Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co z t? ci?ż?? :)
Autor Wiadomość
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 24 Lip, 2011 22:14   

oby tak bylo ze genetyka ma tu malo do rzeczy bo nie chce aby ktos to jeszcze w mojej rodzinie mial.
 
 
Disa 

Dołączyła: 12 Lis 2011
Posty: 1
Wysłany: Sob 12 Lis, 2011 00:24   

Witam serdecznie. Czytam to forum z wielkim zainteresowaniem. Mój narzeczony ma obecnie 40 lat. W Wieku 17 lat przeżył śmierć kliniczną a zaraz po tym wystąpiło u niego bielactwo, dziś obejmuje ponad 90 procent jego ciała. Nikt w jego rodzinie nie chorował wcześniej ani później na tą chorobę. Obje myślimy o dzieciach...moje pytanie brzmi - jakie jest prawdopodobieństwo, że nasze dzieci to odziedziczą (ja nie mam vitiligo). Pozdrawiam.
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 12 Lis, 2011 13:37   

Witaj,
myslę,że prawdopodobieństwo jest małe.Narzeczony ma bielactwo nabyte a nie wrodzone.
U mnie w rodzinie też nigdy nikt nie miał,a ja zachorowałam w wieku 40 lat.
 
 
agnieszka-115 
agnieszka-115

pomogl: pomogla
imie: agnieszka
Dołączyła: 18 Paź 2009
Posty: 49
Wysłany: Nie 13 Lis, 2011 23:02   

Witaj ;-) mi również wydaje sie ,że genetyka niema nic wspólnego z naszym bielactwem ,ponieważ ja dostałam bielactwo około rok po urodzeniu 3 dziecka (nie ukrywam ,że po stresie )Myśle,że to faktycznie ma coś wspólnego z układem nerwowym w moim przypadku tak sie sprawdza ponieważ jestem pod kontrolą neurologa i potwierdzam ,że poziom prolaktyny tez mam najniższy z możliwych więc możliwe że hormony a raczej mała ich ilość też może mieć wpływ na leczenie.Dzieki za to ciekawostke musze zajadac sie witaminką B 12 i być dobrej myśli.Choć naswietlania mi bardzo dużo pomogly ;-)Pozdrawiam Agnieszka
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 14 Lis, 2011 12:56   

mi takze wyszly po ciazy, co dzoiwne po zabiegach kosmetycznych. Moze to wina jakiegos kosmetyku bo wcieralam w siebie tysiace roznych kremow. i nagle wyskoczyly takie plamki. Ja tazke mysle(mam ogromna nadzieje ) ze to z genetyka ma malo wspolnego bo mam mala piekna coreczke i nie wybaczylabym sobie jak ona by to miala. Agnieszka ile lat maja twoje dzieci?
 
 
agnieszka-115 
agnieszka-115

pomogl: pomogla
imie: agnieszka
Dołączyła: 18 Paź 2009
Posty: 49
  Wysłany: Czw 17 Lis, 2011 10:58   

Witaj;-) moje dwie córeczki mają 4 i 6 lat a synuś skończy 3 latka w grudniu ;-)Ja dostałam plamy jak mówiłam wcześniej po ciąży ale przed plamami jakiś misiąc miałam wyciętego włokniaka i wypalania u chirurga :-) więc niewiem czy to mogło mieć jakiś wpływ na wysyp plam :sad: :sad: ale myśle,że nie :-) na szczęście dzieci mam zdrowe i również staram sie nie dopuszczac do siebie myśli ,że mogło by być coś nie po mojej myśli :-)choc nieukrywam ,że oglądam skóre dzieciaczkom
 
 
User2613

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 6
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 17:39   

Mój kolega jest dumnym ojcem 3letniej coreczki. Brak odbarwien. On tak jak i ja, mam blizej juz do albinizmu niz do calkowitej pigmentacji.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Pią 24 Sty, 2014 23:19   

 
 
aniapik 
ania

imie: ania
Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 21
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 27 Sty, 2014 10:10   

 
 
User2674

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 3
Wysłany: Sob 29 Mar, 2014 18:18   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo