Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Samoistne zachodzenie plam-wspomagać czy nic nie robić?
Autor Wiadomość
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Sob 09 Cze, 2012 17:53   Samoistne zachodzenie plam-wspomagać czy nic nie robić?

Od pewnego czasu zaobserwowałem,że na wielu plamach na różnych częściach ciała( głownie łokcie,kolana i nadgarstki) pojawia mi się pigment ;D nie są to jakieś pojedyńcze milimetrowe kropeczki; plamy zachodzą i powoli przybywa 'pełnych' zdrowych miejsc. W zasadzie to nic nie robię,jedynie naświetlam je na słońcu tak często jak to możliwe. Rok temu stosowałem protopic ale tylko na plamach koło ust. Tamtego lata zaczęły mi też zachodzić plamy koło oczu z dużym rezultatem. Wyglądało to tak,jakby protopic popchnął powstwanie pigmentu w innych miejscach(? czy to możliwe w ogóle) Słyszałem o tzw. wędrówkach melanocytów ,ale przypuszczam,że nie obejmują one chyba aż takich odległośći, a tym bardziej innych części ciała. Plamy mam od 3 roku życia, teraz mam 17,więc w większości są bardzooo stare i naprawdę dużeee. Bardzo,bardzo bym chciał,zeby zaszły mi chociaż w części.Mam bardzo bojowe nastawienie bo widzę efekty. Ale czy mogę zrobić coś co przyśpieszy ten proces,albo chociaż go podtrzyma? Stosować protopic np. na łokcie? Czy nie zachamuje on tego 'samoistnego' zachodzenia? Co robić? ;D
Z góry dziękuję za wszelką pomoc, bo wiem jaką macie wiedzę w tej materii ;p
Pozdrawiam

PS. Aha i czy to możliwe,że wszystkie plamy mogą zniknąć w sposob 'naturalny'?? Nie liczę,aż na takie rezultaty. Bardziej to pytanie teoretyczne;p

aaa i przez cały rok stosuję samooplacze, bo chodzę do szkoły i muszę jakoś wyglądać. Słyszałem,że utrudniają zachodzenie plam. Czy odstawienie ich może przyśpieszyć zachodzenie? A może przeciwnie- to samooplacze dają mi nadzieję?
Ostatnio zmieniony przez junior Sob 09 Cze, 2012 18:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Sob 09 Cze, 2012 19:16   

chyba na takie pytania nikt Ci nie odpowie...
masz podobną sytuacje do mnie.
mi tez pigment wrócił od samego słońca ;) co prawda moje bielactwo nie jest w takim zaawansowanym stopniu jak u Ciebie... ale pigment na rekach i kolanach mi wrócił w 95%
zostało tylko w miejscach nieopalanych i niewidocznych ;)
wiec rób tak dalej.. używaj słońca i zapomnij o chorobie a pigment wróci :wink:
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 09 Cze, 2012 19:36   

Stosujesz samoopalacze, bo chodzisz do szkoły? Chce Ci się tym malować?? ;p Ja chodzę z białymi plamami i też nie jest źle xd

A poza tym... ja nie wiem, ale opalaj się na słońcu i wierz w to, że będzie dobrze, a plamy powinny zniknąć ;)
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Sob 09 Cze, 2012 20:17   

Dziękuję bardzo ;p

Nie chce mi się 'malować',ale robię to...

Gallus,a Twoje plamy duże były? i ile ich było? w jakim czasie Ci zaszły? i jak długo chorujesz?mówiąc o rękach masz na myśli dłonie czy łokcie itd. ? ;D
Z góry dzięki ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo