Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Metoda PUVA
Autor Wiadomość
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009 19:12   Metoda PUVA

Wreszcie natrafiłem na świetną Pani Dermatolog ze szpitala dermatologicznego w Łodzi. Mówiła mi, że cuda typu Vitix Protopic mało pomagają i najskuteczniejsza metoda to jest PUVA a dopiero później UVB. Jako, że jestem wytrawnym czytelnikiem tego forum, wiem jakie zagrożenia ta metoda ze sobą wiąże. Powiedziałem więc wszystko co wiedzialem Pani Dermatolog, o skutkach ubocznych na wątrobie, o przypadkach z tego forum. Jak zrobie wszystkie badania (podstawowe + okulista) to dostane tabletki uwrażliwiające skórę na światło + na niepsucie się wątroby :wink: będę chodzil na naswietlania 3x w tyg, będzie 20 naświetlań a więc pierwsze podejście zajmie mi jakieś 6 tygodni. Pokazywałem oczywiście moje prawie wyleczone biodra to Pani Dermatolog tak jakby była pewna, że te plamy ustąpią.
Spytałem też o zadowolenie pacjentów to mówiła mi, że dużo odpuszcza, zniechęca się bo nie maja czasu na naswietlania i są tacy którzy po prostu się przyzwyczaili do plamek. Powiem szczerze Wam, że gdybym wyleczył w 90% biodra to nie wiem czy bym kontynuował leczenie... Powiedziała też, że młodzi ludzie szybko uzyskują repigmentację a starsi i starsze plamy wolniej.

PROŚBA DO WSZYSTKICH którzy używali/używają tę metodę PUVA. Napiszcie, proszę, swoje doświadczenia, jakie były efekty, ile się naświetlaliście, które miejsca szybko reagowały. Z forum jedynie wyczytałem, że z początku jest pacjentowi niedobrze ale jak popijemy tabletki mlekiem to będzie lepiej. Czytałem o przebarwieniach ale ja chce wiedziec wiecej o Waszych efektach, jak szybko i ktore plamy zareagowały...
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009 20:02   

Moja znajoma stosowała tę metodę kilka dobrych lat temu, efekt?? Zepsuty wzrok, wątroba jak u pijaka z 30sto letnim stażem i skóra wyglądająca jak suszona śliwka po kilku latach...
P.S. Też moja dermatolog chciała mnie na PUVA zapisać ale się nie zgodziłem... To Twój wybór, w każdym razie życzę powodzenia i wytrwałości:))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo