Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak pomóc?
Autor Wiadomość
mama 
mama

Dołączyła: 24 Wrz 2010
Posty: 5
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010 15:10   jak pomóc?

Witajcie
mam dwie córki 8i10 lat. Obie miały po 1 plamce bielaczej od urodzenia. Teraz starsza-mam wrażenie, że to dojrzewanie przyczyniło sie do rozwoju choroby- dostała strasznie duzo dużych plam bielaczych. Serce mnie boli gdy patrze na jej śliczna buźkę. Zaczęliśmy leczenie-naswietlania UVB i po nich Protopic. Czy to da efekt? czy sa szanse na wyleczenie? jak budować w niej poczucie własnej wartości aby bielactwo tak bardzo nie dało jej ( im!) tak bardzo w kość???/
 
 
Kasia K. 

pomogl: pomogla
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 21
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010 18:51   

Moja ośmioletnia córka też to ma. Najważniejsze, żeby przy nich nie roztrząsać choroby, nie robić tragedii. Wiem, że to trudne, szczególnie na początku, ale inaczej dziecko potraktuje to jako coś strasznego. Trzeba wzmacniać w dzieciach poczucie własnej wartości, np. rozwijać jakieś uzdolnienia, pokazywać w czym są dobre, mówić im jakie są śliczne, postarać się, by miały dużo znajomych, nawiązały przyjaźnie. I przede wszystkim: nie okazywać przy nich przerażenia każdą nową plamą. Bieganie w kółko po różnych lekarzach też nie jest najlepszym pomysłem, bo dziecko wtedy myśli, że jest ciężko chore.
 
 
kacha 


pomogl: pomogla
imie: Katarzyna
Dołączyła: 02 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 07 Paź, 2010 10:40   

Witam
Doskonale rozumie Wasze obawy,ja sama jak już pisałam w innych postach ,mam bielactwo od niedawna.I również obawiam się aby moje dzieci nie miały tego, co ja.Każda zmiana skórna u nich jest dla mnie czerwonym światełkiem.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo