Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kiedy nic nie pomaga;(
Autor Wiadomość
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
  Wysłany: Śro 31 Mar, 2010 08:23   kiedy nic nie pomaga;(

Witajcie. Z parę lat temu zrepigmentowało mi się pół plamy na kolanie. Byłam bardzo szczęśliwa. Pomógł mi vitix + plaża i morze. Lecz od tamtego czasu oprócz paru malutkich kropek pigmentu nic nie mam :placze: Przez ostatni rok to w ogóle stoi w miejscu , naświetlam się lampą nm311 staram się systematycznie od roku do tego vitix , mam jeszcze tabletki, piję bodziszka i nim też się smaruję czasem. Ale efekty mam zerowe , ani kropki pigmentu. Ja już naprawdę nie wiem co mam robić. Stosowałam większość tych "specyfików" Zastanawiam się nad tymi tabletkami - geralen. Wiem ,że niszczy wątrobę i w ogóle , ale co robić :cry:
Ostatnio zmieniony przez Kumciaki Śro 31 Mar, 2010 08:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maggot 


imie: Pietrzysław
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 72
Skąd: ?widnica/Wroc.
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 19:41   

Naświetlanie PUVA z geralenem, oczywiście można próbować, jeśli się robi to pod kontrolą jakiegoś dermatologa i nie przez zbyt długi okres czasu, to teoretycznie nie powinno szkodzić.

Chociaż ja bym jednak obstawiał za vitix+plaża i morze :) jeśli raz pomogło to powinno i drugi.
Od tych wszystkich naświetlań z czasem niszczy się też zdrowa skóra, nie ma to jak naturalne słońce. :spoko:
co robić? nie poddawać się i nie załamywać !

Pzdr :)
 
 
Disorder 

pomogl: pomogl
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 46
Skąd: Ldn :)
Wysłany: Śro 14 Kwi, 2010 09:47   

Myśle, że powinnaś zainwestować w protopic, on powinien coś ruszyc :)
pozdrawiam
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 14 Kwi, 2010 12:02   

Kumciaki z tego co piszesz to teraz stoi w miejscu. Może załamuje to, że nie repigmentuje się dalej, ale dobrze i mam nadzieję, że nie wychodzą nowe.

O Geralenie większość wypowiadała się negatywnie, głównie o wątrobę. Też myślałem skorzystać z puva czy uvb, ale przestraszyłem się skutków ubocznych. Może ten vitix działa tylko dobrze ze słońcem ? poczekaj, lato tuż tuż może akurat się uda. No i mimo nie powodzeń nie łam się i spróbuj uwierzyć, że się uda :) czego życzę Ci bardzo.
 
 
agunia 

imie: agunia
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 13
Wysłany: Pon 17 Maj, 2010 21:40   

Witam.
Mi pomogło opalanie i zażywanie beta karotenu.
Choruję od 24 lat.
 
 
MG 

imie: Monika
Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Śro 18 Sty, 2012 19:34   

Witam
Mam pytanie mi lekarz mówił że powinnam unikać słońca że plamy się nie opalają wiec latem używałam kremów z wysokim filtrem a widzę że wielu osobom pomogło właśnie słońce co teraz zaryzykować i opalać się normalnie (plamy mam wokół oczu i na szyi)
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 18 Sty, 2012 19:51   

agunia jak ci to pomogło? jak to stosowalas? ile plam zeszlo?
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 18 Sty, 2012 20:05   

MG napisał/a:
Mam pytanie mi lekarz mówił że powinnam unikać słońca że plamy się nie opalają wiec latem używałam kremów z wysokim filtrem a widzę że wielu osobom pomogło właśnie słońce co teraz zaryzykować i opalać się normalnie (plamy mam wokół oczu i na szyi)

Nie unikaj słońca! Opalaj się normalnie, jak każdy zdrowy człowiek. Słońce to najlepsza metoda leczenia - darmowa, skuteczna, przyjemna... ;) Więc opalaj się ile możesz, ale przy dużym słońcu używaj kremów z filtrem, ale nie 50, tylko np. 15.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo