Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Helloł
Autor Wiadomość
SnaKe7777777 


imie: Michał
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Pleszew
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 13:55   Helloł

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :-)

Choć sprawa bielactwa nęka mnie już dość długi czas to na ów forum jestem nowy. Miło jednak mi że są strony poświęcone temu tematowi. Szkoda tylko że jakimś dziwnym trafem trafiłem tutaj dopiero teraz.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 17:30   

Witaj w gronie plamiastych! :D
Od kiedy masz bielactwo? Jak się zaczęło?
 
 
Mariusz 

imie: Mariusz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 77
Skąd: Majdan Król.
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 19:01   

Ja od 3 lat czytałem porad zamieszczonych na tym forum a dopiero teraz się zarejstrowałem. Zawsze to raźniej w grupie.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011 17:53   

Jasne, że raźniej! :)
 
 
Agucha 
Agucha

imie: agnieszka
Dołączyła: 25 Sie 2011
Posty: 27
Wysłany: Śro 14 Wrz, 2011 09:12   

także i ja Ciebie witam :-)

ja od niedawna zmagam się z choróbskiem, które jak na razie - przystopowało (może to efekt objadania się różnymi suplementami, witaminami i smarowania się protopiciem)

co do tego forum - faktycznie jest raźniej :grin: ; im więcej czytałam, tym bardziej uświadamiałam sobie, jak wielu ludzi na to cierpi i jakoś mniej zaczęłam się tym przejmować :wink: ...dla mnie to rodzaj terapii :mrgreen:
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
  Wysłany: Śro 14 Wrz, 2011 12:38   

Witam,
Ja już cierpię na to paskudztwo od wielu, wielu lat.
W szczególnych momentach mojego życia plamy mi się okropnie powiększały, a w tym roku to juz po prostu przeszły same siebie: chyba byłoby juz lepiej jakbym się cała "wybieliła" :-)
Byłam u mnóstwa lekarzy, w Polsce i za granicą i nic.
Niedawno poszłam do kolejnej dermatolog, która zaleciła mi promieniowanie UVB 311 i do tego protopic. Najpierw oczywiście stwierdziłam, że to kolejne "naciąganie na kasę" w gabinecie dermatologii estetycznej, ale postanowiłam spróbować. Cóż mi zostało.... najwyżej stracę trochę pieniędzy oraz czasu, którego teraz mam dużo. No i byłam kilkanaście razy, (na początku okropne mnie to parzyło, skóra od lat odzwyczajona od opalania) i na białych plamach zaczęły pojawiać się ciemne plamki, wyglada to jak piegi. Może coś to rzeczywiście da? Poznałam też w poczekalni kilka osób, które również mająpowolną repigmentację, takie ciemniejsze plamki na tych białych, ale nikogo jeszcze, komu to cofnęło się całkowicie. Wiecie może, jest taka osoba???
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez magdaza Śro 14 Wrz, 2011 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 14 Wrz, 2011 16:03   

Ja chodze na UVB 311 i mi też pomaga :) a osoby wyleczonej nie znam. ba! osobiście nie znam nawet nikogo z bielactwem! (no... nie licząc mojej babci, ale u niej tego nawet nie widać bo ma strasznie jasną karnację)
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Śro 14 Wrz, 2011 18:30   

Niektórym takie białe plamki robią się w starszym wieku, ale nie wiem czy to typowe bielactwo... Miała to siostra mojej babci, ale w wieku 80 lat, to już jej nie zależało tak na wyglądzie.
Ale znam też sporo młodych osób dla których jest to duży estetyczny problem. Mam nadzieję, że te naświetlania to w końcu skuteczna metoda :-)
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 14 Wrz, 2011 19:16   

No, ja mam nadzieję że to wyleczę i nie będę przez całe życie mieć białych dłoni!

A babcia ma to już jakieś 30 lat, więc to nie ze starości :)
 
 
SnaKe7777777 


imie: Michał
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Pleszew
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011 07:06   

Huh ja mam bielactwo już dość długo i nie powiem bo przez tą "dolegliwość" mój stan emocjonalny swego czasu był bardzo nieciekawy, cóż bielactwo chyba u każdego powoduje jakiś dyskomfort tym bardziej w kontaktach z innymi ludźmi którzy często nie wiedzą po prostu co to jest. Plamy zwiększały mi się, zmniejszały - było różnie, nigdy nic nie stosowałem, po przeczytaniu kilku tematów tutaj zacząłem się zastanawiać nad próbą zmniejszenia choćby moich łatek :-) :-p
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011 15:15   

O tak, jeśli chodzi o lekkie podłamanie psychiczne to, owszem, było. Na samym początku. Cóż... dla 12 latki to jednak spore przeżycie...
A leczyć warto! A przynajmniej ja tak sądzę. Jeśli masz chęci, czas i możliwości - próbuj! :)
 
 
Mariusz 

imie: Mariusz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 77
Skąd: Majdan Król.
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011 19:37   

Maiałem 19 lat gdy pojawiły się pierwsze plamki. Teraz jest ich dużo więcej.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011 22:18   

No, to normalne. Ja też mam dużo więcej plamek. Przez te trzy lata sporo ich przybyło.
Ale szczerze mówiąc nie umiem sobie wyobrazić moich dłoni bez tych białych plam. Przyzwyczaiłam się :)
 
 
Mariusz 

imie: Mariusz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 77
Skąd: Majdan Król.
Wysłany: Śro 21 Wrz, 2011 18:45   

Mam całe dłonie bez barwnika a przedramiona w ciapki.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 21 Wrz, 2011 22:35   

moje plamki pojawily sie w wieku 20lat, ale ze takze mialam lupiez pstry to i to przypisałam temu grzybowi. Niestety w tym roku 2 lekarzy mnie oswiecili ze to bielactwo. Teraz mam 21 lat. Plam mam malo i lampa uvb spisuje sie swietnie mam nadzieje ze tak bedzie dalej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo