Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
moje plamki:/
Autor Wiadomość
Kalina111 
...nadzieja....


imie: Karolina
Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 110
Skąd: ...
Wysłany: Czw 26 Sie, 2010 21:47   moje plamki:/

mam nadzieje,ze uda mi sie wstawic zdjecia. chcialam wam pokazać moje plamki:)
troche slaba widocznosc:( dodatkowo mam wokół oczu i na m trójgłowym ramienia


a! zapomniaalm o malej na łokciu tez:)
Ostatnio zmieniony przez Kalina111 Czw 26 Sie, 2010 22:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bartowicz 

imie: Bartek
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 25
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 09:23   

Kalina nie jest tak zle;) nie ma sie co lamac ^^ ja mam wiecej tych plam a przede wszystkim bardziej widoczne ;D Twoich prawie wcale nie widac ja mam takie cholernie biale ^^ damy rade!:D nie lam sie!
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 10:43   

No właśnie, ja przez te opalanie strasznie sobie uwidoczniłem moje plamki xD mam ich dużo, ale są małe i oczywiście na twarzy, chociaż nie tylko.
Uśmiechnij się a wszystko będzie ok :zdrówko:
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 10:49   

jakbym miała ich tak mało i tak słabo widoczne, to w ogóle nie chciałoby mi się tego leczyć
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 11:06   

Gdybym miał tyle plam to w ogóle by mnie tutaj nie było... dziwie sie, ze jeszcze sie tym przejmujesz :roll:
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 12:03   

a ja uważam ,ze dobrze ,ze sie przejmujesz ,ze tu jestes i że cos chcesz z tym robic gdyż : plamki sa jeszcze małe i mało widowczne ale ta choroba rzadko sie sama zatrzymuje. Jak nic nie bedziesz robic to plamy sie będa powiekszac a jak sie zdrowo opalisz to beda widocznie jak paski u zebry. Wiec trza na zimne dmuchac. Odtruwac organizm. zero nikotyny , malo alkoholu,. ograniczyc slodycze... i setki innych wyrzeczen o których na tym forum dużo dużo. Olejesz to to maly % ,ze plamki znikną albo ,ze nie urosną i nowe sie nie zrobią . zazwyczaj jest tak ,ze jak choroba sie zacznie to ...niestety... zapiernicza... plamy mają tendencje do łączenia sie ze sobą .

Zaraz będą posty ( jak zwykle ) ,ze straszę , ze zabieram nadzieję ... itp. ale prawda o tej chorobie jest naprawdę przerażająca a te forum ma sluzyc prawdzie o VITILIGO i rzetelnej informacji . a prawda jest gorzka. Chorych w samej Polsce jest dziesiatki tysiecy a wyleczonych ? jednostki....
Ostatnio zmieniony przez nakpotan Pią 27 Sie, 2010 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 12:31   

oj no bo straszysz, moim zdaniem niepotrzebnie podkreślasz, że choroba będzie zapierniczać

nic nie wiadomo, a takie informacje stresują mocno, mogą załamać, a wiadomo, jak stres wpływa na vitiligo

prawda prawdą, ale sposób jej zaserwowania też jest istotny wg mnie
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 12:54   

bo sobie ta choróbka zapiernicza .. raz wolniej..raz szybciej... można ja zatrzymac na jakis czas ale trzeba duzo wyrzeczeń i pracy. wiec dobrze ,ze KALINA sie przejmuje i chce cos z tym zrobic. U Kaliny to nie są pojedyńcze plamki jak niektorzy mają , czyli jedna koło oka , druga w pachwinie i koniec. Plamy na podbrzuszu były pojedyncze a widac ,ze juz sie łączą i z czasem moga utworzyc duża plamę . Jest wiele odmian VITILIGO nabytego : związek choroby z układem nerwowym, układ odbarwień bowiem ma nierzadko postać segmentarną, zgodną z kształtem obszaru skóry zaopatrywanego przez dany nerw. Stwierdzono również u niektórych chorych zmiany w nerwach obwodowych . Wiekszosc ludzi ma w miejscach stawów :palce , kolana , łokcie a na twarzy zazwyczaj maja mniej. I na odwrót. zauwazylem ,ze Ci co maja na twarzy mają czesto na brzuchu. Wiekszosc moich znajmych co ma tzw. `` vitiligo stawowe `` (moja nazwa ) nie ma plam na brzuchu. twarzy , plecach . To tylko moje obserwacje 3letnie i mogę sie mylic.

ABI. prosba. do Ciebie , bo widzę , ze dobrze znasz angielski albo do innych ANGLISTOW : jest nowy temat : nowy lek?? , a w nim o WIELKIEJ NADZIEI : SCENESSE ® . Może ktos zalozy wlasnie temat : SCENESSE ® i przetlumaczy SOLIDNIE te 3 artykuly z tematu : NOWY LEK?? . W necie duzo info juz o tej moetodzie . ... Myśle ,ze to naprawde moze byc przelom !! nie to co smieszny VITIX czy cieciorka :>.
 
 
Kalina111 
...nadzieja....


imie: Karolina
Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 110
Skąd: ...
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 13:20   

hmm fakt ne sa az tak widoczne bo mnie slonce nie chwyta nawet jak sie wystawiam na nie, ale z drugiej strony na zywo inaczej wygladaja i sa widoczne.

a@ nakpotan dzieki:)

jeszcze na koniec dodam,ze ja nigdy nie palilam, nigy nie piłam kawy i nie pije alkoholu wiec nie ma reguly:) ja jestem przykladem 100%
Ostatnio zmieniony przez Kalina111 Pią 27 Sie, 2010 13:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 18:46   

ja chętnie, ale teraz czasowo nie wyrobię raczej

jutro jadę nad morze delektować się piękną pogodą :D i wrócę za tydzień
jak do tego czasu nikt się nie podejmie, to nie ma sprawy
 
 
Kinga_aaaaa 
Feroska_27


Dołączyła: 15 Sie 2008
Posty: 5
Skąd: ?lask
Wysłany: Nie 26 Wrz, 2010 10:34   

A oto moja plama na plecach!!!!
Widać na niej powracający pigment.
Słońce + vitix to moje dotychczasowe metody leczenia.
Jak znajdę chwilkę czasu to wkleję zdjęcia innych plam, gdzie również widać powracający pigment.
Najgorsze są łokcie!

Zamierzam powalczyć z tą chorobą! Oby to nie był słomiany zapał!
Miłego dnia ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo