Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Plan desperat
Autor Wiadomość
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
  Wysłany: Pią 29 Sie, 2008 23:49   Plan desperat

Witam! mam bielactwo od 8 roku życia (około). Mam 17 lat i jestem dość ciemnej karnacji więc moje plamy zaczęły kontrastować z moją skórą.Leczę się z 4 lata lampami PUVA i biorę geralen jest to strasznie niezdrowe i denerwujace efekty sa jak dla mnie slabe.

Pomyslalem sobie ze jakby wyciac miejsca z plamami jakos chirurgicznie i zaszyc skore(teraz szwów prawie nie widać) to plamy nie pojawialy by sie juz w tych miejscach a my bysmy byli wolni od tej glupiej choroby ,ktora jest strasznie meczaca psyhicznie.Moze jestem w lekkiej desperacji bo ciezko mi te plamy kamuflowac i ja np bym sie zgodzil na taki zabieg byle by pomoglo :)
 
 
niuu 

Dołączyła: 31 Lip 2008
Posty: 24
Wysłany: Sob 30 Sie, 2008 08:17   

czytalam ze 1cm kwadratowy koztuje prawie tysiac zl..
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Sob 30 Sie, 2008 10:03   

uuu, w takim razie nie bardzo się opłaca...
 
 
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008 10:30   

jezeli wiesz cos wiecej na ten temat to podziel sie z nami ,pieniadze zawsze da sie zalatwic i nie sa wazniejsza od zdrowia i dobrego samopoczucia co ranek gdy wstaje patrze w lustro i widze kilka plam na ciele to odrazu mi sie wszystkiego odechciewa....
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2008 15:38   Re: Plan desperat

on napisał/a:
Witam! mam bielactwo od 8 roku życia (około). Mam 17 lat i jestem dość ciemnej karnacji więc moje plamy zaczęły kontrastować z moją skórą.Leczę się z 4 lata lampami PUVA i biorę geralen jest to strasznie niezdrowe i denerwujace efekty sa jak dla mnie slabe.

Pomyslalem sobie ze jakby wyciac miejsca z plamami jakos chirurgicznie i zaszyc skore(teraz szwów prawie nie widać) to plamy nie pojawialy by sie juz w tych miejscach a my bysmy byli wolni od tej glupiej choroby ,ktora jest strasznie meczaca psyhicznie.Moze jestem w lekkiej desperacji bo ciezko mi te plamy kamuflowac i ja np bym sie zgodzil na taki zabieg byle by pomoglo :)


Na tym forum już ktoś kiedyś pisał o podobnym planie chirurgicznym. Musisz poszperać, a na pewno znajdziesz. Mowa była o przeszczepie zdrowej skóry w miejsce plam bielaczych. Z tego co pamietam cena okolo 200 zł za centymetr. Natomiast usuniecie białych plam i zaszycie bliz, nie powinno być droższe. Na pewno nie zrobią Ci tego w publicznym szpitalu bo za taki kosmetyczny zabieg NFZ nie zwróci im pieniędzy. Mozesz jedynie szukać prywatnie. Moim zdaniem wiekszość chirurgów bedzie Ci taki plan odradzać. Gwarancji że plamy w tych miejscach nie wrócą, nie masz żadnej. A blizny choć moze i mało widoczne, to na pewno będą. Powodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo