Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leczenie , Opis przez ON!
Autor Wiadomość
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
Wysłany: Śro 02 Lut, 2011 16:21   Leczenie , Opis przez ON!

Witam!
Od dziś zaczynam okres 3 miesięcznego naświetlania , efekty będę przedstawiał w postaci zdjęć (wstawiać co tydzien?).Będę się stosował do tego co napisałem poniżej , wszelkie sugestie ,pytania itp prosze kierować do tematu sugestie co do mojego leczenia w tym samym dziale, bardzo proszę o nie pisanie nic w tym temacie ponieważ tu będę opisywał poszczególne etapy mojego leczenia.
Historia:
Bielactwo mam od około 7 roku życia , leczyłem je już poprzez naświetalnie i domowe i w klinice około 80% plam znikło i już nie wróciło. Plamy które zostały są na stopach(widoczne) , na lewej powiece , na palcach u rąk ( wyleczone w 90% , nie widać ich bardzo),na kolanach(wyleczone 90%,zostały białe kropki słabo widoczne), pod gardłem (widoczny okrąg).
Sposób leczenia:
Naświetlanie 3 razy tygodniowo (poniedziałek , środa , piątek) własną lampą UVB(o której możecie poczytać na forum).Dawki będę rozpisywał.
Witaminy i inne:
Witamina B Complex , Magnez , Dziurawiec , Vigor Complex ( jeszcze nie zakupiony).
Dieta:
Przez czas mojego leczenia wyrzekam się słodyczy , cukru , produktów mlecznych , alkoholu, papierosów, herbaty ,wszelkich napoi gazowanych oraz produktów zawierających jakiekolwiek sztuczne barwiniki.
Będę pił dziurawiec 2 razy dziennie oraz zażywał w/w witaminy.Herbata do picia TYLKO I WYŁACZNIE ZIELONA oraz woda.Postaram się odżywiać zdrowo.
O sobie:
Mężczyzna , 197cm wzorstu , 90kg wagi , aktywny sportowo (5 treningów tygodniowo), nie palący.

FOTKI BĘDĄ DODAWANE CO TYDZIEŃ (póki co) w ten sposób każdy zobaczy rezultaty( miejmy nadzieje że będą).


Naświetlanie:
Wszystkie plamy przez czas 4min(pierwszy tydzień). Naświetlane na ,,sucho" , czyli niczym nie smarowane przed. Naświetlam sie bezpośrednio po prysznicu wtedy skóra jest miękka.
Fotki w oddzielnym temacie żeby tutaj nie spamować.


Opisy dni:
2 luty:Brak stresu , wysiłek fizyczny na treningu , trochę złej diety(herbata normalna), witaminy oraz zioła przyjęte , plamy naświetlone.Czas naświetlania 4 minuty (stopy) , 2 minuty (plama pod szyja , ze względu na możliwość poparzenia).
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Nie 06 Lut, 2011 15:18, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
Wysłany: Czw 03 Lut, 2011 22:09   

3 luty:Minimalny stresu , wysiłek fizyczny , jedna szklanka normalnej herbaty , witaminy oraz zioła przyjęte, plama pod szyją lekko różowa.Samopoczucie :Średnie(może ze względu na 4 dzień bez cukru).
 
 
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
Wysłany: Pią 04 Lut, 2011 22:53   

4 luty:Brak stresu , wysiłek fizyczny, witaminy oraz zioła przyjęte , plamy naświetlone wszystkie w kolorze różowym :) Wystąpił ból brzucha który mógł być spowodowany nową dietą:)
 
 
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
Wysłany: Sob 05 Lut, 2011 23:16   

5 luty:
Brak stresu , witaminy oraz zioła przyjęte , ogólnie pozytywnie wyglądają plamki a samopoczucie też dobre :)
 
 
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
Wysłany: Nie 06 Lut, 2011 23:27   

6 luty:Brak stresu , witaminy oraz zioła przyjęte , ogólnie pozytywnie wyglądają plamki a samopoczucie też dobre

[ Dodano: Pon 07 Lut, 2011 22:30 ]
7 luty:Brak stresu , wysiłek fizyczny na treningu , witaminy oraz zioła przyjęte , plamy naświetlone.Czas naświetlania 5 minuty (stopy) , 3 minuty (plama pod szyja , ze względu na możliwość poparzenia). Troche zwiększyłem czas naświetleń :D w środę fotki , plamy wygladają jakby chciały się repigmenotwać ale do tego trzeba czasu:)
 
 
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
Wysłany: Śro 09 Lut, 2011 01:23   

8 Luty:Brak stresu , wysiłek fizyczny na treningu , witaminy oraz zioła przyjęte , dziwne samopoczucie (wahania humoru).

[ Dodano: Sro 09 Lut, 2011 22:25 ]
9 luty: Brak stresu , wysiłek fizyczny na treningu , witaminy oraz zioła przyjęte , samopoczucie dobre ale mogłoby być lepsze :) plamy naświetlane przez 7 min i 3 min pod szyją.

10 luty:Brak stresu , witaminy oraz zioła przyjęte , samopoczucie średnie , plamki różowe więc jest pozytywnie;)
Ostatnio zmieniony przez on Czw 10 Lut, 2011 22:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
Wysłany: Pią 18 Lut, 2011 11:39   

troche mnie nie było ale mało co się zmieniło w diecie w sobote troche pobalowalem wiec lekki minus dla mnie ale tak to bede sie staral wciaz aktualizowac temat , nie widze jak narazie pigmentu;(
 
 
Kalina111 
...nadzieja....


imie: Karolina
Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 110
Skąd: ...
Wysłany: Pią 18 Lut, 2011 15:49   

i jest sens jak nie przestrzegasz tego co sobie zadales? zaczynasz od poczatku niemal.....
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 18 Lut, 2011 17:15   

Oglądałem Twoje fotki i to zadziwiające, że masz podobnie rozłożone plamiska na kończynach dolnych jak ja. Może masz mniejsze, ale jeśli masz tylko tyle, to super, przynajmniej w sandałach się tak nie wstydzisz chodzić jak ja.
Ja też zacząłem trenować już 6miesięcy i czuję się super, kręgosłup mi się naprostował i jestem żywszy niż przed.
Ale nie za dużo trenujesz ? 5 x to katujesz się, myślę że 3 x w tygodniu byłoby optymalnie. Ja też jestem wysoki i trochę ważyłem (spadłem ostatnio aż 6 kg) ale nie dałbym radę 5x ;-)
Wytrwałości w leczeniu życzę, a słodycze to największy wróg dla nas :)
 
 
Kalina111 
...nadzieja....


imie: Karolina
Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 110
Skąd: ...
Wysłany: Sob 19 Lut, 2011 14:31   

blabla zauwazles ze nie jedzac slodyczy jest lepiej?
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 19 Lut, 2011 14:41   

@Kalina111 nie wiem jak u innych, ale u mnie tak jest. przeprowadziłem test i przez 6 miesięcy jadłem tak jak dawniej, mało zdrowo i do tego masę słodyczy i cukrów sztucznych. Efekt był taki że dostałem mała plamę na twarzy, a te jeszcze nie zrepigmentowane które były różowe, stały się bielsze. A jak trzymałem dietę w 100% z małą ilością sztucznych niezdrowych słodyczy, plamy nie dość, że się repigmentowały to nie wychodziły nowe.
Od nie dawna znów ich unikam, choć to trudne, ale jak się uprę to dam radę :-)
 
 
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 10:57   

wciąż się naświetlam , biorę witaminki jednak podczas mojej diety któryś z czynników powodował nadmierne pocenie się ( tylko pod pachami) , świeżo po prysznicu nakładałem na skórę antyperspirant i mijało 15 min gdy pod moimi pachami miałem wodospad więc cos było nie tak
 
 
Kalina111 
...nadzieja....


imie: Karolina
Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 110
Skąd: ...
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 16:33   

blabla a czy to nie byl przypadek????
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 20:07   

@Kalina111 na pewno nie, 2x miałem sytuację, że jedząc słodycze miałem nowe plamy, nie jedząc miałem ładną cerę i mniej plam. Zresztą co tu dużo mówić, batoniki i inne słodycze to najgorsze świństwo i chemia, która szkodzi nie tylko chorym na bielactwo. Lepiej zjeść rodzynek suszonych niż batonika.
 
 
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2011 19:17   

Prawdopodobnie wrócę do tego leczenia , znalazłem pracę na miejscu więc mam czas na leczenie i zaglądanie na forum.Będę się starał opisywać samopoczucie i wszystkie ewentualności które mają związek z leczeniem.Fotki będę dodawał raz na miesiąc , jutro dodam aktualny stan plam. Jeżeli ktoś ma jakieś porady to proszę pisać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo