Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam wszystkich slazaków:-))) a parę was tu jest.....
Autor Wiadomość
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
  Wysłany: Sob 02 Lut, 2008 19:09   Witam wszystkich slazaków:-))) a parę was tu jest.....

Jestem nowy na forum. Założyłem sobie internet w domu i postanowiłem trochę poczytać o naszej"CHOROBIE":-)). Nazywam się dawid mam 20 lat. Mam bielactwo od 10 lat. Szczerze mówiąc to dziwie się że mówicie o plamkach " choroba" ja osobiście tego tak nie traktuje. Według mnie po pierwsze: każdy człowiek jest inny.....po drugie traktowanie tego jak choroba jest bezsensu poniważ to że mamy plamki to nie jest nasza wina i nic na to nie poradzimy!!!. Owszem można się leczyc ale ja próbowałem tylko tego dziurawca i efekty żadne....A ha byłbym zapomniał ja mam plamki wokół oczu i małe na rękach... w zimie tak jak teraz prawie ich nie widać... a latem też nie az tak żebym musiał unikać basenów czy krótkich koszulek lub spodenek. Chciałbym się dowiedzieć od was czegoś więcej o leczeniu i niemogę się doczekać czatu we czwartek...
Ostatnio zmieniony przez Ariel Wto 29 Lip, 2008 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasia23 


imie: Kasia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008 11:04   

Witaj na forum Dawid :-) jeszcze duuuzo musisz poczytac, zeby zrozumiec dlaczego niektorzy uwazaja to za chorobe i dlaczego tak bardzo chca sie pozbyc plamek. z tego co przeczytalam wynika ze nie masz ich za duzo, ale postaw sie w sytuacji osob ktore maja plamy na calym ciele. zreszta sadze ze jak "posiedzisz" troche na tym forum, to jednak zmotywujesz sie do dzialania. na mnie to forum tak wpłynelo, za co jestem ogromnie wdzieczna :wink:
pozdrawiam :mrgreen:
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008 11:21   

:grin: CZeść
Dzięki za odpowiedź. :biggreen:
To fakt co piszesz że nie mama ich zbyt dużo, ale też tak jak inni musiałem się tłumaczyć co to jest i z kąd to mam.. i zawsze działo się to w szkole gdy rozpoczynałem gdzieś nauke... bo ci co mnie znali o dziwo nigdy nie zwracali na to uwagi!!.
Właśnie zdałem sobie sprawę że mało wiem na temat leczenia, ale znalazłem ostatnio wiadomośc ,że są świetlówki Philips do naświetlania i ich koszt nie jest wielki bo około 150zł. studiuje i pracuje więc koszty nie są zbyt duże to sporóbuję co mi szkodzi!! mogę się ich tylko pozbyć bo nie przyjmuje do wiadomości że będą nowe :roll: a jak będą to cóż nic tylko :hahaha:
 
 
kasia23 


imie: Kasia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008 11:44   

Szczerze polecam naswietlania tym sposobem. jestem w trakcie leczenia i efekty sa szokujace :hehe: no i gratuluje podejscia. mysl o nowych plamkach u mnie wywoluje raczej panike niz smiech. ale takie podejscie moze Ci tylko pomoc w leczeniu - chociaz to moze nie wlasciwe słowo, bo "leczyc" mozna sie tylko jak sie jest chorym :wink: milego cztania :grin:
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008 08:30   

czesc Ziomal !!! fajnie ze znowu ktos z naszej ukochanej "Rudej Śląskiej" trafil na Forum :)
z ktorej dzielnicy jestes..?
pozdrowka
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008 15:07   

maciek_11,
Cześć. siema.
Ja jestem z :arrow: KOCHŁOWIC, a ty :zdrówko:
Mam pytanie: bodajże to ty pisałeś o tej świetlówce Philipsa którą idzie dostać w Zabrzu poszperałem w internecie i znalazłem...
Przybliż mi jak mam się naświetlać(czas, odległość)( plamy wokół oczu)... a ha jak będę miał tą lampę to przy naświetlaniu oczu mam zakryć pozostałą twarz przecierz ona też się zabarwi.... nie będzie kontrastu :???:

pzdrawiam.
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008 16:20   

Nowy Bytom wita :)
sluchaj, dokladny opis moich zmagań z plamami znajdziesz w wątku "no, mysle ze jednak spory sukces !!" , opisalem tam wszystko bardzo dokladnie, mysle ze dokladniej nie mozna :) nie bede wiec tutaj ponawial bo nas obydwoch moderatorki wykastrują :mrgreen: a wierz mi, z nimi nie ma zartów , to naprawde groźne kobietki...
podrawiam wiec i zapraszam do odwiedzenia w/w tematu.
jak by mimo to pojawily Ci sie jakies pytania to pisz na PW albo sie na browara gdzies umowimy

Dobra dobra Maćku, ty nami nie strasz, tak odrazu to nie kastrujemy!
:hi: ale masz plusa za czujność i piwo :zdrówko: Tak 3maj! Kaśka- Berta
Ostatnio zmieniony przez Berta Wto 05 Lut, 2008 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mariola 
patrol

imie: mariola
Dołączyła: 05 Lip 2008
Posty: 7
Wysłany: Sob 05 Lip, 2008 11:07   

Witam jestem z bytomia na bielactwo zachorował mój syn szukam dobrego lekarza z naszych rejonów może macie jakieś namiary .Czy w naszych okolicach mozna gdzieś chodzić na naświetlania tymi lampami na kase chorych?
 
 
Jagoda 
Jagoda

imie: Jagoda
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 55
Wysłany: Śro 06 Sie, 2008 17:01   Witam

Witajcie ludziska których tak jak i mnie dopadły te białe plamiska . Witajcie ludzie kochane .Przejżalam to forum chyba ze 100 razy . CZESIU JESTEŚ WIELKI . Kiedy mi zaczynały pojawiać się plamy nie wiedziałam co to jest brakowało mi informacji .Moderator ładnie Ci w zielonym . Nie czuję się chora tylko skórę mam trochę do bani . Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
 
 
lafragola 


imie: Anna
Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008 13:30   

cześć :wink:
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008 20:46   

Cześć Jagoda,
Witaj na forum. Ciesze się, że to miejsce służy jako źródło pożytecznych i niestety potrzebnych informacji. Życzę Ci oraz wszystkim tutaj zaglądającm z wiadomego powodu, abyś zrobiła z nich skuteczny użytek. A gdy już uporasz się z tym problemem, będziesz mogła podzielić się z nami radosną wieścią ku pokrzepieniu wielu serc :)
Pozdrawiam
Czesiu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo