Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przywitanie
Autor Wiadomość
Vierbein 

Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 8
Skąd: Małopolska
  Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 18:23   Przywitanie

Tak sobie dziś błądziłem po necie i zajrzałem na tą stronkę, nie pierwszy raz zresztą. Poprzeglądałem posty i doszedłem do wniosku, że i mnie już czas się zarejestrować.

Lat mam 24, bielactwo dorwało mnie jakieś 4 lata temu, na studiach. Najpewniej w wyniku stresu, nikt w rodzinie takich przypadłości nie miał.
Nie mogę jeszcze narzekać, plamki - w sumie nie ogromne - mam na dłoniach i jedną na skroni. Te większe są, powiedzmy, po za zasięgiem, a zatem na co dzień śmiało chowane pod ubiorem. Niestety wybranie się na basen byłoby już dla mnie aktem odwagi...

Pozdrawiam wszystkich stałych bywalców i mam nadzieję, że śmiało mogę się włączyć w Wasze grono :wink:
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 20:21   

czesc , witaj na Forumie ;)

ja na basen chodze bardzo czesto i w nosie mam co kto sobie pomysli. podobno nie wolno na basen wchodzic z chorobami skory ale to chyba tyczy tylko tych dolegliwosci ktore sa zarazliwe. jak narazie jeszcze nikt mnie nie usilowal wyprosic, niech by zreszta sprobowal ;)
utopił bym kanalie w brodziku...

od 4 dni mamy slonko a moje dlonie znowu wygladaja jak wycięte z kartonu mleka łaciatego ;) ale uwielbiam słonko i napewno nie bede go sobie odmawiac !

pozdrawiam i zycze powodzenia na tym zacnym Forum
 
 
lucysia 
lucysia


imie: lucyna
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 19
Skąd: z Warmii
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 20:57   

Witam serdecznie.
Na tę stronę wchodziłam kilkakrotnie ale nie mogłam się zalogować. Na bielactwo choruję od 23 lat, a zaczeło się tak niewinnie bo kilkoma kropkami na ręku i trwało to tak z 3 lata i nastąpił wysyp plam bielaczych. Wtedy to poszłam do lekarza dermatologa (a mieszkam w małym miasteczku) który to powiedział mi, że to jest bielactwo i nie ma na to lekarstwa, kazał smarować plamy bielacze dziurawcem i nie wychodzić na słońce. Byłam załamana nie wiedziałam co mam robić aż pewnego dnia oglądałam w telewizji program nie pamiętam jaki to był, ale występowała w nim osoba która została wyleczona z bielactwa przez Pana z Olsztyna który zajmował się ziołolecznictwem. Ja więc napisałam do telewizji że chciałabym sie skontaktować z tym Panem. Dostałam odpowiedź z adresem tego Pana więc pojechałam do niego i okazało się że ten Pan leczy bielactwo budziszkiem cuchnącym - kupiłam od niego te zioła i zaczełam to stosować miałam tekie wrażenie że chyba zachamowałam chorobę. Ten Pan powiedział, że on musi pomagać bardziej potrzebującym tz. dzieciom a Pani ma męża i powinna pogodzić się z tą chorobą, ale Ja do dnia dzisiejszego jednak nie mogę się pogodzić, a szczególnie w tym roku stres zrobił swoje bo na moim ciele pojawiło sie mnóstwo nowych plam i dlatego powiedziałam że muszę coś z tym zrobić. Więc zadzwoniłam do Warszawy na Towarową wizytę ma dopiero w październiku. Chciałam kupić kamuflaż, ale niestety nie mają muszę czekać tylko nie wiem jak długo. Jest lato a mnie już trzęsie na myśl, że zowu będą się wszyscy na mnie patrzęć jak szpak w telewizor. Trudno ale trzeba z tym żyć, chociaż jest naprawdę bardzo ciężko.
Pozdrawiam wszystkich.
Ostatnio zmieniony przez lucysia Śro 04 Cze, 2008 13:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jarek 

imie: Jarosław
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Cze, 2008 15:52   

Witajcie, ja zauważyłem pierwsze oznaki bielactwa u siebie około 2 lat temu, jednak jak większość zbagatelizowałem sprawę, bo plamy były w miejscach mało widocznych, jednak w tym roku nastąpił wysyp plam na dłoniach, ramionach i kilka pojedynczych w różnych miejscach ciała. Bardzo mi się poszczęściło, bo szybko dostałem się na wizytę na Towarowej w Warszawie i dostałem pełną diagnozę wraz z instrukcją jak to leczyć. Wierzę w to, że się uda pozbyć tych plam i życzę wszystkim tego samego. Jak będę miał więcej czasu to w jakimś wątku opiszę jak z tym walczę i jakie są moje wrażenia z wizyty w poradni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo