Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ma?ć nagietkowa
Autor Wiadomość
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 13 Wrz, 2010 21:48   Maść nagietkowa

Czy ktoś z forumowiczów używał maści nagietkowej w przebiegu bielactwa ? Spotkałem się z kilkoma opiniami, że ludzie stosowali maść z nagietka na białe plamy. Jeśli coś wiecie to piszcie :) Właśnie mam ją i od kilku dni smaruje jedną plamkę na próbę... Maść nie jest typowo przeznaczona na vitiligo (jak większośc leków ;)
Ostatnio zmieniony przez blabla Pon 13 Wrz, 2010 21:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pon 13 Wrz, 2010 22:01   

na tym forum juz jedna dziewczyna pisała ,ze stosowała wywar z nagietka i miała pigmentacje.
Bla-bla. nazbieraj nagietka albo kup susz i sam zrób ``lekarstwo``. W kremach kosmetycznych zazwyczaj prócz tluszczu i perfum dla zapachu substancji czynnej jest 5-10 % a wiec malutko. Zeby dziadostwo ruszyc trza ostro potraktowac nagietkiem a nie czyms nagietkopodobnym. Podadto sam wiesz ,ze vitiligo siedzi w głebi skóry. ( melanocyty) a wiec skladniki z nagietka ,które maja zmobilizowac melanocyty do rozwoju powinny wejsc głeboko.. byc moze masc-krem zatka pory i głeboko nie wejdzie. moze wywar wodny albo spirytusowy bedzie lepszy? to pytanie do naszej Chemiczki ABI. moze trza by dodac piperyny , która odpowiada za dobry transport w głab skóry .(?).
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 08:41   

ja kupiłem kilka dni temu maść ale nagietka też piję z inną mieszanką ziół. maść jest koloru żółtego i troche barwi skórę (ubrania też), ale zobaczymy po miesiącu czy coś ona pomoże...
nakpotan na pewno masz rację - naturalny nagietek własnoręcznie robiony bardziej pomoże niż taka chemiczna maść, bo tam więcej tych innych substancji niż tego zioła ;p
Ostatnio zmieniony przez blabla Wto 14 Wrz, 2010 08:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 09:46   

jestem biotechnologiem, nie chemikiem :P

kiedyś czytałam, że ojciec jakiejś dziewczyny z forum chyba stosował nagietek i plamy znikły całkiem

ale musiałabym coś poczytać, żeby się wypowiedzieć
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Wto 15 Mar, 2011 15:23   

kiedyś było o tym że niektórzy poszukiwali kobiety a raczej jej artykułu której tata wyleczył się nagietkiem oto link http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=20615 kobieta ma nick Aquila
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo