Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chirurgiczne wycięcie zmiany???
Autor Wiadomość
insane_hunter 


imie: Damian
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 29
Skąd: Dębica
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008 14:00   Chirurgiczne wycięcie zmiany???

Podobno jest taka możliwość. Ceny wahają się w granicach 1000 - 1500 zł za zmiany wielkość 5 cm...
Czy ktoś poddał się kiedyś takiemu zabiegowi????
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008 14:40   

Jest taka możliwość, ale mam nadzieję, że się nikt na nią nie zdecyduje. Nie znam szczegółów takiego zabiegu, ale sam pomysł wydaje mi się dziwny. Co będzie w tych wyciętych miejscach? Blizny? Jeśli ktoś woli blizny zamiast białych plam... i jeszcze jest gotów za to zapłacić... Trudno mi jest to zrozumieć.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008 20:18   

czy ja wiem, mi się to nie wydaje takim złym pomysłem

sama mam zmiany eee takie scalone
wiecie, nie są złożone z małych plamek, tylko są całe
poza łokciami, które repigmentują :D

no i w tym wypadku wycięcie byłoby chyba sensownetym bardziej, że to chirurgia plastyczna jest
to się chyba robi tak, żeby blizny nie było, albo była minimalna
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008 23:04   

A jak myślisz, jaki będzie miała kolor ta minimalna blizna? Zastanawia mnie, skąd ma się tam wziąć pigment. Chyba, że w to miejsce przeszczepia się naskórek z innej części ciała. Swoją drogą, ciekawe, jak to jest w przypadku przeszczepów, jak wygląda po zabiegu skóra, z której części pobiera się naskórek?
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008 13:04   

Czesiu napisał/a:
A jak myślisz, jaki będzie miała kolor ta minimalna blizna? Zastanawia mnie, skąd ma się tam wziąć pigment. Chyba, że w to miejsce przeszczepia się naskórek z innej części ciała. Swoją drogą, ciekawe, jak to jest w przypadku przeszczepów, jak wygląda po zabiegu skóra, z której części pobiera się naskórek?



Fragment artykułu: Leczenie chirurgiczne
Chirurgiczne leczenie w postaci radykalnego wycięcia zmian, względnie przeszczepów zdrowego naskórka zarezerwowane jest dla nie powiększających się ognisk o charakterze ograniczonych odbarwień. Wyjątek stanowią tu znamiona Suttona, których chirurgiczne usunięcie w okresie aktywnym bielactwa czasami stabilizuje jego przebieg. Jako materiał do przeszczepów wykorzystuje się pokrywy pęcherzy wytwarzanych pod ujemnym ciśnieniem w obrębie zdrowej skóry, względnie uzyskany z nich naskórek hodowany in vitro. Przeszczepami pokrywa się poddane wcześniej naświetlaniom PUVA i pozbawione naskórka ogniska bielacze. Pierwsze rezultaty obserwuje się po 1-3 tygodniach, a pełnej repigmentacji należy oczekiwać po upływie 1-3 miesięcy.
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008 13:24   

Ale tu nie ma odpowiedzie na moje pytanie. Poza tym tez cos wkleje :)

"Cytując teksty czyjegoś autorstwa (ze stron internetowych, książek, gazet itp.) należy zastosować cudzysłów lub funkcję "Quote" i podać źródło (linka jeśli istnieje)."

Wiem, ze to pewnie z pospiechu, ale trzeba o tym pamietac.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008 14:55   

aaa Czesiu, to ja to sobie inaczej wyobrażałam :D

myślałam, że zmianę się wycina
a brzegi się zszywa po prostu po naciągnięciu skóry

no ale jak teraz o tym pomyślę, to brzmi to raczej bez sensu ;)
 
 
insane_hunter 


imie: Damian
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 29
Skąd: Dębica
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008 15:39   

Metody chirurgiczne

"Metody chirurgiczne w leczeniu bielactwa nabytego mają głównie zastosowanie w leczeniu bielactwa nabytego ogniskowego i segmentowego. W bardzo małych zmianach stosuje się niekiedy radykalne ich wycięcie chirurgiczne."
Źródło : http://www.pfm.pl/u235/navi/200662/back/200580


Tutaj chodzi o wycięcie skóry bez przeszczepów...
Wiadomo także że taki zabieg wchodzi w gre gdy będzie wykonany przez fachowców od chirurgii plastycznej.
Podobnie usuwane są także niewielkie tatuaże, w przpadku większych usuwanie odbywa się stopniowo...
Ostatnio zmieniony przez insane_hunter Śro 16 Lip, 2008 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008 22:49   

Abi, może Ty masz rację. Tym niemniej wygląda na to, że można tę metodę zastosować w szczególnych przypadkach. Ja i tak bym się raczej nie zgodził, gdybym się kwalifikował. Nie jestem zwolennikiem radykalnych metod.

insane_hunter, przypominam, że cytując cokolwiek, trzeba zastosować cudzysłów i podać źródło!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo