Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
wlodar28 
wlodar28

imie: Łukasz
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 18
Skąd: krapkowice
  Wysłany: Wto 14 Gru, 2010 22:53   Witam

Witam wszystkich!
Na forum jestem nowy,lecz zaglądam tu prawie od roku, borykam się z bielactem ponad 2 lata, na początku miałem plamki tylko na palcach, nagle mi sie pojawiły, teraz na łokciach i okolice ust, brody nóg.

Wskazówka dla wszystkich, bo jak dotąd nie znaleziono przyczyny tej choroby poza tym ze organizm się sam niszczy. W moim przypadku wykryto u mnie bakterie w organizmie, na gastroskopi to stwierdzono, niby co to ma do tego, lecz kiedy jest podjete leczenie postęp choroby się zatrzymał. Plamy nie powiększają się dlatego może czasem pójść do lekarza po skierowanie na gastroskopie i spróbować. Leczenie ma potrwać jakiś czas, więc po skończeniu kuracji napewno napisze.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Śro 15 Gru, 2010 16:14   

cześć :)

co to za bakterie były?
 
 
wlodar28 
wlodar28

imie: Łukasz
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 18
Skąd: krapkowice
Wysłany: Śro 15 Gru, 2010 16:36   

chelicobakter chyba czy cos takiego
 
 
ewebe 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 58
Wysłany: Śro 15 Gru, 2010 19:27   

hej!
z tego co wiem to helikobakter można poprzez badanie krwi wykryć
Ostatnio zmieniony przez ewebe Śro 15 Gru, 2010 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alenda 


imie: Olcia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 134
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Śro 15 Gru, 2010 21:56   

Można wykryć przez badanie krwi i przez pobranie małego wycinka podczas gastroskopii. Uważam, że nie mają niczego wspólnego z bielactwem, wiele osób ma helikobakter pylori i nie ma bielactwa, a inne mają vitiligo, a nie mają helikobakterka, a nawet jeśli mają to nic dziwnego, bo ma te bakterie prawie 80% osób

http://pl.wikipedia.org/wiki/Helicobacter_pylori
Ostatnio zmieniony przez alenda Śro 15 Gru, 2010 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Przemek 
pal

imie: Przemysław
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 32
Skąd: ŁódĽ
Wysłany: Pią 07 Sty, 2011 23:28   

sorki za powrót ale ta bakteria już nie raz przewineła sie na forum - prowadzi do owrzodzeń (np o niemickim doktorze co był temat) no i działają na nie lampy , brodziszek, dziurawiec ziele babci, gingko dalej nie sprawdzałem ;-) na forum i gogle szukałem według bakteri i owrzodzeń i aż mnie zamurowało. A temat wyszedł szukając tutaj przyczyny bielactwa. Jak zrobie te badania to napisze jakie wyniki u mnie są czy dobre czy złe. No i co tu dużo pisać następny do leczenia - dziesiaj wyniki dostałem i do podstawowego będe musiał sie przejść i leczenie.
Ostatnio zmieniony przez Przemek Sob 12 Lut, 2011 17:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Przemek 
pal

imie: Przemysław
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 32
Skąd: ŁódĽ
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011 17:17   

No i co tu dużo pisać następny do leczenia - dziesiaj wyniki dostałem i do podstawowego będe musiał sie przejść i leczenie. Sorki za spazm. Kurcze mam nadzieje, że to jednak przyczyna bielactwa.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo