Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
LECZENIE - SUPLEMENTACJA WITAMINOWA ORAZ DIETA ITD.
Autor Wiadomość
MarcinCK 
MarcinCK

Dołączył: 07 Cze 2019
Posty: 2
Wysłany: Pią 07 Cze, 2019 16:02   LECZENIE - SUPLEMENTACJA WITAMINOWA ORAZ DIETA ITD.

Witam. Widzę,że tutaj bardzo stare wpisy są,tak jakby,to forum umarło. Ja natomiast chcę się podzielić moimi metodami walki z tym cholerstwem. Jeżeli chcecie o coś zapytać,to zapraszam. :)

Zacznę może od suplementacji witaminowej oraz ziół jakie spożywam.
Witaminy : B-kompleks, B12, K2+D3, Kwas foliowy, Spirulina, Beta-Karoten, Witamina C, Selen, Potas, Magnes, Tran zastąpiłem Olejem konopnym,który w 80% posiada kwasy omega 3 oraz 6. Do tego pije chlorofil w postaci płynnej.
Jeżeli chodzi o zioła,to na 1 miejscu jest oczywiści Miłorząb Japoński ( 3 razy dziennie przed posiłkiem) Herbata tylko i wyłącznie zielona. Dodatkowo pije z miedzianego kubka ponieważ miedz sprzyja leczeniu bielactwa.
Co do smarowania punktowego. Obecnie testuje piperynę,czyli wywar z pieprzu. W moim przypadku zrobiłem go wraz z oliwą z oliwek. Smaruje punktowo codziennie na plamki. Wieczorem smaruje olejkiem z kiełków pszenicy. Dodatkowo standardowo na co dzień olejek kokosowy nierafinowany. Mam w zapasie parę innych mikstur przygotowanych,ale nie mogę wszystkim naraz smarować. :)
To by było tyle na początek. :) Jeżeli macie jakieś uwagi lub chcecie się podzielić własnymi doświadczeniami,to zapraszam.
Ostatnio zmieniony przez MarcinCK Sob 08 Cze, 2019 08:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emi679 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 5
Wysłany: Pon 01 Lip, 2019 15:41   

Bardzo dużo robisz. Jestem na diecie bezglutenu i mleka chociaż ostatnio wprowadziłam mleko bo zaczęły mnie boleć zęby. Od niedawna łykam łyżeczkę oleju z czarnuszki i smaruje nim ręce i twarz. Suplementuję też witamninę D. Natrafiłam dziś na artykuł o indyjskim ziele "babći"- odobno czyni cuda.
 
 
MarcinCK 
MarcinCK

Dołączył: 07 Cze 2019
Posty: 2
Wysłany: Nie 07 Lip, 2019 22:38   

No,ale narazie przegrywam walkę,bo pojawiły się nowe plamki...ale może to wina lata :) Zawsze wtedy je bardziej widać. Tak znam te zioła i zamierzam je zdobyć. Wyczytałem na forum bielactwa na FB. Bardzo przydatne forum. Olejek z Czarnuszki tez zamierzam kupić. Dodałem ostatnio kąpiele w Bodziszku cuchnącym ( Geranium ) Oczywiście mozna go tez pić. No zobaczymy co z tego wyjdzie. Apropo chemii dzisiaj wyczytałem coś na temat pewnej maści,ale ciężko ją dostać w aptece - '' Maść elidel ''
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pon 20 Lip, 2020 09:24   

Olej babći stanowczo wszystkim odradzam.Właśnie leczę poważne oparzenia 2stopnia z bomblami żółtymi po posmarowaniu się raz tym dziadostwem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo