otrzymałeś przeciwciał od matki 
3. Mogły jeszcze wystąpić poszczepienne uszkodzenia tkanek 
Zainfekowanie mogło nastąpić prze kontakt z inną osobą (np. buziak, picie z tego samego garnuszka itp.). 
Po zainfekowaniu paciorkowcem ropnym organizm zaczął bronić się przed przedostaniem się tej bakterii do wnętrza organizmu. Bakteria, która próbowała przedostać się przez gardło do wnętrza organizmu ( co mogłoby wywołać sepię) była wyłapywana przez migał. Migdał działa jak gąbka która zasysa i wyłapuje bakterie które próbują zaatakować organizm. Wyłapanie przez migdał bakterii wywoływało anginę, która była leczona antybiotykami. Z powodu nawracania się anginy został wycięty migdał (to co broniło organizm przed bakterią zostało usunięte) a to spowodowało, że bakteria mogła się przedostawać do gardła i atakować błonę śluzową gardła. Działanie antybiotyków wyjałowiło śluzówkę oraz wiele tkanek w organizmie z dobrej flory bakteryjnej. W tych miejscach pojawiła się grzybica, która nie dała objawów ale zaczęła się wolno rozwijać. Bakteria ropna nie została zabita ale przyblokowana przez grzybicę, która produkuje toksyny blokujące aktywność bakterii. Czyli organizm wyglądał jak wyleczony ale wewnątrz zaczynała się rozwijać choroba, która daje objawy po wielu latach. W czasie angin zostały wyprodukowane przeciwciała na bakterie z grupy A. Przeciwciała te również w specyficznych warunkach używane są do niszczenia komórek własnego organizmu. I to się tutaj dzieje. ASO to sprawdzanie obecności przeciwciał na bakterie paciorkowce grupy A. 
Paciorkowca nie usuwa się z organizmu bo stanowi on naturalną florę w organizmie człowieka. Jeżeli zostanie usunięty to w jego miejsce pojawi się groźniejszy patogen np.. gronkowiec. Jeżeli organizm jest zdrowy to rola paciorkowca sprowadza się do roli komensala (czyli organizmu żyjącego w symbiozie z organizmem człowieka). Paciorkowce mamy w ustach (meningokoki, pneumokoki), na skórze, w zatokach. Paciorkowiec atakuje organizm w momencie gdy następuje osłabienie tkanki i pojawiają się defekty tkankowe wywołane lekami. Agresywne działanie paciorkowca powoduje, że system immunologiczny rozmnaża limfocyty do walki z patogenami. To powoduje powstawanie przeciwciał. Paciorkowce mocno stymulują organizm do produkcji komórek odpornościowych, które również zwalczają komórki rakowe. W stanie jakim jesteś organizm zwalczył wszystkie komórki rakowe jeżeli występowały w organizmie (rak Ci nie grozi). Standardowe leczenie antybiotykami powoduje, że w organizmie rozwija się grzybica która staje się antagonistą dla bakterii patogennych(blokuje ich działanie toksynami, które produkuje). To powoduje, że bakterie patogenne (w tym paciorkowiec) przestają atakować organizm i stają się saprofitem (organizmem żywiącym się z rozpadu martwych szczątków tkanek) i oczyszcza organizm


Cytat:
33. Jakie inne choroby występują lub występowały?
Stany obnizonego nastroju

Może to trudno uwierzyć, ale gluten może być za to odpowiedzialny, a także ogólne niedożywienie organizmu z powodu zaburzonego wchłaniania.

Jan
Cytat:
Ogólnie musi być Pan bardzo nerwowy co wynika z dużej ilości toksyn produkowanych przez paciorkowce powstałych z rozpadu komórek. Jeżeli toksyny zaczną przełamywać barierę krew mózg to zacznie Pan mieć dolegliwości psychiczne (mogą się pojawić schizofrenia, ataki agresji, lęki lub inne dziwne zachowania). Pierwsze objawy pojawią się po wypiciu dużej ilości alkoholu, wtedy dochodzi do rozluźnienia tkanek co zwiększania przenikanie toksyn przez uszkodzenia.

dodatkowo:

Cytat:
Gluten to lektyna (białko), który w zdrowym organizmie nie przenika przez błonę śluzową jelit. Natomiast w uszkodzonych jelitach są rozluźnione wiązania krzyżowe komórek które przepuszczają lektyny, związki toksyczne do organizmu co powoduje uszkadzanie komórek. Gluten który przeniknie do organizmu jest niszczony w obrębie jelit lub innych tkanek, narządów powodując uszkodzenia komórek. Takie komórki są niszczone przez system immunologiczny, który przerabia je na toksyczną ropę, która powinna zostać wydalona z organizmu. Niewydalona ropa niszczy inne tkanki. Dokładnie opisze jeszcze w jaki sposób gluten działa na organizm i dlaczego w wielu przypadkach nie czujemy jego destrukcyjnego działania i nie wychodzą testy alergiczne na gluten.
 

Odżywanie
Cytat:
34. Czy często spożywasz takie produkty jak: produkty zbożowe, mleko ze sklepu, produkty typu instant, używki (kawa, alkohol, papierowy), parówki , chipsy , chrupki, soki w kartonach, wody słodzone, chińskie zupki, Fast food’y ?
wczesniej to wszystko plus odzywki bialkowe ,redbule kilka puszek na dzien.Teraz jest lepiej schudlem 17 kg akoholu nie pije w ogole mieso praktycznie drob.
37. Jak wygląda ogólnie odżywianie w ciągu dnia i co jest jedzone największych ilościach?
Śniadania - zupa mleczna,chleb z dzemem i serem,herbata lub kawa
Drugie śniadanie - kanapki z kurczakiem,owoce
Obiad- kurczak pod roznymi postaciami i makarony
Podwieczorek- pieczywo chrupkie kukurydziane z poledwica
Owoce – jabłka, mandarynki, banany, gruszki
Kolacja – chleb z kurczakiem , pomidorem, salataogorkiem
Do picia- herbata,kawa,mietowa herbata,coca cola rzadziutko
38. Czy jadasz wszystkie rodzaje mięs?
kurczak,kurczak i jezcze raz kurczak czasami wieprzowina i organiczna wolowina.


Tym nieźle dołożyłeś organizmowi. To wymaga radykalnych zmian. Drób tylko od chłopa czyli ze wsi...kurczaki kupowane w marketach należy wyrzucić, nie jeść i nie patrzeć na nie w ogóle. :wink:

Tłuszcze:
Cytat:
39. Czy zjadasz tłuste potrawy i jak często?
raczej nie.

Musisz jeść tłuszcze nasycone masło, smalec, łój, oliwa z oliwek.

i Jan:

Cytat:

Prawdopodobnie dużo ludzi chorujących na bielactwo unika jedzenia tłuszczy. 

Słabe krążenie powoduje, że ropa która zostanie doprowadzona w jedno miejsce i nie jest wydalana nie jest z tego miejsca już odprowadzana. To powoduje uszkodzenia w obrębie tego miejsca. 


Ogólne
Cytat:
39. Czy w ciągu dania czujesz się mocno zmęczona i wtedy być się położyła?
zdarza sie.
49. Czy w ciągu dnia czujesz mocne zmęczenie i potrzebę snu. Jak często.
Czasami

i Jan

Cytat:
To wynika z stanów zapalnych toczących się wewnątrz organizmu. Stany zapalne i niedożywienie komórkowe powodują osłabienie i zmęczenie organizmu.

Męty
Cytat:
42. Czy występują męty (kurz pływający w polu widzenia) w oczach?
chyba tak (cos jak bakterie pod mikroskopem jak sie oczy przymyka?)


i Jan
Cytat:
Jak się pozbędziesz bielactwa to męty same znikną. Męty są objawem tego że w krwiobiegu krążą jakieś niewydalone substancje.


Dodatkowo:

Cytat:
47. Jakie leki i preparaty zażywasz?
lecytyna,gingo bilo,omega 3,6,9 ,cynk i magnez

Na czas oczyszczania odstaw suplementację.

Cytat:
48. Czy stosowałaś antybiotyki?
dawno nie ale bralem wczesniej Duomox,Augementin

Jan:

Cytat:
Jeżeli patogen nie zostanie zwalczony przez system odpornościowy to powstaje przewlekły proces chorobowy, w którym powstaje dużo toksycznej ropy, która uszkadza tkanki a takie uszkodzone tkanki są usuwane przez organizm. (medycyna nazywa to autoagresją) 
Biorąc antybiotyki wyłączamy nasz system immunologiczny (antybiotyki działają immunosupresyjnie) licząc na to, że antybiotyki zwalczą patogen. Jeżeli nie zwalczą to mamy proces przewlekły lub umieramy. To, że ktoś umiera na infekcje wcale nie oznacza, że patogen go zabił. To oznacza, że antybiotyki na tyle mocno wyłączyły układ immunologiczny, że przestał działać a same antybiotyki nie zwalczyły patogenu. 
Gdyby człowiek odchorowywał w łóżku choroby zamiast je leczyć lekami to wtedy nigdy nie miałby takich problemów. 


czyli można podsumować i zaryzykować stwierdzenie:

Cytat:
W twoim organizmie proces powstawania bielactwa jest bardzo prosty. 
Z udzielonych odpowiedzi mogłoby wynikać, że układ trawienny pracuje prawidłowo. Ale nie jest tak do końca. Zażywane przez ciebie antybiotyki ( duża dawka niszcząca dla organizmu) spowodowały uszkodzenia w okolicach jelita cienkiego, czego efektem będzie przerost grzyba candida (jest to grzyb który powstaje z zarodników które każdy człowiek nosi w sobie). Efektem tego są uszkodzone wiązania komórkowe, przez które przenikają lektyny do krwioobiegu. Grzybica blokuje system immunologiczny co powoduje, że lektyny (głównie gluten) jest przemieszczany wewnątrz organizmu gdzie uszkadza jakiś narząd


A także u Ciebie dodatkowo anginy, wyciecie migdałów zrobiły swoje...

A teraz postępowanie:

1. Eliminacja fluoru, glinu i aluminium, chemii, konserwantów itp.

2. Zmiana diety - jak u wszystkich - u Ciebie ważne dodatkowo ograniczyć gluten najlepiej do zera przynajmniej w pierwszej fazie leczenia i słodycze. Musisz jeść sporo TŁUSZCZÓW NASYCONYCH!

