Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to bielacto? "fotka"
Autor Wiadomość
insane_hunter 


imie: Damian
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 29
Skąd: Dębica
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 18:02   Czy to bielacto? "fotka"

Witam wszystkich bardzo serdecznie, a teraz do sedna sprawy...
Może rok temu w tym miejscu miałem infekcję grzybiczą (szyja). Lekarka zapisała mi maść , którą regularnie stosowałem. Po zakończeniu kuracji pozostała duża biała plama.
Teraz gdy przyszło lato postanowiłem ją opalić i odziwo miejsce to , które wcześniej bylo białe po opalanniu stało się purpurowo czerwone, gdy już oparzenie zeszło skóra wiele nie zmieniła swojego koloru... Wielkość to około 6 cm długosci i 1 szerokosći

Dlatego wczoraj postanowiłem powtórzyć wsystko raz jeszcze. Sporo czytałem dzisiaj na temat bielactwa..

Jakość nie jest super ale mam nadzieje , że osoby które mają z tą przypadłością na codzień do czynienia będa wstanie rozpoznać jeśli to bielactwo.

Takie moje zauważenia:
1. W jednym z artykułów wyczytałem , ze wokół tej plamy jest taka obwódka jest ona trochę widoczna na fotce. ( lewy górny róg)
2. Według tekstów włosy które znajdują się na bielactwie zmieniaja kolor, na mojej skórze w tym miejscu są one czarne.


Bardzo bym prosił o ustosunkowanie się .

Bardzo dziękuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Wto 30 Wrz, 2008 11:01, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 19:16   

ja po opalaniu (dzisiaj takze) troche sie przypaliłam na słoncu i moje plamy zamiast białe sa rózowe, ale to taki efekt nadmiernego opalania... takze możliwe, ze to jest bielactwo.... ale nie przejmuj się to tylko moja opinia i spostrzeżenia :)
pozdrawiam
 
 
insane_hunter 


imie: Damian
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 29
Skąd: Dębica
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008 13:55   

Temat można zamknąć.
Byłem u dermatologa . Jego diagnoza to bielactwo.
Zalecenia na początek: 1x dziennie Protopic i 2 X Vitix do tego kiedy to tylko możliwe wyjście na słońce ( ku mojemu zdziwieniu najlepiej bez kremów z filtrem , maks 30 min).

Od 4 dni stosuje tą kurację...
 
 
rafalll 

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 1
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008 07:33   

Witam!
Wczoraj sie dowiedziałem ze chyba choruję na tą chorobę, byłem u dermatologa przepisała mi żel VITIX, kazała stosować aż się skończy i zapewniała mnie że po tygodniu MAKSYMALNIE dwóch mi wszystkie plamy zejdą.
Jakos jej nie wierzę.
Plama pojawiła się nagle, wieczorem nei miałem nic, rano już była taka ogromna.
Oto zdjęcie mojej największej plamy:
Jak myślicie czy to bielactwo?
mam też malutkie plamy na kości biodrowej po prawe stronie na prawej rece od "wewnątrz" i chyba na nosie mi sie cos robi, nie wiem jak sprawdzić czy to sa plamy i czy to bielactwo, moze isc na solarium i zobaczyć czy się zrobią czerwone?
Ostatnio zmieniony przez rafalll Wto 30 Wrz, 2008 07:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008 13:16   

Idź jeszcze do innego lekarza niech zobaczy te Twoje plamy,a nóż się okaże co innego? Ja Vitixem długo smarowałam i.....nic,ale podobno u młodych to się stosuje.Ja niestety do takich już chyba się nie zaliczam :wink: .Mnie każą smarować Protopiciem i łykac wit E i PP.Pozdrawiam serdecznie
 
 
KiTeQ 


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 87
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008 19:17   

rafalll nie wiem jak inni, ale ja mam bardzo złą jakość tej fotki i nawet białej plamy nie widze.
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 09:55   

skonsultowałabym to z innym lekarzem, to wcale nie musi być vitiligo...
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 13:12   

moim zdaniem to może byc lupież pstry, plama Twoja nie jest jakos super odbarwiona, tak jak u bielaków... raczej słabo widać róznicę, chyba, że to spowodowane jakosicią zdjęcia...
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 17:20   

Rzeczywiście, jakość zdjęcia nie ułatwia oceny, niemniej moim zdaniem nie jest to łupież pstry. Najlepiej udaj się do lekarza, który dysponuje lampą Wooda lub po prostu w celu zasięgnięcia drugiej opinii. Jeśli to rzeczywiście bielactwo, cóż... twierdzenie, że po tygodniu smarowania Vitixem ono zniknie, jest hmm bardzo optymistyczne.
 
 
AnnNow 

Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 17
Wysłany: Wto 24 Lut, 2009 22:59   

Chyba mam nietypowe pytanie...ale.. jak wygladaj plamy na twarzy? Okolice ust, oczu itp Poniewaz mam juz kompletnego fiola na punkcie wynajdywania sobie nowych plam, teraz pora na twarz, hmmm zauwazylam ze pod jednym okiem mam jasniej tzn wyglada jakbym miala podkrazone jedno oko bardziej niz drugie, oraz ze po obu stronach na policzkach takie jasniejsze cienie dosyc male rozmyte i takiej samej wielkosci po obu stronach i jeszcze pod kacikiem ust tez jasniejsze miejsce,
tylko zastanawiam sie jak odroznic np 'odbarwienie' 'przebarwienie' pozapalne, bo przeciez na twarzy ciagle cos sie pojawia jakies pryszcze, stany zapalane itp
Musze zaznaczyc ze dosyc czesto chodze na solarium i to mogloby spowodowac nieopalenie sie miejsc w ktorych byly jakies tam pryszczyki itd - to jest wersja optymistyczna :)
pesymistyczna sami wiecie - nowe plamiska probuja wyjsc na swiatlo dzienne i dobic mnie kompletnie.
Cale szczescie ide do lekarza w nast tyg i mam nadzieje ze bedzie kompetentny i rozwieje moje watpliwosci i bedzie wiedzial co to jest ... ale to jeszcze caly tydzien do spotkania z nim a ja wariuje coraz bardziej!!! Prosze Was o jakis opis waszych twarzowych plam...
Aha i takie pytanie dodatkowe*, czy ktos z Was leczyl i jak plamy w okolicach majtkowych? Niby tam specjalnie nie przeszkadzaja, ale jednak ...
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 25 Lut, 2009 16:39   

AnnNow odpowiem Ci na to ostatnie pytanie. Ja tez mam ten problem jak nazwalas, mam je w miejscach intymnych dokladniej na narzadach plciowych. Podobno te miejsca repigmentuja sie najszybciej [nawet w mojej ulotce od zelu tak pisalo] i chyba maja racje. Bo smarujac posladki pigment po 2 tygodniach wyskoczyl to samo na innych czesciach narzadow. jak sadze zwiazane to jest z dobrym ukrwieniem tych czesci ciala.

pozdrawiam
 
 
AnnNow 

Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 17
Wysłany: Śro 25 Lut, 2009 18:02   

Naprawde? Tak? Najszybciej w 'tych' miejscach? hehe super, nawet nie wiesz jak mnie pociszyles :)
ja mam ze tak powiem plame na wewnetrznej stronie posladka okolo 3 cm i opalam ja na solarium (swoja droga troche musze sie nagimnastykowac:) i niczym nie smaruje a na polowie tej plamy mam juz pigment tyle ze jest on o jakies 2 tony jasniejszy niz reszta skory. Pozniej druga plama ze tak powiem przy pachwinie i ona jest cala opalona ale tez na jasniejszy kolor niz NormalnA skora (tez tak macie?) i ostatnia 3 plama to juz prawie na narzadzie:P pod wlosami, ale ja ciezko opalic bo nie bardzo dociera tam solarka...hmm i nie wiem nawet jak mialoby wygladac naswietlanie tej plamy u lekarza? W ogole na sama mysl ze mam je pokazac lekarzowi w nast tyg a on jest facetem to...
I teraz najwazniejsze pytanie blabla co to za żel? I czy Ty masz jeszcze gdzies indziej plamy? Pierwsze byly wlasnie w tych miejscach, czy inna kolejnosc? Bo tak sie zastanawiam czy moze bede miala szczescie i tylko na "tamtych" miejscach mi sie plamy beda pojawialy, tak kiedys powiedzial mi lek. gin ze jesli pojawily mi sie tam plamy to pewnie tylko w tym obszarze beda wystepowac,ale pewnie chcial mnie tylko pocieszyc...
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 25 Lut, 2009 20:18   

mi plamy pojawily sie najpierw na stopach - mam bielactwo wystepujace po obu stronach ciala- jakby symetryczne [nie mylic z trudniejszym do leczenia segmentarnym wystepujacym po jednej stronie ciala] - i mam plamki pod pachami na narzadach pl. na stopach i kolanach - sa wielkosci 2 zlotowek na stopie troszke wieksze. i na palcach u rak i w kaciku ust no i na posladku. ja zakupilem w lipcu ubieglego roku zel o nazwie novitil firmy dermabest i najlepsze efekty dawal w polaczeniu z naswietlaniami na sloncu wedlug wskazan ulotki. i zadzialalo i mam zdjecia moge pokazac pojawiony sie pigment [nie mam poprzednich zdjec jak go nie bylo]. teraz nadal sie nim smaruje mimo, ze sie nie naswietlam, ale na narzadach plciowych chyba zadzialalo bo pojawia sie na nich pigment no i na posladkach. plamy smaruje tez babci. i nie chce tu robic kryptoreklamy. novitil kupilem w Kanadzie i ponoc jest w Czechach, narazie niespr. tego bo jeszcze mam. i najwazniejsze to wiara w wyleczenie. tylko jeden mankament zelu- jego cena jest dosc duza i przesylka droga i placi sie w dolarach amerykanskich - nie kanadyjskich - a ten pierwszy podrozal okropnie. dawniej byl po 2,20.
 
 
butterfly 
crazy

imie: Weronika
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Śro 25 Lut, 2009 20:40   

hehe drogie ludzia ;p

nie martwta sie ;p jakbyscie widzieli ile ja mam plam i gdzie... hihiihih, wlasciwie cała jestem jeda wielka plama, a zreszta kto o to dba.. ;p liczy sie duch a nie ciało

NAJSKUTECZNIEJSZY SPOSOB na zatrzymanie, bo nie mowie ze wyleczenie, to walka z wlasnym podejsciem do zycia, tyrzeba nauczyc sie dystansu do otoczenia, trzeba znac sowoja wartosc, duzo sie obijac ;p tzn relaksowac, zmniejszyc stres do minimum, u mnie dziala prefect, ale z drugiej strony jestem juz tak bogata w biale ozdobniki ze jeden wiecej tylko zrobilby ze mnie jeszcze wieksza crejzolke

buziaki i kissy 4all (bo dzisiaj mam day full of love), bedzie dobrze :)
 
 
Karina 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 110
Wysłany: Śro 25 Lut, 2009 23:05   

Hej
Ja tez mam plamiska w miejscach intymnych i to jeszcze dość "głęboko" aż wstyd się przyznać,a i jeszcze mam na brodawce od sutka. Nie wiem czy są jakieś przeciwskazania ale naświetlałam się w tych miejscach lampą i efekt jest naprawde bardzo dobry.Na posladku nie mam już plamy-ale wiem gdzie była bo to miejse jest troszke ciemniejsze,ale mam nadzieje ze jak się bede opalać w lecie na słoncu to sie to zrówna. Leczyłam się półtora roku lampą i rezultaty naprawde bardzo dobre,teraz miałam 2 miesiace przerwy i zaczynam codzinne naswietlanie dużą lampą,napewno sie nie poddam.Nie wiem czy to nie off ale chciałam Was zapytać czy jeżeli ktoś z Was korzysta z dużej lampy i jezeli ma plamy na oczach to czy naswietla sie bez okularów ? bo ja do tej pory małą lampą naswietlałam powieki ale naprawde tak osroznie i nie pojawił się pigment-moze dlatego ze czas naswietlania był zbyt krótki i bałam sie zeby nie poparzyc. A chyba duża lampa jest mocniejsza.Prosze Was o rade.
 
 
AnnNow 

Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 17
Wysłany: Wto 03 Mar, 2009 22:55   

Hej...
mam pytanie odnosnie nowych plam...czy pojawiaja sie tak jak to jest opisane w praktycznie kazdej specyfikacji tej choroby czyli "mała odbarwiona plama wielkosci ziarna soczewicy" ??? Czy moze byc tez tak ze widac jasniejsze miejsce na skorze o I czy II tony? I ono z czasem robi sie coraz jesniejsze az do bialego???
Ja nie wiem jak wyglada nowa plama, bo swoje jak zauwazylam od razu byly praktycznie biale i wielkosci juz jakis 2-3 cm...
takze prosze napiszcie mi czy to zawsze zaczyna sie juz od razu od BIALEGO malego stopniowo szerzacego sie odbarwienia??? :( bo ja juz przez ta psychoze widze wszedzie jakies delikatnie jasniejsze miejsca na skorze :placze: :placze: :placze:
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Nie 08 Mar, 2009 01:16   

Każdy ma drobne przebarwienia skóry np. o jeden ton jaśniejszy; moja rodzina, znajomi - nikt z nich nie ma vitiligo. Nikt nie ma idealnie stonowanej skóry więc wyluzuj :) Plamy raczej od razu się pojawiają... u mnie było tak że się rozrastały - teraz na szczescie zastopowalem to dziadostwo:)
 
 
AnnNow 

Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 17
Wysłany: Nie 08 Mar, 2009 23:37   

hej :) no w koncu ktos mi odpowiedzial :P hehe
dzięki, musze wyluzowac taka na to rada, mam nadzieje ze mi się udą przestac o tym myślec i ciąglę się oglądać z kazdej strony i ludzi na ulicy i w tramwajach jaką mają skórę :D
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009 19:40   

blabla czy mozesz podac przyblizona wartosc kosztow tej przesylki? mieszkam teraz w Uk i szukam tutaj czegos o podobnym dzialaniu, jak do tej pory jeszcze nie znalazlam, novitil z tego co mi wiadomo tylko do nabycia w USA :sad:
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009 20:24   

Bernadeta, koszty przesylki to w dolarach 44.50 USD jakos tak [nie CAD] a koszt Novitilu 79.90 USD - wszystkie info masz [oprocz ceny przesylki] na stronie www.dermabest.com

Tylko, ze przelicz sobie rzecz jasna na funty ile Cie to wyjdzie. Ja mam zapasowa butelke bo jakbym przeczuwal kryzys i skoki dolara w gore. Mozna placic u nich via western union, credit card i wiele innych form. I co wazne - produkt dostepny jest w Kanadzie w Toronto - i wysylaja go do np. Polski. Zadnych problemow z tym nie ma, nie wiem co ludzie na forach za plotki wypisuja. Nawet pisalem do nich meila i opisali mi wszystko co i jak lacznie z numerami konta i przesylek. Mozesz do nich napisac - mysle, ze problemow z angielskim nie masz.

Novitil najlepiej dziala ze sloncem lub alternatywna lampka podana w ulotce. I gdyby nie zasr. pogoda w tamtym roku wyleczylbym wiekszosc plam. Na 11 letniej plamie czesciowo zrepigmentowanej pojawilo sie duzo barwniak i do dzis sie on tam znajduje. i cos sadze, ze to brak tyrozyny lub tyronazyny bo swiatlo sloneczne pobudza to - a ona odpowiada melagoneze.

pozdrawiam
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Śro 25 Mar, 2009 18:54   

dziekuje za szybka odp :) blabla musze przyznac, ze koszty przesylki sa dosc wysokie wiec lepiej zamowic wieksza ilosc tak na zapas :blush:

co do pogody to tu najbardziej wlasnie brakuje mi sloneczka, ale zaopatrzylam sie w lampke do naswietlan i stosuje juz terapie z naswietlaniami i daivonex'em oraz sokiem z dziurawca, kiedys pomoglo wiec moze teraz rowniez :-?

pozdrawiam i 3mam kciuki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo