Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Największe marzenie chorych na bielactwo
Autor Wiadomość
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 22:50   Największe marzenie chorych na bielactwo

"Jakie jest największe marzenie osób chorych na bielactwo?" - takie pytanie zadała mi dziennikarka podczas wywiadu dla TVN24. Odpowiedziałem, że pozbycie się plam oraz by nigdy nie wróciły. Taka była moja odpowiedź "na szybko", jednak następnego dnia, gdy jeździłem sobie rowerem, zastanowiłem się dłużej i stwierdziłem, że nie jest to do końca moje największe marzenie, dlatego chciałbym Was zapytać, jak blisko/daleko od prawdy byłem udzielając odpowiedzi? Jeśli ktoś ma ochotę odnieść się do tematu, niech napisze o swoim największym marzeniu. Ja również się wypowiem, ale najpierw wolałbym poczekać na Was, bo nie chcę, aby ten temat był monologiem.

Disorder 

pomogl: pomogl
Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 23:23   

A widzisz Czesiu po Twoim głębszym zastanowieniu wymyśliłeś jakies inne marzenie :) a moje jest takie jak odpowiedziałeś "na szybko" chcialbym aby odeszly i nie wróciły :) wydaje mi sie ze wszystko co potrzebuje mam, tylko "one" są zbędne :)

maggot 

imie: Pietrzysław
Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 23:28   

Oczywiście, że jedno z największych moich marzeń to pozbyć się plam raz na zawsze. Pomijając już plamy to po prostu wieść szczęśliwe życie u boku bliskiej osoby czy to z plamkami czy bez, gdyż wciąż wieżę, że jest to możliwe. Może to trochę uogólnione ale taki jest mój tok myślenia, po prostu być szczęśliwym :D A tak poza tym to wiadomo marzenia o jakiś wielkich przygodach, wyprawach w nieznane pełnych emocji rodem z filmów ;).

cris 

Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 00:00   

Moim marzeniem jest być szczęsliwym i spełniony. A z plamkami jest to zadanie troszkę utrudnione, ale możliwe. Pozdrawiam

Beataa 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 07:23   

Chciałabym kiedyś obudzić się i nie mieć ani jednej plamy. Móc mieć tą moźliwość założenia spódniczki i sandałek bluzki z krotkim rękawkiem. :) jestem kobietą i plamy bardzo mi przeszkadzają.

ixi02 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 08:19   

marzenia ach.. jest ich wsumie niewiele,jedno może dwa,ale na chwile obecną pozbycie się plam, żeby już nie słyszeć tych przykrości na ten temat,i nie czuć się jak odrzutek,i jak każdy chyba być szczęśliwa a reszta przyjdzie z czasem....

Olga 
:):)

imie: Kasia
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 08:45   

Jeżeli chodzi o mnie Czesiu to strzeliłeś w 10! Pozbyć się ich raz na zawsze, i to szybko-to jest marzenie. Wszystko inne już mam, a jeżeli nie to do tego dojdę, bo jest to możliwe. Jak na razie u mnie pozbycie plam jest niemożliwym(a tym bardziej szybko).
Ale cóż...Damy rade!:)

blabla 

imie: Krzysiek
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 08:49   

u mnie marzeniem jest tylko i wylacznie pozbycie sie plam. nic innego. utrudnia mi to zycie i obniza komfort.a pozbycie sie vitiligo jest dla mnie na wyciagniecie reki i zrealizuje to :)

melia09 

imie: Amelia
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 08:52   

A ja.... marzę tylko o tym aby mój synek nie odziedziczył białych plamek po mnie.

martusia33 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 09:25   

A ja marzę dokładnie o tym samym co melia09 tylko, że ja mam córeczkę i największym moim marzeniem jest aby nigdy nie zachorowała na vitiligo.
Życzę wszystkim wpisującym spełnienia tych marzeń.

Karina 

Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 10:04   

Moim marzeniem jest również pozbycie się plam i żeby już nigdy nie wróciły. Tak jak Beataa napisała żebym mogła wkońcu założyć bluzkę na ramiączkach i krótkie spodenki i wyjść do ludzi. Lecze sie lampą i wiem że na to potrzeba dużo czasu. A na dzień dzisiejszy marze o tym by wymyślono coś w rodzaju samoopalacza ale dużo lepsze by tak kamuflować plamy aby wogóle były niewidoczne i żeby się to długo utrzymywało. Może trochę dziwne marzenie ale zawsze pomarzyć można.

arek 

Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 16:21   

odpowiedziałbym tak samo jak Ty Czesiu

Czesiu 
Administrator

Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 17:18   

Czyli jednak moja pierwsza myśl była trafna. Ja jednak mam czasem tendencję do filozofowania i nadmiernego myślenia, co doprowadziło mnie do wniosku, że marzenia są po to, aby o nich marzyć, dlatego powinny być bardziej nierealne i idealistyczne. Cóż, ja chciałbym, żeby na świecie była sprawiedliwość :) żeby każdy miał równy start, a na resztę zapracował. A sam chciałbym po prostu cieszyć się życiem, w każdym jego aspekcie. I tu pojawia się ten nasz wspólny problem. Eliminując go pewne rzeczy staną się łatwiejsze, pełniejsze, może w głowie mi się poukłada :) i wróci pewność siebie. Ale jest to jak najbardziej możliwe, bardzo trudne, ale możliwe, dlatego pozbycie się bielactwa jest dla mnie, jak dla zdecydowanej większości z nas, jednym z marzeń w zasięgu ręki.

Ulencja 

imie: Urszula
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 17:47   

Czesiu,a co Ty w ogóle robiłes w tym programie i kiedy go emitowali? :wink: Skoro program dotyczył bielactwa,to niby jakiej innej odpowiedzi miałbys udzielić? Powiedziałabym to samo i pewnie po chwili dodałabym jeszcze,że życzyłabym sobie fajnych zięciów i spokojnej starości :lol: No, bo w moim wieku....

Bernadeta 

imie: Bernadeta
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 21:07   

Zgadzam sie z powyzszymi wypowiedziami, pierwsza mysl jest najlepsza, co do dluzszego namyslu to tez Czesiu masz racje, ja dorzucilabym jeszcze tolerancje.
Marzenia sa po to by marzyc o lepszym jutrze,swiecie i przyszlosci, to one pozwalaja nam przetrwac w najtrudniejszych momentach i budza, dodaja nadziei, a bez niej wszystko umiera...
pozdrawiam wszystkich cieplutko

Madlen_ka 

imie: Magdalena
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 21:11   

W pierwszej chwili też tak pomyślałam jak Ty Czesiu, ale po głębszej analizie stwierdziłam, że chciałabym by moje dzieci były w życiu szczęśliwe. Jeśli odziedziczą po mnie bielactwo, a będą szczęśliwe to ok i nic mi więcej nie trzeba :) Z drugiej strony nigdy nie chciałabym zachorować na raka ani nikt z mojej bliskiej rodziny, bo tak naprawdę z bielactwem można żyć.

Czesiu 
Administrator

Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 21:20   

Ulencja, udzielałem wywiadu dla TVN24 na temat bielactwa i naszej strony. Program był emitowany w ostatnią sobotę o 20:30 w dniu wywiadu, więc nieliczni go oglądali, mimo, że dałem parę godzin wcześniej ogłoszenie na forum. Wszystko działo się tak szybko... Link do tematu na forum http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=624

Madlen_ka, witaj na forum :)

Madlen_ka 

imie: Magdalena
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 21:22   

Witaj Czesiu i witam wszystkich :)

kasia 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Śro 15 Lip, 2009 08:01   

Marzę żeby mojej siostrze znikło SM na to konto może wyjść mi milion plam mam je gdzieś :)

nederlandka85 

imie: Aneta
Wysłany: Śro 15 Lip, 2009 12:29   

Mi się jednak marzy pozbycie się tych plam już na zawsze. Myślę, że gdyby ten problem plam zniknął, osiągnęłabym więcej w życiu i realizowałabym inne marzenia. Teraz mamy ten dyskomfort i jakąś blokadę. Gdyby nie te plamy - uwierzcie, że byłabym o wiele szczęśliwsza :) dlatego na dzień dzisiejszy to jest moje marzenie numer 1 , wyglądać normalnie.

mirinda 

Wysłany: Śro 15 Lip, 2009 12:49   

marzenie? hmm... aby wynaleziono skuteczny lek na bielactwo, aby się pozbyć tej choroby, a jak nie da się (patrząc bardziej realnie) to chociaż żeby znaleźć tego jedynego, który nie będzie zwracał uwagi na moją chorobę, pokocha mnie taką jaką jestem, i żeby ludzie byli bardziej tolerancyjni dla nas :)

Natalia_90 

imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Wysłany: Śro 15 Lip, 2009 18:53   

oczywiście dla każdego co innego ;) jak dla mnie to plamy są na drugim czy trzecim miejscu jeśli chodzi o jakies kompleksy ;) można z tym żyć, ale pewnie zapytana w takim programie, spontanicznie dorzuciłoby się zdanie, że pozbyć plam... aczkolwiek starczy mi życzenie, by już na nic więcej nie chorować, z plamami dam sobie radę :)

iwka438 

Wysłany: Śro 15 Lip, 2009 20:13   

Mam plamy w miejscach które trudno ukryć, nawet się nie staram :wink: . Najbardziej denerwują mnie pytania znajomych typu ,, co się stało .. albo stwierdzenia ,, ale się opaliłaś , aż skóra zeszła ,, . Czasami usmiecham się i nie reaguję, bywa też .że wygłaszam formułkę o bielactwie. Moim marzeniem jest jak najmniej takich pytań od znajomych i nieznajomych. :wink: .Pozdrawiam .

beatrix szkrab 

imie: joanna
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 19:22   

Dla mnie to plamiska won....i to na zawsze:)))) No i miec swoja własną rodzinę.
A i jeszcze żeby Mike Patton zaśpiewał tylko dla mnie hmmmmm....... :biggreen:

xmati6 

imie: Bartek
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 13:04   

Moje marzenia co do bielactwa sa na 5 kolejnosci sposrod moich marzen czyli na koncu mozna powiedziec:) przebywam z ludzmi prawie non stop i jakos zyje; wiadomo ze komfort zycia troszke ograniczony ale daje rade a jak ktos spyta co to, to mowie ze uczulenie na slonce i po klopocie hehe a zimą mi plamki znikaja i koniec gadki, koniec bielactwa.

Odpowiedz do tematu