3. Zioła zestaw nr 1 i potem nr 2

Cytat:
Skrzyp polny – nerki, zwiększenie wydalania związków toksycznych rozpuszczanych w wodzie, poprawa pracy nerek 
Korzeń łopianu – działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, wspomaga działanie wątroby, nerek, wpływa na choroby układu pokarmowego 
Macierzanka – działanie przeciwzapalne, poprawa działania układu pokarmowego 
Babka lancetowata – działa leczniczo na stany zapalne układu pokarmowego i układu moczowego 
Krwawnik – przeciwzapalny, leczy wrzody układu pokarmowego 
Drugi zestaw po trzech miesiącach 
Dziurawiec – schorzenia wątroby, działa również na tkankę nerwową, 
Bratek – pomaga w przeminie materii, wiąże toksyny i ułatwia je wydalać 
Kocanka – pobudza wątrobę do wydalania żółci, pobudza wydalanie soku żołądkowego 
Mniszek – znowu zioło które głównie działa na drogi żółciowe, 
Owoc bzu czarnego – działanie przeciwzapalne, moczopędne, odtruwanie organizmu.


ale pamiętaj

Cytat:
Kuracja ziołowa nie jest tu elementem podstawowym a jest jedynie dodatkiem. Jej celem jest usprawnienie wydalania tego co za pomocą innych terapii usuwa się z tkanek miękkich do krwiobiegu. Aby te zanieczyszczenia z powrotem nie trafiły do tkanek miękkich używa się ziół, które pomagają takie substancje wydalić na zewnątrz. Tutaj głównym czynnikiem jest bor, który wchodzi w reakcje z rożnymi substancjami w tkankach miękkich co pozwala na wydalenie ich do krwiobiegu a z niego przez wątrobę i nerki na zewnątrz. 


4. dodatkowo zamiast herbaty polecam CZYSTEK -takie zioło można pić jak herbatkę, ma duże właściwości bakteriobójcze, oczyszczające. Smaczne w smaku!

http://www.vip-medic.pl/czystek-herbata-p-27.html

5. Wywary warzywne i w Twoim wypadku z czosnku i przemywanie pachwin wywarem z czosnku podobnie jak Jan napisał - na miejsca intymne. Tylko sobie będzisz robił przymoczki na pachwiny lub przemywał je po prostu i zostawiał do wchłonecia.
Generalnie włacz czosnek do menu i dodawaj do sałatek, mięs i pij wywar...

Cytat:
Robisz wywar z łusek cebul (z 3 do 4 cebul) + 1 główka czosnku (łuski i środek nic nie wyrzucamy). Do tego może dodać 1 marchewkę trochę pietruszki, pora. Chodzi o produkty z targowiska nie opryskane lub niewiele pryskane. Kroisz to wszystko i przygotowujesz wywar. 
Zagotowujesz 1 – 1,5 litra wody i do gotującej się wody wsypujesz całość na 1 minutę (nie więcej). Po minucie odstawiasz to i czekasz aż się zaparzy. Powstaje wywar, który syn pije przez cały dzień. Chodzi o tego aby wypił tego około od 0,5 do 1 litra dziennie. Dorośli do od 1 litra do 1,5 litra dziennie. 
To mocno pobudzi organizm do rożnych reakcji w miejscach w których występują defekty. 
Dodatkowo jeżeli dodasz do tego pasternak to zadziałasz bezpośrednio na melanocyty. Związki z pasternaka pobudzają melanocyty do produkcji pigmentu. 
Stany zapalne, grzybica, infekcje narządów płciowych kobiety (podaje na prośbę) – wywar z główki czosnku na szklankę wody. 
a. Strzykawką wlać do pochwy wywar i zablokować tamponem na parę godzin – co 2 -3 dzień 
b. Zrobić nasiadówkę w gorącym wywarze – raz na parę dni. 
c. Na zmianę z wywarem czosnku używać soku z aloesu (kupionego w aptece) - Strzykawką wlać do pochwy wywar i zablokować tamponem na parę godzin – w te dni w których się nie używa wywaru z czosnku. 
Kuracje stosuje się tak długo aż środowisku się odbuduje a problemy (pieczenie, stan zapalny, upławy itp. miną). 
2. Grzybica lub infekcja skóry – wywar z główki czosnku – moczyć codziennie po godzinie.


6. Kąpiele z ostropestem i karczochem - poczytaj jak sie robi wywary do wlania do wanny - wtedy jak robisz kapiele nie pijesz ziół, bo u Ciebie musi być powoli!

7. Kuracja Borem - jak już trochę przeczyścisz organizm i będze dobrze wydalał. Nie używaj antyperspirantów!

8. i na koniec działanie na plamy bodziszek, naświetlanie, itp.

Cytat:
Kuracje ziołami, borem, zmiana diety i wyeliminowanie pokarmów przygotowują ( częściowo mogą wyleczyć z plam) do kuracji stymulowania pozbywania się plam. W czasie kuracji ziołami, borem organizm się oczyszczacza i zwiększa się przepustowość wątroby. Wedy do krwiobiegu uwalnianych jest duża ilość różnych związków (metali ciężkich), które drażnią tkanki a to powoduje pobudzanie komórek tucznych. W czasie oczyszczania komórki tuczne są mocno aktywne dlatego bodziszek może być za mało skuteczny w ich blokowaniu i wtedy cała kuracja bodziszkiem nie działa. Po długim oczyszczaniu nie ma to już znaczenia bo wtedy do krwiobiegu nie są już uwalniane toksyny w dużych ilościach i nie ma to wpływu na komórki tuczne. 
Dlatego bodziszka nie łączy się z ziołami oczyszczającymi lub pobudzającymi prace wątroby jeżeli chcemy wyleczyć bielactwo. 
W okresie kiedy działamy na plamy organizm musi być mocno stabilny, nawet nie powinien być przesilany aby nie powodować urazów w tkankach. 
Dlatego kuracje ziołami i borem przygotowują do tego aby pozbywanie się plam było skuteczniejsze i bez nawrotów. 
Jeżeli zaczynamy działać na plamy to przerywamy wszystkie inne kuracje (które nie mają wpływu na same plamy lub skórę) aby pozbywanie się plam było skuteczne. 

i jeszcze
Cytat:
Odstawienie czynnika uszkadzającego w większości chorób nie naprawia skutków choroby. Tkanka uszkodzona musi być stymulowana przez inne czynniki aby zaczęła funkcjonować natomiast tkanka zniszczona musi przejść przemianę komórkową. 



dla Ciebie ważne!


Jeżeli nie mamy migdałków to oczyszczanie musi być bardzo wolne (10 razy wolniej i 10 razy dłużej od innych). Brak migdałków oznacza brak kontroli organizmu na wnikające bakterie do układu pokarmowego


Jeszcze Cie zapytam czy brałeś sterydy?

Cytat:
Najgorzej jest zawsze z osobami które zażywały sterydy bo takie osoby są jak chodząca bomba, która przy rozminowaniu daje bardzo wiele ciężkich objawów np. ktoś kto zażywał sterydy wziewne przy wydalaniu nagromadzonych substancji może mieć objawy choroby psychicznej (depresje, omamy, lęki, obsesje itp. 



Także pupen działaj, jeszcze poczytaj ten wątek o helikobakter i uzbrój się w cierpliwość! Długa droga przed Tobą ale warto bo Twój organizm wymaga naprawy, nie tylko z/w na bielactwo ale na cały stan i początek wielu chorób, które na razie nie dają objawów...ale po 40tce??? :biggreen:

Z tego co napisałeś na pw to zrobiłeś już bardzo dużo jak na początek i TAK TRZYMAJ DALEJ! POWODZENIA!
Ostatnio zmieniony przez Udana Śro 06 Lis, 2013 09:15, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Śro 06 Lis, 2013 10:19   

witam kolejnego bezglutenowca w naszym gronie. mogę ci zarekomendować odstawienie pieczywa kompletnie. wspaniała sprawa :grin: co prawda, efektów nie widać, ale... cierpliwie do celu. przynajmniej, lepiej się czuję. Udana, mam do ciebie jeszcze pytanie. ciągle jestem zmęczony. zmieniłem dietę, więc to po prostu nie wysypianie się? jedyne moje złe rzeczy w diecie to dżem kupny(od czasu do czasu) i gorzka czekolada(często). reszta jest jak należy.
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Śro 06 Lis, 2013 11:44   

white_power88 napisał/a:
witam kolejnego bezglutenowca w naszym gronie. mogę ci zarekomendować odstawienie pieczywa kompletnie. wspaniała sprawa :grin: co prawda, efektów nie widać, ale... cierpliwie do celu. przynajmniej, lepiej się czuję. Udana, mam do ciebie jeszcze pytanie. ciągle jestem zmęczony. zmieniłem dietę, więc to po prostu nie wysypianie się? jedyne moje złe rzeczy w diecie to dżem kupny(od czasu do czasu) i gorzka czekolada(często). reszta jest jak należy.


Zmęczenie może być z tego, że organizm jeszcze się nie oczyścił, a toksyny dostają sie do kwioobiegu nadal, wymaga to czasu. Czasem jest spadek formy w czasie oczyszczania, a potem dopiero wzrost energii i witalności.
U mnie to było spektakularne, po oczyszczeni śmigałam jak pobudzona :grin: wszystko mi się chciało i nic nie było ciężkie, a wcześniej łóżko mnie ciągnęło...

Bo jeszcze organizm nie jest odżywiony dobrze. Musi się oczyścić, jelita uszczelnić i wtedy wszystkie witaminy i środki będą sie wchłaniały z jelit do krwi i zmęczenie zniknie. To taki skrót myślowy, ale tak to w przybliżeniu wygląda :wink:

Jan:
Cytat:
To wynika z stanów zapalnych toczących się wewnątrz organizmu. Stany zapalne i niedożywienie komórkowe powodują osłabienie i zmęczenie organizmu.
Ostatnio zmieniony przez Udana Śro 06 Lis, 2013 11:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Śro 06 Lis, 2013 14:26   

Powstał kolejny przydatny (mam nadzieję) temat - link. Wybaczcie za spam :)
 
 
User2615

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Śro 06 Lis, 2013 23:38   

Jeszcze jedno aczkolwiek bardzo istotne pytanie.Co z woda z kranu okazalo sie ze u nas woda z kranu jest fluoryzowana. :evil: Pasta bez fluoru a woda z fluorem.Czy aby sie pozbyc tego syfu z wody wystarczy ja dluzej gotowac na wolnym ogniu czy moze polegac na wodzie butelkowanej,ewentualnie filtr.Co z plukaniem ust po myciu zebow?Pozdrawiam
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 08:47   

pupen napisał/a:
Jeszcze jedno aczkolwiek bardzo istotne pytanie.Co z woda z kranu okazalo sie ze u nas woda z kranu jest fluoryzowana. :evil: Pasta bez fluoru a woda z fluorem.Czy aby sie pozbyc tego syfu z wody wystarczy ja dluzej gotowac na wolnym ogniu czy moze polegac na wodzie butelkowanej,ewentualnie filtr.Co z plukaniem ust po myciu zebow?Pozdrawiam


Z wodą, to problem, bo używać tylko butelkowej problem, a fluor nie wypłuczemy przez gotowanie. Przecież jeszcze jest mycie ciała i zębów, prace domowe itp.


Ja bym Ci radziła wyeliminowac fluor skąd się da i tego pilnować, starać sie nie pić tej wody, lub ograniczyć, a do kąpieli zrobić sobie mydło z borem i wtedy będziesz neutralizował ilość fluoru.

Mydło z borem, jest bardzo wydajne wychodzi z tego ok. litr mydła :wink: Mydło jest konsystencji bitej śmietany, bardzo dobrze myje. Ja nawet twarz myję, nie używam żadnych pianek, żelów, toników, kremów itp. tylko mydło, a potem maść z witamina A. Skórę mam gładką i bez zaskórniaków, wykwitów itp.

Cytat:
Przepis na mydło :
Mydło dla dzieci (100g) zetrzeć na tarce do jarzyn, dodać gorącą wodę (2szklanki) z dodatkiem boraksu (0,5łyżeczki). Podgrzewać na małym ogniu do chwili rozpuszczenia się mydła, ubijać trzepaczką dodając stopniowo kwas borny (1łyżeczka). Zdjąć z ognia, ubić mieszankę mikserem (do utworzenia się piany). Odstawić do wystygnięcia, po czym wlać 3% wodę utlenioną (1łyżka), olejek kamforowy (1łyżka) i ponownie ubijać do momentu powstania jednorodnej masy.
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 18:31   

Przez ostatni czas próbowałem złagodzić trochę objawy zaczerwienionych, lekko opuchniętych powiek, ale bezskutecznie. Może Ty, Udana, znasz jakiś sposób, który mógłbym wypróbować, bo mi już powoli brakuje pomysłów? Przemywanie moczem wcale nie pomaga, ciepłe kompresy czy okłady z ziół działają doraźnie, ale nie likwidują problemu. Być może za krótko stosowałem te metody, ale tak już mam, że jak nie widzę po tygodniu czy dwóch nawet najmniejszego postępu to sięgam po coś innego.
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:47   

Nie jestem specjalistką w tym temacie, bo nie miewam problemów z oczami.
Myślę, że leczenie wew. zaskutkuje i zanikiem tych objawów.

Czytałam, że przemywanie powiek rozcieńczonym citogreptem daje efekty i może takie okłady:

Cytat:
Płatki okrągłe przeciąć na pół. Nasączyć zieloną herbatą. Włożyć do zamrażalki. Chłodne położyć na powieki.
Jeśli zamrożę więcej takich płatków, wówczas wyjmuję je rano. Czekam aż się odmrozi i chłodne kładę na powieki. Zmniejszają opuchliznę pod oczami.
Następne zrobię z szałwią.


Jan zalecał mocz...

Ale na pewno systematyczność....by pomogła :wink:
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 23:08   

Ten stan utrzymuje się bardzo długo. Stosowałem wiele metod, jedne dłużej, drugie krócej i efekty były mizerne. Gdyby choć jedna z tych metod sprawiła, że moje oczy wyglądałyby "normalnie" przez jeden dzień, to już by był sukces, ale efekt przeważnie nie utrzymywał się dłużej niż kilkanaście minut. Później wszystko powracało do stanu wcześniejszego. Spróbuję jeszcze tego sposobu z zamrożonymi płatkami, bo też kiedyś o tym czytałem, ale jestem niemalże pewien, że nic to nie da. Tutaj jedynie co może pomóc, to jakaś "terapia" odśrodkowa. Może spróbuję zakraplać nos alocitem.

@Udana: nie bądź taka skromna. Specjalistką może nie jesteś, ale wiedzę masz dość rozległą :)
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Pią 08 Lis, 2013 08:45   

http://www.radiomaryja.pl...dpornosciowego/

Coś tam o glutenie, celiakli i regeneracji układu odpornościowego.
Nie wiem czy przydatne, ale natknąłem się to wrzucam.
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Sob 09 Lis, 2013 10:28   

białas, :mrgreen: dobry nick. tutaj powinnien być jakiś konkurs na najzabawniejszy nick forum. już wcześniej widziałem jakieś "monte88" "biała mewa" :hahaha:
sorry za offtop
ps zrobiłem taki temat: http://vitiligo.com.pl/fo...p?p=19921#19921 zapraszam
Ostatnio zmieniony przez white_power88 Sob 09 Lis, 2013 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Sob 09 Lis, 2013 14:48   

white_power88 - Tego wątku lepiej nie zaśmiecać takimi tematami pobocznymi...bo i tak rozrósł się już bardzo, i czasem trudno odszukać treści potrzebne i merytoryczne.

Nie otwiera mi się ta audycja z radia Maryja, czy Wam też?

raw - to nie fałszywa skromność tylko im więcej czytam, tym wiem, jak jeszcze mało wiem :wink: no i Jan bardzo by się przydał aby rozwiał niektóre wątpliwości! Ciągle mam nadzieje, że powróci i jeszcze nam pomoże!???

Ja już wypiłam 3/4 litra rozpuszczonego boru, myję się też mydłem z borem i od tego czasu nie ma ani jednego wysypu AZS...i nie wiem czy to dobrze czy źle...bo jak czytałam Jana, to wydawało mi się, że suplementacja borem powinna na początku zaostrzyć objawy, a potem wyleczyć...u mnie zniknęły od razu i nie wiem co myśleć...??
Teraz wzmocnię organizm aloesem z miodem i zobaczę czy bor zwiększy objawy oczyszczenia?
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Nie 10 Lis, 2013 20:06   

Udana, link odsyła do strony radyjka, a na niej jest przycisk w kształcie "PLAY" i poniżej "Pobierz" jeśli ktoś chce to pobrać na komputer jako mp3.
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 09:13   

białas napisał/a:
Udana, link odsyła do strony radyjka, a na niej jest przycisk w kształcie "PLAY" i poniżej "Pobierz" jeśli ktoś chce to pobrać na komputer jako mp3.


Wiesz ja blondynka jestem jeśli chodzi o sprawy techniczne...ale nie aż taka by nie wcisnąć play :wink:
Ta audycja jakby się zawieszała i ciągle przerywa. Ale jakoś odsłuchałam.

Jeśli chodzi o treść to oczywiście zasady spójne, czyli aby leczyć jakieś choroby trzeba zacząć od jelita...ale nie zgadzam się z tymi badaniami.
Jestem zwolenniczką obserwacji organizmu i patrzenia na to jak reaguje na poszczególne produkty.
Nie neguję w całości badań ale nie uważam, że one muszą być wstępem do podjęcia leczenia. Wstępem powinien być rozsądek, ale zawsze go nam brakuje...więc pierwsze powinny być objawy z organizmu.

I jeśli chodzi o zawartość merytoryczną audycji, to podstawa podstaw, my tutaj jesteśmy już krok dalej...

Widziałam w swojej praktyce osoby, które miały rewelacyjne wyniki i zmarły...a widziałam straszliwe wyniki i Ci ludzie przeżywali. To zależy od kondycji organizmu i jego zdolności regenerujących.

Bo w metodzie, którą Jan zaproponował (i inni też podobnie myślą) chodzi o to aby oczyścić organizm by mógł sam radzić sobie z chorobami. Nie chcemy go wyręczać, bo on jest idealny do tego, tylko wzmocnić, odkopać z zalegającej chemii i ze złogów, by sam sobie pomógł.
A tylko w przypadku pozostałości choroby (np.plamy) zadziałać już tylko na nie. Tu zadziałać "dodatkowymi metodami".

Ta Pani proponuje też 3 miesiące bez glutenu, ale to uproszczenie. Bo jednemu to starczy -jeśli nie ma celiakii czy poważnej nietolerancji- a innym potrzeba 3 lat i więcej. Każdy organizm jest inny!
Ja niedowiarkom, którzy niby szukają pomocy, a tak naprawdę nic nie chcą zrobić, bo nic nie chcą zmienić proponuję na miesiąc odstawić gluten ale w 100% i zobaczyć jak się
żyje... wtedy porozmawiamy o szkodliwości glutenu dla Twojego organizmu. :wink:

A poza tym gluten sam z siebie nie jest nic warty więc lepiej z nim po prostu się pożegnać...albo mocno ograniczyć.

Ale dobrze, że coraz więcej mówi się na ten temat, że większość chorób, a cywilizacyjnych i z autoimmunoagresjii na pewno w 100%, to sprawa jelit i tego co jemy i jak jemy.

Tam -w jelitach- jest początek naszego zdrowia i naszych chorób...

Kiedyś było takie hasło wróćmy do ziół...a ja proponuję dodać wróćmy do jelit :biggreen:
Ostatnio zmieniony przez Udana Pon 11 Lis, 2013 09:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 16:49   

http://kefir2010.wordpres...prosty-przepis/

Znalazłam fajny artykuł
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 18:34   

Takie artykuły można czytać aby zdobywać ogólną wiedzę o mechanizmach w organizmie, o wpływie niektórych substancji itp. ale istnieje pewne niebezpieczeństwo, że będziemy szukać "złotego" środka na każdą chorobę.
Stosować kolejny suplement bez składu i ładu i logiki bo modny, bo wszyscy stosują. bo trzeba coś brać...itp.

A takiego środka nie ma...oczywiście pewne rzeczy pomagają, ale przede wszystkim trzeba myśleć o przyczynie i ją eliminować czyli...praca u podstaw z naszym organizmem :wink:
co jemy?
jak jemy?
z czego jemy?
co używamy?
co stosujemy
czym się otaczamy?
jak żyjemy?
jak wypoczywamy
jak się regenerujemy?
jak organizm nasz to znosi?
w co wierzymy?
komu ufamy?
jakiego ducha mamy?
czy przebaczamy?
Czy nosimy urazy?

itd.itp.
Ostatnio zmieniony przez Udana Pon 11 Lis, 2013 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 19:04   

Książka warta przeczytania:

http://www.dobreksiazki.p...eczne-zboza.htm
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 20:09   

co sądzicie o suplementacji diety? visolvit czy jakieś inne proszki do rozpuszczania z witaminami? to jest wporzo dla naszego organizmu czy unikać? od tygodnia robię przerwę od mięsa(tylko warzywa i owoce) jest ciężko :-)
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 20:47   

kup sobie Spirulinę w zielarskim.To witaminy z alg morskich -zero chemii!
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 21:44   

white_power88 napisał/a:
co sądzicie o suplementacji diety? visolvit czy jakieś inne proszki do rozpuszczania z witaminami? to jest w porzo dla naszego organizmu czy unikać? od tygodnia robię przerwę od mięsa(tylko warzywa i owoce) jest ciężko :-)


Wszystkie preparaty multiwitaminowe są bez sensu! Chemia i zero działania!

Ale po co chcesz się suplementować? Jeśli uzupełniać to poszczególne pierwiastki, określonym momencie z powodu konkretnych objawów, a nie branie preparatów na wszystko bez powodu. To zaburzy proces oczyszczania.

Poczekaj, daj organizmowi odpocząć, wrzucić drugi bieg i on sam zacznie wchłaniać wszystkie pierwiastki.

Jan pisał, że przy używaniu boru w celu wzmocnienia organizmu można zrobić mieszankę Aloesu 0,5 litra i 25 dag.miodu od pszczelarza i pić codziennie na czczo 30 ml. To wzmocni organizm i przyśpieszy objawy oczyszczenia.

Możesz też pić wywar z pietruszki. Nic więcej innego nie kupuj i nie używaj! Nie niszcz organizmu! Suplementacja to ułuda zdrowia!!! i strata pieniędzy!
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 23:17   

chcę, bo brałem sporo antybiotyków i warto by odbudować się witaminami. tak sądzę.
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Wto 12 Lis, 2013 08:13   

white_power88 napisał/a:
chcę, bo brałem sporo antybiotyków i warto by odbudować się witaminami. tak sądzę.


To dokładnie na odwrót. Jak brałeś antybiotyki, to one zniszczyły Ci florę bakteryjną przewodu pokarmowego i wywołały grzybicę, dawanie preparatów witaminowych to jak wlewanie wody do sitka! Nie mówiąc o tym, ze jesli multiwitaminy są słodkie, to karmisz nimi grzyba :wink:
Twoje jelita są jak sitko i wlewać tam coś dodatkowego to głupota.
Niby podajesz witaminy, uspokajasz sie ,że dobrze działasz...a de facto nic nie pomagasz!
Tak robi wiekszość ludzi i wpędza sie w anemię i jest niedożywionych!

Trzeba uszczelnić jelita i potem ewentualnie suplementować...ale też niekoniecznie, bo jak organizm zaskoczy, to będzie sam pobierał witaminy z jedzenia.

Jedz dużo warzyw, kaszy, rób wywary, nie unikaj tłuszczów i dobrego mięsa, nie jedz świństw, polepszaczy, ulepszaczy, chemii, a wrócisz do formy i te witaminy, które jesz one zostaną w organiźmie!

poczytaj z biosłone, ale podobne artykuły znajdziesz na innych stronach też

http://www.bioslone.pl/zd...ty-sa-szkodliwe

http://portal.bioslone.pl/flora-jelitowa

http://portal.bioslone.pl...ni-w-probiotyki
Ostatnio zmieniony przez Udana Wto 12 Lis, 2013 08:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Wto 12 Lis, 2013 17:52   

Udana, mam unikać słodkiego? węglowodanów? np dżemów? dzięki w ogóle. wiesz, byłem u lekarza, bo się przeziębiłem. dostałem antybiotyk i visolvit do picia, więc... wolałem kupić niż kwestionować absolwenta medycyny :razz: to co, radzicie? wypić resztę visolvitu czy wywalić? :lol:
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Wto 12 Lis, 2013 21:20   

white_power88 zrobisz co zechcesz, jesteś wolny.

Antybiotyk na przeziębienie to porażka i zabijanie organizmu. Przeziębienie należy wyleżeć w łóżku, wypocić, dużo pić, okłady z octu jabłkowego na stopy, itp.

To forum i ten wątek Jana to jest dokładnie kwestionowanie absolwentów medycyny i albo to pojmiesz albo nie.
 
 
User2619

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 24
Wysłany: Wto 12 Lis, 2013 21:27   

A czy możemy pić mleko nie przetworzone prosto od krowy
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Wto 12 Lis, 2013 21:42   

Jacek Placek napisał/a:
A czy możemy pić mleko nie przetworzone prosto od krowy


Można, ale też nie jako dania główne i podstawowe ale jako dodatkowe najlepiej, jako kwaśne mleko i jogurt lub śmietanę, masło.
Dorosły człowiek nie trawi kazeiny i laktozy.

http://elemiah.pl/blog/20...-mleko-szkodzi/

http://portal.bioslone.pl.../mleko-wiejskie
 
 
mer 

Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 20
Wysłany: Wto 12 Lis, 2013 22:30   

Można brać taki Bor:
http://vitamarket.pl/p598...wy-i-kosci.html

Wyeliminowałem fluor już z miesiąc nie pije herbaty używam pasty bez flouru itp a plam mi przybyło więcej w ciągu tego miesiaca niż przez ostatnie 3 lata gdy nie wiedziałem o flourze nie wiem co jest grane ale moze to sciema jakas ale moze ten bor pomoze
Ostatnio zmieniony przez mer Wto 12 Lis, 2013 22:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Śro 13 Lis, 2013 08:58   

Jan pisał o suplementacji borem wtedy kiedy organizm jest już w miarę sprawny, czyli nerki pracują dobrze, wątroba, gryczoły potowe też.

Radziałabym Ci zacząć od ziół i eliminacji diety, a potem BOR. Jan mówił, że ten Boron, to najsłabsza postać boru, ale można ją brać 3mg dziennie.

Wywalenie plam, po dostawieniu czynnika szkodliwego może być efektem oczyszczania, czyli wszystko to co nagromadziło się jest wywalane...
Aby mogło być lepiej musi być gorzej...to podstawowa zasada oczyszczania.

Czyli jeśli pozbawiamy organizm toksyn, chemii to on włącza mechanizmy czyszczące i chce się pozbyć tego co się nagromadziło stąd wzmożone objawy infekcje, przeziebienia, bóle, katar, ropa itp.
Najważniesze aby wtedy nie włączyć antybiotyków, leków, witamin itp. jak to zrobił white_power88 bo to ZATRZYMUJE PROCES OCZYSZCZANIA i trzeba zaczynać od nowa...

Infekcje, przeziebienia, katary, kaszel, temperatura to jest BARDZO DOBRY ZNAK, że organizm wziął się za porządki i oczyszcza się ze świństw, które mu serowaliśmy!TRZEBA WYLEŻEĆ -

Wszystko co wychodzi z nas jako śluz, flegma, katar, kaszel, łzy, pot, stolec, mocz JEST BARDZO DOBRE! Nie należy tego blokować!!

Leżeć, pocić sie, pić sok z malin, wodę z cytryną, ocet jabłkowy w różnej postaci, zioła napotne i wszystkie ,,domowo-babcine sposoby" żadnych leków, chemii, suplementów! JEŚĆ DUŻO CZOSNKU I CEBULI!!
przy kaszlu suchym - syrop z cebuli
przy temperaturze - okłady z octu jabłkowego, przemywanie ciała
przy katarze ropnym - krople z wywaru czosnkowego

http://zdrowylink.pl/prze...posoby-leczenia

itd. itp. LEŻEĆ, LEZEĆ, LEŻEC i pocić się i zdrowieć :)
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Śro 13 Lis, 2013 10:50   

Udana, ale mogę jeść węglowodany czy ich unikać(wiadomo, że trochę mogę, żeby przeżyć, ale czy np dżem już jest dla mnie szkodliwy?). rozumiem, że kwestionujemy, poza tym nie mam czasu na leżenie i pocenie. myślisz, że ktoś na studiach patrzy na zwolnienie lekarskie? wyjazd z uczelni i tyle...
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Śro 13 Lis, 2013 12:27   

węglowodany - to też warzywa, kasza jaglana, gryczana, kukurydziana.

Dżem własnej roboty, z pewnego źródła jako dodatek od czasu, do czasu.
Przy grzybicy nie wskazane są żadne słodkości przynajmniej w fazie zdrowienia. Cukier ograniczyć lepiej do minimum.

Co prawda studiowałam już dawno...ale zdarzały mi się zwolnienia i nikt mnie nie wywalił, jak zdałam egzamin i zaliczenie zdobyłam. :wink: nie wiem jak jest teraz...

[ Dodano: Czw 14 Lis, 2013 10:43 ]
Znalazłam ten wpis na forum biosłone i tylko imiona wpisałam z tego forum... :wink: i myślę ,że warto przemyśleć:

Cytat:
Udana, jest jeszcze druga możliwość - może white_power88 i Łukasz i inni :) ... nie są jeszcze gotowi na taki szok, że:

- kurczaki to chyba najgorsze mięso jakie mamy na rynku,
- że gluten, który jest tak bardzo szkodliwy, jest nie tylko w pieczywie i słodkościach, ale również w:
- kosmetykach np paście do zębów, w szminkach, pudrach
- w produktach z natury bezglutenowych jeśli jest robiony w fabryce i powstają tzw "zanieczyszczenia" - wystarczy że na jednej taśmie pakują ryż, a obok płatki owsiane i już ów ryż nie jest bezglutenowy
- jest w 99 % gotowych kiełbasach, wędlinach nawet tych najlepszej jakości
- jest często tam gdzie jest napisane "aromat", nawet gdy pozostały skład wydaje się super. Gluten jest bowiem tanim i bardzo dobrym przekaźnikiem aromatu ! Znaczy to, że nie można jeść niczego, co zawiera słowo "aromat" jeśli się jest na diecie bezglutenowej!
- nawet smaruje się nim jabłka (te które się tak ładnie świecą zawierają gluten)
- aby danie w restauracji było bezglutenowe kucharz musi: umyć dokładnie wszystkie sztućce, narzędzia, patelnię (i tak jeszcze jest kwestia zanieczyszczeń fabrycznych)
- aby danie było bezglutenowe nawet nie może kotlet bezglutenowy leżeć obok kotleta z mąką - z powodu wspomnianych zanieczyszczeń. Nie może chleb bezglutenowy leżeć obok chleba normalnego.To wcale nie są żarty.

- że teflonowe patelnie są szkodliwe,
- Farmaceutyczno-medyczny świat działa nam tylko i wyłącznie na niekorzyść,
- że lecząc się i diagnozując, znowu lecząc i znowu diagnozując zdrowia nie osiągniemy,
- że dobrej jakości mięso jest człowiekowi potrzebne do zdrowia,
- że bycie upartym i 100% pewnym, "bo wszędzie tak mówią i piszą", albo "bo większość", albo "bo w reklamach tak mówią" jest równie warte porównania "jedzmy g*wno, miliardy much nie mogą się mylić".
- powyższe tyczy się również sportu, bo przecież nie przetłumaczysz, iż stwierdzenie "sport to zdrowie" to kolejny mit - przecież miliony much nie mogą się mylić!
- że przyczyną wszystkich chorób nie jest bezsenność,
- że (jeżeli chodzi o zdrowie) robiąc wszystko na raz w rezultacie nie zrobimy nic,
- że media kłamią nas na każdym kroku,
- że... w sumie to można by pisać i pisać, a chyba i tak nie ma sensu.

Może po prostu nie jest jeszcze gotowy na spotkanie z rzeczywistością i tyle. Każdy ma swój czas.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo