Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mieli?cie już takie my?li..?
Autor Wiadomość
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 15:58   

xomkax napisał/a:
ja sie nie przejmuję. =)
znajomych mam fajnych - oni moje plamki lubią dużo bardziej niż ja ;p
jak spotykam kogoś nowego to zawsze pierwsze pytanie jakie pada to: dlaczego mam białe ręce i czy się kiedyś oparzyłam... xd
mam 15 lat i cieszę sie życiem... pogodziłam sie z plamkami, ale miło byłoby gdyby cudownie zniknęły...
z resztą, po co się zadręczać jakimiś załamaniami skoro to i tak nic nie da?? no dajcie spokój! ;p


Więcej takich ludzi tu trzeba :)
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011 11:42   

och, ach, miło mi bardzo :D
niestety takich ludzi nie ma wielu na tym forum z tego co zauważyłam... większość narzeka, marudzi i się załamuje. tylko po co? przecież to i tak nie pomoże...
 
 
away 

imie: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Pon 25 Cze, 2012 18:07   

Ja mimo nowych i bardzo widocznych plam na twarzy , jakoś się tym nie przejmuję .
Wiele serdecznosci :zdrówko: :D
 
 
Kamilek:) 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: SRB
Wysłany: Pon 25 Cze, 2012 19:06   

xomax może kluczowe znaczenie ma tutaj fakt, że w domu bądź przed znajomymi ktoś woli nie żalić się i wybiera miejsce gdzie może się otworzyć bez skrępowania. Tak ja to widzę. Niektórym pomaga takie wypuszczenie negatywnych emocji. Dla Ciebie to dziwne, ale ty chyba pijesz sok z gumijagód albo napoje uskrzydlające, wiec się nie liczy :P
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 25 Cze, 2012 21:58   

Haha! Kurczę, odkryłeś moją tajemnicę! Sok z gumijagód piję regularnie co godzinę! Skąd wiedziałeś??

A jeśli chodzi o wyżalanie się... może? Nie wiem, ja tak nie mam, więc może to ze mną coś jest nie tak?? ;o
 
 
CrazyVirus 

Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 13
Wysłany: Pon 25 Lut, 2013 22:28   

Nie, nie miałem takich myśli. Trzeba się wziąć w garść, popatrzcie ile ludzi niepełnosprawnych osiągnęło wiele rzeczy w życiu. Jeśli ktoś ma w swoim środowisku duże problemy z akceptacją tego jak wygląda, to niech je zmieni, albo wyjedzie z Polski na zachód Europy. Myślę, że tam ludzie nie będą zwracać na to uwagi. :)
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 28 Lut, 2013 23:48   

To jak nas ludzie postrzegają zależy od nas. Więc ja uważam, że wystarczy po prostu być sobą, nie przejmować się plamami i żyć jak każdy inny człowiek. :)
 
 
łaciatka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Cze 2010
Posty: 55
Wysłany: Pon 24 Cze, 2013 22:13   

Ja to chyba mam szczęście w nieszczęściu bo mam wybielone 90 % skóry. Jedynie gdzie mam pigment to na rekach z pominieciem dłoni oraz na twarzy. Reszta ciała : brzuch, plecy, nogi mam mlecznobiałe ale też w sumie niefajnie bo wygladam jak z trumny wyjęta :placze: :placze: . Raz gdy wyszłam w letniej sukience na ulice aż sie ludzie ogladali za moimi białymi nogami i to raczej nie w sensie pozytywnym. Przetestowałam setki kremów brązujących i samoopalaczy, po każdym są zacieki. Nienawidze lata zawsze mam depresje wtedy a nad morzem jak byłam ze znajomymi dostałam oparzeń II stopnia i nie pomagał nawet bardzo wysoki filtr a mnie dodatkowo namawiali na wyjazd do Bułgarii... :hahaha:

Ehh kurcze ciężkie nasze życie ...Chyba tylko opalanie natryuskowe by było idealną metodą ale drogie jak licho ... :wstydzi:
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 01:12   

Niektórym się podoba całkiem biała skóra :) Moja znajoma miała kiedyś taki okres, że przez całe lato uciekała przed słońcem, bo chciała być biała... ;p
 
 
łaciatka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Cze 2010
Posty: 55
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 12:07   

No ja bym chciała być chodź beżowa, to moje największe pragnienie. Nawet nie muszę byc opalona ale kurcze nogi w takim kolorze, to już przesada :wstydzi: :wstydzi:

tak, tak, tak mam takie jak na tym obrazku ... :???:

http://storage0.dms.mpint...=500&height=546
Ostatnio zmieniony przez łaciatka Wto 25 Cze, 2013 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 12:14   

A próbowałaś rajstop w spreyu???
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 13:58   

niewiem jak na skore bielacza ale ogolnie dosc dobry i nie drogi jest balsam perfecta brazujacy ale niewiem jaki ewfekt da na bialej skorze
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 14:32   

Mam aktualnie taki w domu,na plamy działa jak wszystkie samoopalacze czy balsamy brązujące czyli przyciemniają plame ale jest nadal widoczna.
 
 
łaciatka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Cze 2010
Posty: 55
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 17:56   

aniabi napisał/a:
A próbowałaś rajstop w spreyu???


Nie nie próbowałam ...czy takie rajstopy są drogie ? i jak ogólnie wyglada z tymi rajstopami ?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 18:45   

Ja osobiśie ich nie próbowałam,ale dowiedziałam sie o takim czymś od kosmetyczki,ja mam spore plamy na nogach wiec wątpie żeby mi to przykryło ale u ciebie z jednolitą skórą którą chcesz przyciemnic to może zdac egzamin.
http://allegro.pl/listing...jstopy+w+sprayu
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 22:33   

xomkax
polecam ci samoopalacz firmy N"7 Quick dry tinted lotion ja uzywam midium/dark...jest najlepszy, nie ma zaciekow w ogole !!!! ja mieszkam w uk i tam kupuje go w bootsie ;-) za 12f poszukaj w drogeriach.
 
 
łaciatka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Cze 2010
Posty: 55
Wysłany: Śro 26 Cze, 2013 00:51   

aniabi napisał/a:
Ja osobiśie ich nie próbowałam,ale dowiedziałam sie o takim czymś od kosmetyczki,ja mam spore plamy na nogach wiec wątpie żeby mi to przykryło ale u ciebie z jednolitą skórą którą chcesz przyciemnic to może zdac egzamin.
http://allegro.pl/listing...jstopy+w+sprayu


dziękuje spróbuje... zwłaszcza że niebawem mam wesele i bedzie to ciekawy pomysł na goracy wieczór.. :)

arabika
Mam samoopalacz z serii XEN - TAN lotion. nabyłam ten hit internetu. Niestety na mojej mlecznobiałej skórze sie nie sprawdza ale myślę, że to dobra opcja dla tych co mają miejscowe plamki :) :)

Aha .. i chyba ogólnie jest dostępny tylko na allegro , ja zapłaciłam z przesyłką 150 zł :wstydzi:
Ostatnio zmieniony przez łaciatka Śro 26 Cze, 2013 00:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 01 Lip, 2013 14:08   

arabika napisał/a:
xomkax
polecam ci samoopalacz firmy N"7 Quick dry tinted lotion ja uzywam midium/dark...jest najlepszy, nie ma zaciekow w ogole !!!! ja mieszkam w uk i tam kupuje go w bootsie za 12f poszukaj w drogeriach.

Hmm... no dzięki, ale chyba... nie skorzystam ;) nie używam takich rzeczy :)
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013 11:32   

xomkax
to chyba miala byc propozycja do laciatka, sorki pomylilam osoby ;-) ))
laciatka
sprobuj ten samoopalacz N''7 on nie jest taki beznadziejny jak te wszystkie inne samoopalcze co masz potem zacieki, ja bym powiedziala ze dziala jak balsam brazujacy ale naprawde widac roznice w kolorze skory ;-)
Ostatnio zmieniony przez arabika Wto 02 Lip, 2013 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 03 Lip, 2013 14:40   

spoko, nie ma sprawy :D
 
 
łaciatka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Cze 2010
Posty: 55
Wysłany: Śro 10 Lip, 2013 11:24   

arabika napisał/a:
xomkax
to chyba miala byc propozycja do laciatka, sorki pomylilam osoby ;-) ))
laciatka
sprobuj ten samoopalacz N''7 on nie jest taki beznadziejny jak te wszystkie inne samoopalcze co masz potem zacieki, ja bym powiedziala ze dziala jak balsam brazujacy ale naprawde widac roznice w kolorze skory ;-)


Może spróbuje, dzękuje.

Kurcze swoją drogą jak to potrafi zdołować, niby nic bo od tego się nie umiera ale jednak .. ehhh :( :placze: :placze:
Ostatnio zmieniony przez łaciatka Śro 10 Lip, 2013 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Śro 10 Lip, 2013 15:10   

ja codziennie mam dola, nie wiem w co sie ubrac...ojjjj juz mam dosyc tych plam ;-(((((((((
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013 18:34   

Ubieraj się jak każdy i pokazuj plamy, nie ma się czego wstydzić :) Ja aktualnie jestem strasznie mocno opalona i spodziewałam się, że ludzie będą na mnie patrzeć, bo duży kontrast mam między zdrową skórą, a plamkami, ale nie zauważyłam ani jednego spojrzenia ;) Więc głowa do góry i nie wstydź się pokazać! :)
 
 
Marchom 

Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 1
Wysłany: Pon 05 Sie, 2013 23:44   

xomkax napisał/a:
Ubieraj się jak każdy i pokazuj plamy, nie ma się czego wstydzić :) Ja aktualnie jestem strasznie mocno opalona i spodziewałam się, że ludzie będą na mnie patrzeć, bo duży kontrast mam między zdrową skórą, a plamkami, ale nie zauważyłam ani jednego spojrzenia ;) Więc głowa do góry i nie wstydź się pokazać! :)


xomkax super podejście... :-)
Poczytałem troche i wydajesz sie najbardziej rozsadna i optymistyczna osoba tutaj... przynajmniej tak zauwazylem... :-)
moja dziewczyna ma plamki, mnie one nie przeszkadzaja, ale jej tak... nie wiem z czego to sie jej wzielo, ale chyba to dlatego, ze jej rodzice mieli z tym klopot i ja zdolowali. Pewnie sporo zalezy od podejscia tych najblizszych i znajomych?
Co myslicie?
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 09 Sie, 2013 18:34   

Marchom napisał/a:
xomkax super podejście :-)
Poczytałem troche i wydajesz sie najbardziej rozsadna i optymistyczna osoba tutaj... przynajmniej tak zauwazylem...

Bardzo mi miło ;)
Jak coś, służę radą i pomocą :D

Hmm... jeśli chodzi o moje plamki, to rodzice dali sobie spokój z zamartwianiem się i dołowaniem mnie jakieś 2 lata temu jak zauważyli, że mam ich w nosie :P najgodzej jest z babcią, ona ma z tym największy problem i momentami strasznie mnie denerwuje każąc mi coś z nimi zrobić i je zakrywać. A ja nie lubię się podporządkowywać, szczególnie, jeśli coś, co ktoś każe mi zrobić nie jest mi potrzebne. Zakrywanie plamek dla mnie jest bez zensu bo wolę jak są białe niż sztucznie pomalowane, więc to jest dla mojej babci i dla mnie strasznie drażliwy temat, bo chyba nigdy nie dojdziemy do porozumienia... ;p
W każdym razie, powiedz dziewczynie, że nie ważne co myślą inni. Ona musi się czuć dobrze w swojej skórze. Najłatwiej jest zaakceptować swój wygląd, wtedy całej reszcie też to nie przeszkadza. Zazwyczaj ludzie nie zwracają uwagi na to, czym my sami się nie przejmujemy ;)
Swoją drogą... To super, że ją wspierasz, więcej takich ludzi nam, łaciatym potrzeba :)
Ostatnio zmieniony przez xomkax Pią 09 Sie, 2013 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JUSTA 
CZARNULKA

pole1: 1
imie: XXX
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 48
Wysłany: Pią 01 Maj, 2015 10:21   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo