Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bielactwo a leukopenia ?
Autor Wiadomość
Januszk 
szansa

imie: Janusz
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Maj, 2009 21:42   Bielactwo a leukopenia ?

cześć , może to zbieg okoliczności ale moje pierwsze "niegroźne"plamki na dłoni w okolicy kciuka tez pojawiły się wczesną wiosną ( maj ?) 7 lat temu , później stopniowo na drugiej dłoni, w okolicach stawów palców, po kilku miesiacach lekkie w okolicach kącików ust . Z racji tej ,że latem moge sobie pozwolić na zarost - nie przejmowalem sie, plamki jakby przestały swej ekspansji gdy zacząlem stosowac diete "zgodną z grupą krwii" - co prawdopodnie wpłynęło pozytywnie na organizm- mniej dociążona wątroba itp. przyczyniła sie byc może do wiekszego wzmocnienia organizmu. Stosuję ją od 4 lat- jest praktyczna nie musisz głodować - to najważniejsze.Była więc przez 2-3 lata pewna "stabilizacja" ilości i wielkosci plamek , aż tu nagle w połowie kwietnia nowe plamki ...na twarzy !!! w okolicy poza zarostem .Pod okiem, na policzkach male 4-6 mm2 , kolo oczu 3-5 mm2 dwie, trzy...No i jest "panika"- tego juz nie zamaskuję latem - zimą prawie ich nie widać .

Jest pewien związek u mnie ( sam to powiązałem) pomiędzy pojawieniem sie pierwszych plam i spadkiem ilosci białych ciałek krwi ( leukopenia) do poziomu ok 3,2 - 4,0 w ciagu ostatnich lat- Chematolog nie mial "recpety" na to zjawisko , generalnie czuję się dobrze ale białe ciałka zawsze są poniżej normy od czasu jak jest bielactwo.Miałem badany szpik jest OK . Pracę mam stersującą ( "prywaciarz") 12- 14 godz. /dziennie od ...20 lat. Może to też efekt przeciążenia organizmu ,na urlop 1- 2 tyg. mam szanse się wyrwać srednio co 2-lata, ale zbyt wiele jest tych różnych okliczności - pytam o PRAPRZYCZYNE jak każdy z nas... czy jest jedna ? czy jest ich wiele?
Teraz mam młyn w glowie bo waśnie wspanialy "czesiu" załatwił VITIX w tabletkach . Brać je od zaraz , czy czekać na konsultacje z dermatologiem ( 19 maja ) , czy mozna w tym czasie zażywać np. inne preparaty ak witaminy, magnez itp, czy lepiej wszytsko rzucić i skoncentrować sie TYLKO na VITIX w tabletkach ??? Jest tych pytań od...liku. Co ze słoncem - wystawiac sie czy chowac przed nim ???Pozdrawiam wszystkich i czekam na ew. "podpowiedzi" , Jestem rzadko na czacie - stąd dużo pisze , wybaczcie !
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Śro 13 Maj, 2009 10:09   

jak już będziesz miał ten Vitix to próbuj, może da jakies efekty, jednym przynosi na innych nie działa, ale warto spróbowac, by przekonac sie samemu.. podobno lepsze efekty przynosi ze słońcem, więc można i tak...
co do zazywania suplementów i własciwie wszystkiego naraz to nie wiem czy to taki dobry pomysł, można zaryzykować, chyba, że masz problemy z wątrobą, to nie radziłabym ;)
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob 16 Maj, 2009 15:16   Re: Bielactwo a leukopenia ?

Januszk napisał/a:
Teraz mam młyn w glowie bo waśnie wspanialy "czesiu" załatwił VITIX w tabletkach . Brać je od zaraz , czy czekać na konsultacje z dermatologiem ( 19 maja ) , czy mozna w tym czasie zażywać np. inne preparaty ak witaminy, magnez itp, czy lepiej wszytsko rzucić i skoncentrować sie TYLKO na VITIX w tabletkach ??? Jest tych pytań od...liku. Co ze słoncem - wystawiac sie czy chowac przed nim ???

Moim zdaniem nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie zażywania suplementów niewystępujących w tabletkach Vitix, a same tabletki warto brać od zaraz, w końcu to tylko suplementy. Z dermatologiem zawsze warto się skonsultować. Może coś jeszcze doradzi. Ze słońca należy korzystać z umiarem, ale go nie unikać. Jeśli ktoś go do tej pory unikał, powinien zacząć od krótszych kąpieli słonecznych stopniowo je zwiększając. Jest nam potrzebne między innymi do stymulowania komórek pigmentowych, jak i do wytwarzania bardzo ważnej witaminy D. Analogi tej witaminy stosowane są w maściach na bielactwo (i łuszczycę).
Pozdrawiam
 
 
Januszk 
szansa

imie: Janusz
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Maj, 2009 19:51   

Dziękuję za sugestie
Pozdrawiam


Czesiu napisał/a:
Moim zdaniem nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie zażywania suplementów niewystępujących w tabletkach Vitix, a same tabletki warto brać od zaraz, w końcu to tylko suplementy. Z dermatologiem zawsze warto się skonsultować. Może coś jeszcze doradzi. Ze słońca należy korzystać z umiarem, ale go nie unikać. Jeśli ktoś go do tej pory unikał, powinien zacząć od krótszych kąpieli słonecznych stopniowo je zwiększając. Jest nam potrzebne między innymi do stymulowania komórek pigmentowych, jak i do wytwarzania bardzo ważnej witaminy D. Analogi tej witaminy stosowane są w maściach na bielactwo (i łuszczycę).
Pozdrawiam


[ Dodano: Sob 16 Maj, 2009 20:53 ]
Duże dzięki
Pozdrawiam

Natalia_90 napisał/a:
jak już będziesz miał ten Vitix to próbuj, może da jakies efekty, jednym przynosi na innych nie działa, ale warto spróbowac, by przekonac sie samemu.. podobno lepsze efekty przynosi ze słońcem, więc można i tak...
co do zazywania suplementów i własciwie wszystkiego naraz to nie wiem czy to taki dobry pomysł, można zaryzykować, chyba, że masz problemy z wątrobą, to nie radziłabym
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo