Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwsze leczenie
Autor Wiadomość
molka 

Dołączyła: 20 Cze 2011
Posty: 2
Wysłany: Pon 04 Lip, 2011 09:20   pierwsze leczenie

Witam! Bielactwo mam już od 9 lat i do tej pory cały czas słyszałam, że jest to nieuleczalne. Dzięki tej stronce dowiedziałam się, że wcale tak nie jest. Z tego co wyczytałam to u mnie pojawiło się to w związku z dużym, długotrwałym stresem. Plamy występują na stopach, kolanach, łokciach, dłoniach, plamka pod okiem i otoczka wokół ust. W związku z tym, że w ostatnich trzech latach mocno bielactwo u mnie się rozwinęło postanowiłam coś z tym zrobić. Wcześniej nie leczyłam bielactwa i nie mam żadnych doświadczeń związanych z różnymi preparatami. Znalazłam taką kurację w necie i ciekawa jestem czy możecie mi udzielić paru wskazówek w stosowaniu jej.

Kuracja to vitix rano i wieczorem + sok z dziurawca 0,5 łyżeczki rano + ginko 120mg + słońce.
Praktycznie do 15 siedzę w biurze i wyjścia na słońce by były od 15 codziennie na 2-3 h.

1.Nie wiem tylko w jaki sposób dawkować sobie słońce żeby nie zrobić sobie krzywdy. Czy to nie grozi jakimś poparzeniem, czy muszę wtedy przed wyjściem nakładać na te części, które wcześniej smarowałam vitxem krem z filtrem?
2.Czy przy stosowaniu soku z dziurawca muszę robić jakieś przerwy?
3.Czy przy stosowaniu vitixu, jak co jakiś czas stosuję samoopalacz czy to nie pogarsza działania?

Proszę doradźcie mi i napiszcie czy ktoś z was stosował taką kurację.
Ostatnio zmieniony przez molka Pon 04 Lip, 2011 09:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 12 Lip, 2011 18:40   

dawkowanie słońca jest sprawą indywidualną, zacznij od krótszych czasów (kilkanaście minut) i stopniowo wydłużaj

i uważaj, jeżeli bierzesz tabletki antykoncepcyjne, wtedy nie wolno brać preparatów z dziurawcem
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Śro 13 Lip, 2011 12:39   

ad 1 po 15h już az tak mocno slonko nie grzeje,ale na początek zacznij od minimalnej dawki 20 min,jeśli leżysz "plackiem" lub dłużej jeśli jesteś w ruchu,i stopniowo możesz zwiększać ale tak by nie przesadzić i nie nabawić się udaru,i poparzeń ,to też zależy od fototypu i reakcji skóry na słońce,po zastosowianiu vitixu nie musisz stosować filtrów ,zwiększysz tym działanie.
ad2. TAK ,jak w przypadku każdego zioła, by organizm się nie przyzwyczaił, pijąc dziurawiec + słońce pamietaj żeby z nim nie przesadzić bo uwrażliwia na światło i zakładaj okulary przeciwsłoneczne
ad3 nie nie pogarsza z tym że najpierw vitix potem samoopalacz,

Vitix działa tylko z naświetleniami,słońcem ,lampa czy solarium bez tego nie zadziała wcale, i jego działanie jak już jest to dopiero po 2-3 miesiacach regularnego stosowania
 
 
molka 

Dołączyła: 20 Cze 2011
Posty: 2
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011 12:32   

Dziękuję bardzo za pomoc i szczegółowe wskazówki żaden lekarz by mi tego tak nie wyłożył ;) Z tego co widzę na forum to każdy szuka własnej drogi, do choć tymczasowego, uleczenia, ale z tego co czytam to trzeba mieć bardzo duże samozaparcie żeby kontynuować leczenie przez tak długi czas. Tego się boję najbardziej, że zrezygnuję zanim zacznie się coś pozytywnego dziać.
 
 
MG 

imie: Monika
Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Śro 23 Lis, 2011 22:08   

a mi lekarz kazał unikać słońca jak stosowałam VITIX dziwne

oczywiśćie ani vitix ani protopic mi nie pomogł
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Czw 24 Lis, 2011 14:53   

... co do tych tabletek antykoncepcyjnych, to właśnie z przerażeniem przeczytałam gdzieś, że dziurawiec obniża ich skuteczność, więc jak ktoś nie chce mieć dzidziusia to uważać!
 
 
Iwonka 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 138
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012 13:40   

Cytat:
i uważaj, jeżeli bierzesz tabletki antykoncepcyjne, wtedy nie wolno brać preparatów z dziurawcem


Czemu? Osłabia działanie tabletek anty??

To jakie witaminy warto brac przy bielactwie i przy stostowanie tabsów anty?
 
 
malibu 

Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 36
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012 14:11   

Z tego co wiem dziurawiec+słońce+ antykoncepcyjen tabletki = paskudne przebarwienia co z zestawienu z brakiem pigmentu w innych miejscach może wygladać jeszcze gorzej :sad:
 
 
MG 

imie: Monika
Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012 19:36   

Nie polecam stosowania dziurawca razem ze słońcem mam przed sobą własnie opakowanie na którym pisze wyraźnie "ostrzeżenia specjalne: podczas stosowania ziela dziurawca należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne lub naświetlanie promieniami UV". Nie należy stosować z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi szczególnie zawierającymi dawki powyżej 50 ug estrogenu.
 
 
malibu 

Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 36
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012 20:51   

No dokładnie, miałam po tym zestawie przepiękne :twisted: przebarwienia :placze:, tyle tylko ze ja dziurawiec piłam z powodu dbania o watrobę i dobry nastrój :hahaha:
Ostatnio zmieniony przez malibu Pon 23 Sty, 2012 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iwonka 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 138
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012 21:41   

w takim razie jakie ziółka czy herbatki są dobre przy stosowaniu tabletek anty? Może jakieś witaminy?
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012 22:13   

O ile pamiętam, to można zażywać jeszcze Gingko Biloba, witaminę B, kwas foliowy.
Gdzieś tam wyczytałam jeszcze o mieszankach ziół z rumiankiem, krwawnikiem, lawendą, ale nie wiem jakie jest ich działanie, czy to nie "pic".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo