Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bimatoprost
Autor Wiadomość
maur 

Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 41
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011 13:33   Bimatoprost

W skrócie. W próbie brało udział 10 pacjentów.

Terapia: podawanie jednej kropli preparatu na zmiany bielacze dwa razy dziennie przez 4 miesiące, bez fototerapii.

7 z 10 osób wykazały wyraźną repigmentację już po dwóch miesiącach leczenia.

3 osoby odzyskały 100% repigmentację
3 osoby odzyzkały 75%-99%
1 osoba odzyskała 50%-75%

Poszperałem trochę w internecie i okazuje się, że Bimatoprostum (Lumingan) to lek na jaskrę. Efektem ubocznym tego leku jest również wydłużenie i pogrubienie rzęs, może powodować hiperpigmentację skóry wokół oczu.

http://www.skinandallergy...67821edc35.html
 
 
Koslo 


Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 29
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011 21:43   

Witam,

Dawno już nie odwiedzałem naszej strony, wchodzę i rzucił mi się w oczy temat o Bimatoprost. Poczytałem również odrobinę w internecie. Rzeczywiście, jest to lek na jaskrę, ale na forum dla Pań robi furorę, ponieważ w większości przypadków powiększa rzęsy, nawet o 0,5 cm. Jak to bywało z różnymi specyfikami na bielactwo, pojawiło się wiele nieprzyjemnych sytuacji, gdzie ludzie kupowali lek na recepte (ok. 15zł znalazłem, ale nie wiem na jakich zasadach jest ta refundacja) a chcieli sprzedać np. za 160 zł. Zaciekawił mnie jeden post z jednej z kobiecych stron :
" Dłuższe rzęsy to tylko jeden z efektów. (...) Ja zauważyłam u siebie część działań niepożądanych - zmęczenie oczu, ciemniejszą skórę wokół oczu (co wygląda jakbym chodziła wiecznie niewyspana) "
Jestem krótkowidzem, czytałem też, że ten lek przepisuje się osobom z tą wadą. Czy jest może jakiś okulista, który mógłby się wypowiedzieć, na jakich warunkach można otrzymać receptę na ten lek ? Lub może jakiś chemik, który potrafi rozszyfrować jaki składnik działa tak na skórę ? Dziękuję z góry, jeśli ktoś odpowie. Jestem ciekaw, czy efekt repigmentacji byłby stały, czy też po zaprzestaniu używania nastąpiłaby depigmentacja. Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony przez Koslo Nie 03 Lip, 2011 21:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
maur 

Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 41
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011 21:58   

http://vitiligoforum.com/...ShowThread.aspx

W tym poście koleś zupełnie przypadkowo odkrył działanie tego leku. Ma problem z oczami i bielactwo. Pisze, że jego plamy wokół oczu prawie całkowicie znikły. Pisze też, że spróbuje zastosować go na inne części ciała. Ten post był w lutym. Nie napisał więcej o efektach.
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pon 04 Lip, 2011 08:29   

no ciekawe o tym leku, w sumie nie ważne że do oczu ważne że działa z tego co piszecie, a efekt dłuższych rzęs to żaden efekt uboczny,,tym bardziej że po zakończeniu kuracji wszystko wraca do normy trzeba spróbować....
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 04 Lip, 2011 17:50   

wygląda obiecująco

ciekawe, czy lekarz rodzinny mógłby wypisać na to receptę
 
 
maur 

Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 41
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 08:42   

http://vitiligocover.com/...o-patient-skin/

Kobieta, która prowadzi stronę o bielactwie ma zamiar skontaktować się z doktorem Tarun, który przeprowadzał testy i ogłosił swoje wyniki w maju 2011 na Światowym Kongresie Dermatologicznym w Południowej Korei, z pytaniem jaką właściwie dawkę używał na pacjentach. Tu jest coś wspomniane o Latisse, ale to chyba to samo, co Lumigan.

Będę śledził jej stronę. Może coś pojawi się w komentarzach.
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 11:23   

0.03% roztwor 1 kropla na 2cm2... bardzo subiektywna jednostka miary bo wszystko zalezy od reki nakladajcego... bardzo prawdopodobne ze pacjenci nakladali sami w domu ten plyn... stad tez moze byc ze jeden nakladal 3 krople na cm2 a inny nakladal 0,5 kropli na cm2... jeden pacjent pracuje na powietrzu i przy okazji sie naswietla od slonca, inny jest strozem nocnym i w dzien odsypia... 10 osob to tez niewiele... latwo zrobic selekcje i wybrac 10 pacjentow z odbarwieniami na twarzy... a te sie latwo z reguly repigmentuja... ale wazne ze jest jakikolwiek postep nawet maly...

a recepte na lumigan bedzie ciezko dostac... chyba ze masz zaprzyjaznionego lekarza... ktory pokombinuje w papierach zeby kasa chorych sie nie polapala... lumigan jest lekeim na jaskre... na allegro i forach internetowych mozesz kupic buteleczke 3ml w cenie 80-160 zlotych... sam lumigan w aptece przy pelnej odplatnosci to 60 zlotych po refundacji cos okolo 15 pln... mozna tez sprobowac isc do lekarza prywatnie i wymeczyc recepte na kilka lumiganow przy pelnej odplatnosci... tzn placisz 60 pln... stad sa te ceny ,, od reki,, w przedziale 80-160 zlotych... inna mozliwosc to zaprzyjazniona apteka... moze sie udac ze sprzedadza lek bez recepty... mozna zrobic rundke po aptekach i popytac a moze sie uda

ale czy warto...

3 ml to niewiele... generalnie kropla to od 0,05 do 0,1ml zalozmy srednio 0,066ml... czyli mamy okolo 50 kropli... czyli starczy na jakies 3,5 tygodnia 2 razy dziennie na plamke o wielkosci 2cm2...
Ostatnio zmieniony przez sl8er Wto 05 Lip, 2011 11:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 08 Lip, 2011 00:10   

Brzmi to ciekawie i zachęcająco. Mój okulista mi tego na pewno nie przepisze :/ zostaje allegro.
A swoją drogą stosuję od miesiąca korzeń imbiru (sok wyciskany z kupionego korzenia) na plamy. Wyczytałem o tym na vitiligocover i spróbowałem... Coś jednak zaczyna się chyba dziać, ale dam wam znać za miesiąc lub dwa :-)
 
 
maur 

Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 41
Wysłany: Pią 08 Lip, 2011 09:25   

@blabla

Czytałem o imbirze, ale nie próbowałem zastosować go na swoje plamy. Czy po aplikacji tego soku na skórę wystawiasz się na Słońce?

Myślę, że to dobry temat na oddzielny wątek.
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 08 Lip, 2011 21:32   

O imbirze i innych domowych sposobach leczenia pisano w temacie "Kilka domowych sposobów leczenia vitiligo". Narazie nie ma sensu zakładać nowego, jeśli uzyskam repigmentację to zrobię to.

Co do Twojego pytania- kilka razy podczas jazdy rowerem opaliły mi się plamiska które posmarowałem sokiem z imbiru. Piekło dość mocno i były czerwone. Ale zeszło pod wieczór i tak kilka razy. Potem nagle się pogoda zepsuła i do dziś nie próbowałem ze słońcem. Może mi się wydaje, ale chyba coś zaczyna się dziać pozytywnego :-) Dam znać wkrótce.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Sob 09 Lip, 2011 15:32   

to ja trzymam kciuki :)

mój kochany lekarz zapisał mi te kropelki :D tzn ubłagałam mamę, żeby poszła go poprosić, bo mieszkam teraz w innym mieście, nieważne, niedługo się wybieram do domu, więc wezmę kropelki i będę Was informować o ewentualnych postępach :)
 
 
maur 

Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 41
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011 19:23   

@Abi Ja również trzymam za Ciebie kciuki. Mam nadzieję, że napiszesz nam o postępach. Ja niestety nie dostałem tego leku.

@blabla Twój post zmotywował mnie jeszcze bardziej. Od 13 lipca smaruję się sokiem z imbiru. Ma bardzo ładny cytrusowy zapach. Szybko wysycha i co najważniejsze - nie klei się. Dodam, że nie wystawiam plam na promienie słoneczne. Dam znać za jakieś trzy miesiące czy są jakieś efekty.
 
 
pawelpost 

imie: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 19 Lip, 2011 23:33   

W filmiku który widziałem o Latisse czyli Lumiganie na Vimeo pacjentka która ma zamiar stosować Latisse na wzrost rzęs zapytała czy może stosować lek również na brwi, na co lekarz odpowiedział że oczywiście lek będzie stymulował wzrost brwi.

Zastanawia mnie właśnie jeśli będę skraplał bimatoprost np na łokciu, na dłoni lub kolanie to czy efektem ubocznym nie będzie bujne owłosienie w tych miejscach :) nie chciałbym bowiem biegać z warkoczami na łokciach :)

Niebawem będe w posiadaniu Lumiganu więc sprawdzę to na stopie najpierw najwyżej wystąpię w II części Hobbita ;)
 
 
zuza 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 42
Wysłany: Śro 20 Lip, 2011 09:17   

Stosuję Lumigan od kilku dni na powiekach i na zgięciu ręki. Porostu wlosów nie zauwazylam, zresztą depilację już ktos wymyslił wiec jest sposob na nadmierne owłosienie. Jak na obecną chwilę nic się nie dzieje, moze kontakt ze sloncem by przyspieszył reakcję?
 
 
maur 

Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 41
Wysłany: Śro 20 Lip, 2011 11:20   

W artykule napisane jest, że efekty dopiero po dwóch miesiącach zostały zauważone. Nie była stosowana żadna fototerapia.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 25 Lip, 2011 15:47   

łe myślałam, że będę pierwszym królikiem doświadczalnym na Forum, a tu widzę, że już to stosujecie ;)

dziś kupiłam lumigan i na razie będę stosować go na jednym łokciu razem z naświetlaniami uvb

liczę bardzo na to, że ta buteleczka wystarczy mi na 2 miesiące, chociaż pewnie nie :/ drogie to cholerstwo jest
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011 18:29   

http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01202513 niusy, chociaż nic specjalnego

dopiero zauważyłam, że oni używają stężenia 0.03%, a lumigan ma 0.3%, więc zastanawiam się, czy tego nie rozcieńczyć

na razie nie zauważyłam spektakularnych efektów, jest kilka kropek, ale jednocześnie się naświetlam, więc to pewnie od tego, nie wiem, czy wystarczy mi samozaparcia na 4-miesięczną kurację, no chyba, że znajdę okulistę, który będzie mi to przepisywał na chorobę przewlekłą albo zdecyduję się na rozcieńczenie specyfiku, bo 64 zł za buteleczkę 3 mL, to jednak dość sporo
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2011 16:25   

chciałam zapytać, co u osób, które zdecydowały się na kurację lumiganem

u mnie nadal bez większych zmian, co mnie dość mocno zniechęca do dalszych starań
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 11 Lip, 2012 01:08   

jak moge zdobyc Bimatoprost? jaskry nie mam
 
 
zuza 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 42
Wysłany: Czw 12 Lip, 2012 15:06   lumigan

Od roku stosuję Lumigan na jednej dłoni, zgięciu ręki i na powiekach. Efekt... minimalny. Przyciemniła się skora pod oczami, na powiekach...Wydała bym opinię, że wszystkie środki (piperyna, Lumigan etc) działają pod warunkiem, że w danym miejscu w skórze są melanocyty.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 12 Lip, 2012 23:17   

A może byc cos takiego ze mamy plame a pod skora pod plama sa melanocyty? Lumigan to tez lek na jaskre?
 
 
User2604

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013 12:01   

Odżywka na porost rzęs Realash - http://realash.pl Nie spodziewałam sie takich efektów! Rzęsy są zauważalnie dłuzsze. Obecnie używam produktu tylko na górną linię rzęs ponieważ dolne urosły mi tak bardzo, że aż głupio to wygląda. Wszystkie obietnice zostały spełnione. Oprawa oka dzieki tej odżywce wyglada zniewalająco.! Rzęsy są ciemniejsze, grubsze, błyszczące i dłuuuugie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo