Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hej...
Autor Wiadomość
dziunka 

Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 4
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011 19:33   Hej...

Hej,
Jestem mamą 7-latki i 22-miesięcznej dziewczynki. Starsza okaz zdrowia :wink:
U młodszej najpierw zdiagnozowano znamię jednostronne naskórkowe (rozciąga się od barku aż do nadgarstka + "odnóże" do połowy klatki piersiowej).
Miesiąc temu wyszła brązowa duża plama na łydce - znamię melanocytowe.
A zaraz po nim na plecach pojawiła się biała plama. Dermatolog najpierw spojrzała na mnie tak jakby mi cała rodzina umarła i tak patrzyła z minutę, a potem stwierdziła ze nie mam się przejmować, bo to TYLKO zmiana o charakterze czy podłożu bielaczym i dopóki nie ma znamion Suttona to nie mam się przejmować.
A ja jakoś nie mogę jej uwierzyć. Mam koleżankę z bielactwem i wiem jak to wygląda. Ma po prostu na ciele białe plamy. Identyczne jak ta u mojej córki na plecach.
Zaleciła wykonanie TSH i FT4 ale dopiero jak pojawi się kolejne znamię. Ale wykonam je już teraz.

Fajnie że jest takie forum, bo na razie szukam punktu zaczepienia po omacku, póki co odniosłam wrażenie że bielactwo to jedna wielka niewiadoma, która lubi zaskakiwać. To prawda?

Od czego u Was się zaczęło?

I wiecie, początkowo ciągle chciało mi się wyć...ale przecież moje dziecko JEST ZDROWE!!! I nieważne jak będzie wyglądać, ważne by żyła i rozwijała się tak wspaniale jak rozwija teraz :-)

Pozdrawiam i lecę się rozgościć :mrgreen:
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011 19:43   

mam do Pani ogromną prośbe mogła by Pani zrobić zdjęcie tych białych i brazowych plamek. Mialam kiedys jakas brazowa a od roku mam bielactwo.

[ Dodano: Pią 30 Wrz, 2011 20:44 ]
brazowa niby to byla plama watrobowa wiec niewiem
 
 
dziunka 

Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 4
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011 19:51   

U nas jest to jedna wielka brązowa plama na łydce i mała biała plama na plecach . Zdjęcie zrobię jutro :mrgreen: Mogę wiedzieć po co jest potrzebne? :)
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011 20:18   

moja sasiadka ma coreczke ktora ma plame na lydce lekko ciemniejsza od karnacji. Miala to juz jako niemowlak i chcialam zobaczyc czy jest podobne. Ta plamka jest dosc duza ale nie moco widoczna i ma nieregularne kształty
 
 
dziunka 

Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 4
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011 07:38   http://vitiligo.com.pl/forum/posting.php?mode=editpost&p

To jest ta nasza biała plamka na plecach i ta ciemna na łydce (zdjęcie zrobione kilka dni po "wyskoczeniu".

Zdjęcia słabej jakości i trzeba się przyjrzeć, kiepski ze mnie fotograf ;-)



Ostatnio zmieniony przez dziunka Nie 02 Paź, 2011 07:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011 08:18   

a moglaby pani jeszcze zrobic ta plamke na tej raczce? czy dokrot Pani powiedzial ze ta plama na nodze ma jakies powiazanie z bielactem?(ta brazowa plama )

[ Dodano: Nie 02 Paź, 2011 09:27 ]
czy u Pani w rodzinie wystepuje bielactwo? czy ta jasna plama jest potwierdzona przez lekarza ze jest bielacza? U takiego malego dziecka czesto na skorze wychodza roznego rodzaju pl,amki. Moja sasiadka ma coreczke i jej dziecko ma plamy na lewej nozce, identyczne tylko troche wiejsze znalalzma na internecie tu link http://commed.pl/download...0b8a5b9c6f8069.
 
 
dziunka 

Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 4
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011 18:37   

Tak, potwierdziła, ze to zmiana bielacza.

U mojego męża w rodzinie brat choruje na łuszczycę, nikt nie wie po kim, ale wiadomo że odziedziczył. Mama mojego męża była adoptowana więc niewiele wiadomo o jej rodzicach itd. Więc może też ktoś chorował na bielactwo?

p.s. jaka tam ze mnie Pani ;-)
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011 19:00   

ta jasna plamka jest biala? jest tylko jedna? widzisz jakies podobienswto tej brazowej plamki do tej ktora wyslalam ci w linku?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo