Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Czesiu
Nie 09 Sie, 2009 00:00
Na?wietlanie
Autor Wiadomość
Edyciorek15 

imie: Edyta
Wysłany: Nie 27 Lip, 2008 13:37   Naświetlanie

Hej chodził ktos na naświetlanie do dermatologa ??? I pomogło komus ??? Pzdr

Berta 

Katarzyna

imie: Katarzyna
Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 27 Lip, 2008 15:07   

no jak chodziłąm to pomagało

rk 
Magda

imie: Renata
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008 11:48   

I co dalej, czy nowy pigment się utrzymał, czy zniknął po miesiącu jak u mnie?

ssandrietta 

imie: Sandra
Pomogła: 1 raz
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008 12:11   

Ja leczylam sie w szpitalu dzieciecym w katowicach pod kontrola dermatologa a potem kontynuowalam leczenie w domu to duzo pomoglo.

insane_hunter 

imie: Damian
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008 13:01   

Mam pytanie czy oprócz naświetleń uvb 311 nm w klinice mogę równocześnie opalać się na słońcu???
Jak wiadomo , każde następne naświetlanie jest coraz dłuższe. Zastanawia mnie czy przebywanie jeszcze do tego na słońcu nie powoduje zmniejszenia wrażliwości na kolejne naświetlenia???? :roll: :roll: :roll:
Ostatnio zmieniony przez insane_hunter Wto 29 Lip, 2008 13:01, w całości zmieniany 1 raz  

Kasia_86 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008 16:00   

Stosując lampy nie eksponuj się równolegle na słońce... takie jest bynajmniej zalecenie Pani Bourian. Swoją drogą uzasadnione... bo jednak można nabawić się poważnych oparzeń.

Berta 

Katarzyna

imie: Katarzyna
Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008 17:18   

moze nie po miesiacu ale to po znikało sie zaczyna pojawiac. ale teraz wcale si enie naswietlam....

slavo 
Slavo

Wysłany: Wto 29 Lip, 2008 19:02   

Kasia_86 napisał/a:
Stosując lampy nie eksponuj się równolegle na słońce... takie jest bynajmniej zalecenie Pani Bourian. Swoją drogą uzasadnione... bo jednak można nabawić się poważnych oparzeń.

No widzicie, a mnie ta sama Pani Bourion, radziła wręcz odwrotnie. I lampy i promienie słoneczne, oczywiście bez przesady.

Kasia_86 

Wysłany: Wto 29 Lip, 2008 19:50   

slavo, może źle się wyraziłam, znaczy się mało konkretnie:) w dzień naświetlania nie powinno już wystawiać się na słonko... ale ogólnie jak się jednego dnia idzie na lampy, a drugiego na plaże to wszytko ok, oby z umiarem :cool:

slavo 
Slavo

Wysłany: Wto 29 Lip, 2008 21:40   

Kasia_86 napisał/a:
slavo, może źle się wyraziłam, znaczy się mało konkretnie:) w dzień naświetlania nie powinno już wystawiać się na słonko... ale ogólnie jak się jednego dnia idzie na lampy, a drugiego na plaże to wszytko ok, oby z umiarem :cool:

Kasiu ty się dobrze wyraziłas, Jak dla mnie ( co już pisałem w innym wątku) mało konkretnie wyraża sie Pani Burion. Ja jej mówię że się naświetlam co drugi dzień swoją lampa w domu, ona na to że jeszcze powinienem się dużą lampa naswietlać w gabinecie 2-3 razy w tygodniu ?!?! I jeszcze to słońce ?!?!? Galimatias po tej wizycie mam w głowie. Już jej nie dopytywałem o co jej chodzi z tymi lampami konkretnie i w sumie jak mam się naswietlać, bo na inne konkretne pytania , ani razu nie odpowiedziała konkretnie. I to tyle tych konkretów. POzdr.

Kasia_86 

Wysłany: Śro 30 Lip, 2008 15:01   

Slavo myśle że kazała Ci naświetlać się tymi dużymi lampami z tego względu, że opalasz wtedy wszytkie plamki naraz i dodatkowo zapobiegasz tym, które już siedzą pod skórą i chcą wyjść, a dzieki naświetlaniom nie odważą się:) a w domu handmadem to zwykle się opala tylko to co widać.

nutella 
nutella

imie: nutella
Wysłany: Wto 28 Paź, 2008 19:16   

Dzisiaj byłam u dermatologa w sprawie czy kwalifikuje się do naświetlania lampą PUVA lub UVB311nm. Okazało się, że absolutnie nie mogę korzystać z naświetlania,mam zbyt jasną karnację(jestem rudzielcem)i żadna z dwóch pań dermatolog nie podejmnie się próby mojego leczenia....może mi bardziej zaszkodzić niż pomóc,i nawet niewiadomo jakby miały nastawić mi czas do naświetlania,żeby mnie nie poparzyć.A tyle pokładałam nadziei w tych lampach :sad: i teraz co..?załamka? Czego mam się teraz chwycić???

Natalia_90 

imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Wysłany: Śro 29 Paź, 2008 21:46   

przede wszytskim się nie poddawaj, skoro nie uda się z lampami to spróbuj czegoś innego, maści albo coś...

Bernadeta 

imie: Bernadeta
Wysłany: Śro 05 Lis, 2008 23:19   Re: Naświetlanie

Edyciorek15 napisał/a:
Hej chodził ktos na naświetlanie do dermatologa ??? I pomogło komus ??? Pzdr

Ja leczylam sie ta metoda i pomoglo, bylo to jakies 4 latka temu i efekt utrzymywal sie do tej pory, utrzymywal bo zaczely sie przeswity w miejscach gdzie znajdowaly sie najwieksze plamy tzn pod oczami. Napewno leczenie pod kontrola dermatologa jest jak najbardziej wskazane polecam i pozdrawiam :)

zawer 

Wysłany: Wto 02 Gru, 2008 20:38   

Witam mam pytanko...gdy naswietlacie sie w domu wlasna lampka np plame na nodze to uzywacie okularow ochronnych bo ja mam takie ale kurde nic przez nie niewidac prawie :sad: i niewidze dokladnie jak naswietlam a podobno nie powinno sie patrzec na to promieniowanie.pozdrawiam

Natalia_90 

Wysłany: Śro 03 Gru, 2008 14:17   

to może załóż jakieś inne okulary, jakies bardziej przejrzyste ;)

beatrix szkrab 

imie: joanna
Wysłany: Śro 03 Gru, 2008 16:47   

Zawer
ja podczas naświetlania zakładam swoje przeciwsłoneczne okulary i daje radę, widzę co trzeba: dodam tylko, że są to porządne okulary z filtrami :)))
pozdrawiam Wszystkich :zdrówko:

zawer 

Wysłany: Pią 05 Gru, 2008 11:17   

Dzieki :-) w okularach przeciwsłonecznych o niebo lepiej widac.Poozdrowka :zdrówko:

Natalia_90 

Wysłany: Pią 05 Gru, 2008 16:24   

hehe noo widzisz a jednak :) na wszystko jest jakies rozwiązanie :) masz jakieś efekty po naswietlaniu?

Dawid 

pomogl: pomogl
imie: Dawid
Wysłany: Pią 05 Gru, 2008 17:18   

zawer napisał/a:
Witam mam pytanko...gdy naswietlacie sie w domu wlasna lampka np plame na nodze to uzywacie okularow ochronnych bo ja mam takie ale kurde nic przez nie niewidac prawie :sad: i niewidze dokladnie jak naswietlam a podobno nie powinno sie patrzec na to promieniowanie.pozdrawiam

teraz moje bardzo małe pytanko,,, hehehe no bo ja mam tzw. obwódki na około obydwu oczu o średnicy 1 cm. i co ja mam zrobić( w okularach to za wiele chyba nie zdziałam) mam zamiar kupić sobie lampke :grin: i jak mam się naświetlać w tym miejscu..... może już ktoś pisał o tym ale leń ze mnie hehehehe :wstydzi: hehe pozdro :biggreen:
Ostatnio zmieniony przez Dawid Pią 05 Gru, 2008 17:19, w całości zmieniany 1 raz  

Natalia_90 

Wysłany: Pią 05 Gru, 2008 20:52   

chyba cięzko Ci będzie naświetlać okolice oczu, właściwie nie próbowałabym robić tego na własna rękę, może najpierw skonsultuj się z dermatologiem, może doradzi Ci jak zrobić to najbezpieczniej...

Przemek 
pal

imie: Przemysław
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008 20:26   

minute przy zamkniętych oczach można a i to stopniowo a do jakiego czasu najwięcej nie mam pojęcia musisz się dopytać

blabla 

imie: Krzysiek
Wysłany: Pon 08 Gru, 2008 19:43   

ja chodzilem na naswietlania, ale te naturalne -czyli na sloncu. oczywiscie nie bylo to tak na "sucho" tylko smarowalem plamiska zelem novitil.

i rzeczywiscie cos w tym jest w sloncu ze to pomaga bo barwnik pojawil sie w tych miejscach.

co do lamp uvb i inno podobnych to osobiscie obawiam sie ich jak ognia.

pozdrawiam

kasia 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 11 Gru, 2008 08:46   

Ja naswietlałam się w gabinecie i plamy na oczach naswietlałam bez okularow zresztą plama na powiece zeszla pierwsza i nie wróciła. Kazano mi gałke pod powieką kierować jak przy patrzeniu w podłoge.

pozdrawiam
kaska

xmati6 

imie: Bartek
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008 10:43   

Rozumiem, że jak nadejdzie lato to mam kupić sobie jakąś maść uczulającą na światło i normalnie pokazywać się na słońcu? :)

Odpowiedz do tematu