Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam serdecznie i proszęo pomoc!
Autor Wiadomość
kokos 

Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 2
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010 15:59   Witam serdecznie i proszęo pomoc!

Witam serdecznie wszystkich!

Mam na imię Łukasz i od kilku lat cierpię na bielactwo. Mam kilka niewielkich, jasnych plam na ciele, kilka "piegów", które są dookoła jasno obramowanych na plecach (nie pamiętam, jak to fachowo sięnazywa) i to, co mnie dręczy najgorzej... Dość duże plamy na członku. O ile inne mi nie przeszkadzają w ogóle, to te działają na mnie dość mocno:/ Ogólnie mam jasną karnację i pozostałych plam prawie nie widać, gdy jestem nieopalony, a te na członku są stale:(

Poszedłem do lekarza kilka miesięcy temu i przepisał mi maść Protopic 0,1% i polecił beta karoten. Przez te kilka miesięcy systematycznego leczenia nic się nie dzieje, poza tym, że plama czasem jest jaśniejsza, czasem ciemniejsza (nie wiem, od czego to zależy). Dermatolog powiedział, że to prawdopodobnie bielactwo wrodzone, a z tego, co czytałem o bielactwie, to ten rodzaj jest właściwie niewyleczalny:(

Czy ktoś z Was miał lub ma podobny problem? Może ktoś poleci inną metodę leczenia, albo chociaż jak to leczenie wspomóc?

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcą mi pomóc!
Pozdrawiam!
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010 16:09   

o członka to bym się najmniej martwił ;) sam mam w tym miejscu i mam to gdzieś ;)
przecież tego nie widać więc po co się stresować?
zresztą ostatnio wyszedłem z założenia ze nawet lubię swoje plamki ;)
Ostatnio zmieniony przez Gallus Wto 07 Gru, 2010 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Śro 08 Gru, 2010 00:28   

wbijaj w fajure... tam najtrudniej ..jak i na dlonaich. raczej sie plam w tych miejscach nie pozbędziesz . JAJka nakrapiane :) nie jest źle :) wielkanoc 365 dni w roku :) .pozdro i NIE PRZEJMUJ sie PLAMAMI tam gdzie nie widac. a jak LASKA zobaczy to napewno CIe nie rzuci z tego powodu.. no chyba ,ze masz bardzo malego..to wtedy moze byc gorzej ..ale i na to są sposoby :>
 
 
Kasia K. 

pomogl: pomogla
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 21
Wysłany: Śro 08 Gru, 2010 12:50   

Jako kobieta nie rozumiem problemu, przecież członek jest nie do oglądania, tylko do ...
Chyba za bardzo się faceci przejmujecie.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Śro 08 Gru, 2010 20:36   

podpisuję się
 
 
Jagoda 
Jagoda

imie: Jagoda
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 55
Wysłany: Sob 11 Gru, 2010 12:51   

Mój mąż mówi że nieważne jaki ważne aby był pracowity .Moim zdaniem pracocholik też niewskazany,bo wszystkiego co za du zo to niezdrowo.
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 11 Gru, 2010 19:56   

nakpotan napisał/a:
wbijaj w fajure... tam najtrudniej ..jak i na dlonaich. raczej sie plam w tych miejscach nie pozbędziesz .


aleś pesymista, zamiast podtrzymać na duchu - dołujesz ludzi.
wszystko da się wyleczyć, mi tez lekarze wmawiali, że to nie uleczalne. miałem to w nosie i po części udaje mi się pozbywać plam. nawet na członku i na pupie co wydawałoby się nierealne.
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 14:16   

nakpotan napisał/a:
JAJka nakrapiane nie jest źle wielkanoc 365 dni w roku
Kasia K. napisał/a:
przecież członek jest nie do oglądania, tylko do ...
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :biggreen: hehe nie moge..........ale w sumie to Prawda :biggreen: oryginały są tylko jedne :biggreen:
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 22:52   

hehe członek z bielactwem to nie ważne ? no może na co dzień go nie widać , ale podzielam zdanie autora tematu, że dość mocno on blokuje psychicznie przed odrzuceniem. bo tu taka niespodzianka, choć przyznam że ostatnio na nim pojawiły się plamy pigmentu a nic tam nie stosowalem
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 22:50   

jak sie go ładnie odpicuje, podgoli to i ciapaty fajny :D
Ostatnio zmieniony przez Gallus Pon 13 Gru, 2010 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alenda 


imie: Olcia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 134
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Śro 15 Gru, 2010 22:00   

Kasia K. napisał/a:
Jako kobieta nie rozumiem problemu, przecież członek jest nie do oglądania, tylko do ...
Chyba za bardzo się faceci przejmujecie.


RACJA!

Ale z drugiej strony mnie bardzo krepowały plamy w miejscach intymnych. Wiadomo faceci to wzrokowcy, więc jak jest ciemno to zero kompleksów, a przy świetle to już mi bywało nieswojo, ale minęło. Pewność siebie i po kłopocie. Powodzenia
 
 
kokos 

Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 2
Wysłany: Nie 02 Sty, 2011 19:12   

Dziękuję za odpowiedzi, podniesienie na duchu i zainteresowanie:)
Ostatnio zauważyłem 2 ciemne plamki, które utrzymują się już kilkanaście dni :hura:
Mam nadzieję, że z czasem się rozrosną :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo