Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o poradę.......
Autor Wiadomość
Matka 

Dołączyła: 08 Sie 2011
Posty: 2
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Sob 13 Sie, 2011 11:37   Proszę o poradę.......

Witam wszystkich,

Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Kilka miesięcy temu u mojego 10 letniego syna na jego dłoniach pojawiły się jasne plamy. Teraz pojawiają się również na kostkach u nóg. Podejrzewałam, że może to być bielactwo ale dzisiaj lekarz pierwszego kontaktu potwierdził moje obawy. Niestety tutaj nie zajmuje się tym dermatolog tylko zwykły lekarz. Żeby coś wskórać u lekarza trzeba się dobrze nagimnastykować.
Proszę Was o poradę. O jakich badaniach powinnam rozmawiać z lekarzem? Dzisiaj powiedział mi, że nie robią żadnych badań na tą chorobę i nie ma na nią lekarstwa.
Czytając forum przekonałam się, że istnieją różne sposoby (co prawda wiem, że na dzień dzisiejszy jest to choroba nieuleczalna) a także że wykonujecie jakieś badania.
Napiszcie proszę jakie badania powinnam wykonać synowi ?

Dzięki wielkie za pomoc.
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sob 13 Sie, 2011 11:47   

USG tarczycy, przy najmniej raz w roku.
Nie pamiętam jakie mi zleciała pani doktór badania krwi, pamiętam,że były to hormony.
Może ktoś będzie wiedział z forum o jakie chodzi.

A tak to z badań nic więcej nie miałam, jedynie w szpitalu miałam kompletne badania jak mnie przyjęli na oddział w celu naświetlań UVB, badania alergiczne, usg jamy brzusznej, laryngolog chociaż nie wiem co to ma z bielactwem, ale kazali to poszłam.
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 12:49   

gastroskopia lub/i H2 test oddechowy
 
 
k.pur 

Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 7
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2011 18:34   

Czy lampa uvb 311 nm daje efekty na bielactwo nabyte ?
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2011 19:20   

k.pur napisał/a:
Czy lampa uvb 311 nm daje efekty na bielactwo nabyte ?


Daje ;))
 
 
k.pur 

Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 7
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2011 16:56   

A po ilu dniach zauważyłaś postępy ?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011 23:30   

ja w polaczeniu z rotopikiem i naswietleniach zauwazylam po 3 serii a teraz jest coraz wiecej brazowych zlewajacych sie plamek
 
 
k.pur 

Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 7
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011 09:26   

Ale protopicem smarowałaś się przed naświetlaniem czy po ?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011 12:41   

przed naswietleniami sie smaruje, i tak samo robie jak jest duze slonce. Przyzam ze czasami chodze na solarium ale tam efektow nie bylo bo kilka razy probowalam ale nie pojawial sie pigment na skorze
 
 
k.pur 

Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 7
Wysłany: Wto 06 Wrz, 2011 18:07   

A z założonymi okularami ochronnymi można patrzeć na światło UV ?
 
 
Gabriel 


Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 9
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 22:03   

k.pur napisał/a:
A z założonymi okularami ochronnymi można patrzeć na światło UV ?


Generalnie lepiej nie patrzeć na takie światło, nawet przez okulary ochronne. Robi się to tylko jeśli jest taka konieczność.
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Pią 02 Gru, 2011 09:12   

Widze ze podchwyciles temat z wirusem... tylko wszystko interpretujesz inaczej... czy mozliwe aby skora w jednym miejscu byla mniej wrazliwa niz w innym... pewnie ze tak miejsca potencjalnych infekcji pokrywaja sie z miejscami otarc od ubran najczestszych zadrapan i generalnie gdzie naskorek jest najcienszy proste wyjsninie efektu Koebnera...

A co w tym strasznego ze to choroba zakazna... nie wiem czemu to cie tak szokuje w tym... 100 razy lepeij jak zakazna niz genetyczna... zakladasz ze infekcja wirusowa przenosi sie szybko bezwzglednie i atakuje wszystkich... CMV jest wirusem z tej samej rodziny co wirus opryszczki... z tym wirusem mialo kontakt wykazany w przeciwcialach IGG chyba ponad 90% ludzi... kontakt jako taki mialo pewnie 100% jednak u niewielu nastapil rozwoj choroby... Uwazam ze sam kontakt to niewiele jezeli wirus zainfekuje w momencie oslabienia (stres, brak jakis witamin itp ) to wtedy ma szanse na to aby cos zdziałac... co ciekawe wszsytkie badania ktore staraly sie wykryc igg przeciw CMV we krwi nie wykazaly nic, a badani biopsji skory byly w wiekszosci pacjentow pozytywne przy 0% w kontroli

Wyglada na nietypowe rozprzestrzenianie nie przez krew a po skorze by musial ten wirus sie rozprzestrzeniac... i teraz wszytkie miejsca zadrapan od ubran alergii tam gdzie czesto sie drapiemy dotykamy sa potencjalnie miejscem nowych przebarwien... wystarczy spojrzec na rozmiessczenie plam...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo