Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gingko Billoba
Autor Wiadomość
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010 22:36   Gingko Billoba

Szukałam na forum i nie znalazłam tematu o tym specyfiku. Chyba ,że macie linki to wklejajcie. Ale do rzeczy, weszłam przypadkiem na jakąś stronę i właśnie tam było napisane

"Niektórzy pytają o ten lek z gingo bilobae.(milorzeb japonski). pomaga on na wiele schorzeń ,stosowany od setek lat przy zaburzeniach krążenia,skłonnościach do trabozy,czyli zbyt gestej krwi,zmianach miazdzycowych,przy zaburzeniach koncentracji,pamięci. eksperymenty stosowania ginkgo na bielactwo przyniosły dobre rezultaty. U 80 % choroba się zatrzymała,u 50 %,doszło do calkowitego cofnięcia się zmian bielactwa. Tabletki można kupić w każdej aptece np.GINKOFAR 60 tabl.25 zł. Stosuje się 3 razy dziennie po 1 tabletce,przez okres ok 6 miesięcy. Moze być tez pod inna nazwa, ale powinien zawierać 40mg wyciągu suchego milorzebu japonskiego. Nie ma skutków ubocznych."

Co o tym sądzicie? Słyszał ktoś lub stosował? :razz:
 
 
arek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 88
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010 23:34   

Piszą o tym sporo na zagranicznych stronach, ktoś dobry z angielskiego mógłby nam to streścić ? Ja rozumiem mniej więcej ale nie chce wypisywać tu głupot jeśli nie zrozumiałbym czegoś dobrze...

http://ezinearticles.com/...fits&id=1108913

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12780716

http://www.progressivehea...ligo-ginkgo.asp
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010 10:54   

ponoć w Niemczech to stosują na bielactwo, ale jak wiadomo każdy reaguje na coś innego, no i nie można stosować wszystkiego naraz ja stosowałam ginko ale na krążenie mialam ciągle zimne stopy,teraz już jest ok ,należy jednak pamietac ze nie można przekraczać 120mg dawki no i dopiero po miesiącu regularnego stosowania ginko zaczyna działać nie wcześniej, co do tego czy działa na bielactwo trudno określić to już trzeba sprawdzić na własnej skórze (organiźmie) na jednego działa np.ginko, na innego pieprz,a jeszcze na kogoś innego poprostu nic lub organizm sam walczy bez żadnych wspomagaczy i sie sam oczyszcza i regeneruje..
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010 20:23   

hm ixi02 stosowałaś z tego co rozumiem na słabe krążenie, no to raczej nie mogę go stosować, gdy mam NADCIŚNIENIE. Muszę się farmaceutki spytać...
 
 
roma 
roma


imie: danuta
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 19
Skąd: lublin
Wysłany: Sob 27 Mar, 2010 21:45   

witam ,mnie sie wydaje ,ze nie ma zadnego leku na bielactwo ,ostatnio bylam u lekarza u profesora pokiwal glowa i mowi nic z tym nie zrobimy ,mniej stresu hi hi podrawiam :hahaha:
 
 
alenda 


imie: Olcia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 134
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010 08:04   

Jak tak czytam to wychodzi na to, że każdy suplement jest dobry, miłorząb, wszystkie pierwiastki i witaminy, ja nie wierzę w ogóle w suplementację, więc odpada
 
 
dagolis 

imie: Małgorzata
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią 25 Cze, 2010 13:24   

ciekawe czy to można stosowac u dzieci?? aż zajdę do apteki i spytam
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 24 Lip, 2011 21:39   

czy komus pomogło to gingko? jakie moga byc efekty uboczne?
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 25 Lip, 2011 15:48   

mi pomogło. trochę

brałam 160 mg dziennie i to było zdecydowanie za dużo, zaczęły mi się pojawiać dziwne mroczki przed oczami, które ustąpiły po przerwaniu brania ginko
 
 
Francesca 

WAGA

pole1: 7
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 14:59   

Widziałam ze są w necie zioła miłorząbu do kupienia na wagę. Czy nalezy takie coś przyjmować w formie nalewki/naparu czy lepiej kupić sobie jakis suplement w którym X procenta to właśnie miłorząb?
Jesli ktoś ma jakies doświadczenie z preparatami kupowanmi w aptekach w tym zakresie, proszę o odzew i rekomendację.
 
 
maur 

Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 41
Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 17:00   

Niestety odkąd zacząłem brać Gingko 80mg przez miesiąc pojawiło mi się więcej plam. Teraz nie wiem czy to wina tego czy może imbiru którym smaruję plamy, wiesiołka, oleju lnianego, ostropestu. Mam doła, bo jednak ruszyło u mnie to ze zdwojoną siłą. Wszędzie już widzę odbarwienia :(
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 17:35   

to ja też się pożalę, zauważyłam, że nad wargą mam ciemniejszą skórę, a to może oznaczać jedynie, że reszta twarzy mi się odbarwiła, a ja tego nie zauważyłam, bo mam za jasną karnację

świat jest podły :(

@maur: ja bym nie zwalała pochopnie winy na zioła, które bierzesz, może się opaliłeś i dlatego plamy są bardziej widoczne?
a swoją drogą odradzałabym branie kilku ziołowych preparatów na raz - tu konkretnie ginko i ostropestu, substancjami, które są aktywne w tych roślinach są flawonoidy, które niewłaściwie połączone ze sobą mogą przynosić efekt odwrotny od oczekiwanego, dlatego radzę Ci brać albo jedno albo drugie
pisałam pracę magisterską o flawonoidach i w mojej obecnej pracy również się nimi zajmuję, więc możesz wierzyć moim słowom, wiem co mówię ;) (chociaż wcale nie twierdzę, oczywiście, że w Twoim przypadku to miało miejsce, chociaż mogło)
 
 
maur 

Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 41
Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 18:26   

Nie opalałem tych miejsc Abi. Może to też być wina alkoholu, którego nadużywam. Już sam nie wiem. A tak byłem optymistycznie nastawiony ... Teraz zaczynam szukać jakiegoś kamuflażu. Kompletnie nie mam pojęcia co może zakryć te plamy. Coś czytałem o orzechu włoskim http://vitiligo.ovh.org/v...wtopic.php?t=85 ale dla mnie to czarna magia :(
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 18:28   

nie pij

chociaż ja nie piję alkoholu, raz na miesiąc może pół piwa, a i tak pojawiają mi sie nowe plamy :/
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011 09:59   

Witam
Czy ktos z was uzywał kremu ginkgo biloba z bielenda. ostatnio bylam w drogerii i Panie rozdawaly probki. ja mam kilka plamek ktorych niewidac wiec nie daly mi tego z powodu bielactwa. Na etykiecie nie ma nic na temat bielactwa. czy ktos z was stosowal takie kremy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo