Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bielactwo, czy nie?
Autor Wiadomość
amelkaa 
mniam :P


imie: Amelia
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 51
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 10 Maj, 2007 21:44   Bielactwo, czy nie?

Wiecie co, byłam wczoraj u jednego dermatologa, który mi wyglądał na kumatego i miał ogólnie jakąś wiedzę na temat vitiligo , co się rzadko zdarza.
I on mi powiedzial, że moje plamy to nie jest raczej bielactwo.... dziwne... "A w takim razie co?" - zapytałam ja.
A owy dr na to, że to mu raczej wygląda jak blizna po jakimś urazie i czy ja nie miałam w tym miejscy przypadkiem oparzenia. No tak, okazało się,że miałam jako dziecko. Ale w sumie nie pamiętam ,żeby mi tam coś zostało, ale może faktycznie wyszły z tego blizny, na które początkowo nie zwracałam uwagi, a gdy wyblakły, dopiero się zorientowałam , że mam coś na udzie. Tylko, że mi to nie wygląda na bliznę. Stąd moje powątpiewanie w teorię lekarza.
Moja babcia miała bielactwo, kuzynka i ciotka. I ktoś jeszcze .Dlatego i ja te plamy zakwalifikowałam do bielactwa. A tu nagle dowiaduję się,że to nie to.

Moje plamy są białe, kiedy dotykam ich opuszkami palców można wyczyć pewne nierówności, nie są zupełnie gładkie. Nie rosną na nich włoski. Są tylko wewnątrz plam jakby różowe kropeczki,coś jakby mieszki włosowe, ale włoski mi nie rosną w tym miejscu. W dodatku plamy owe mają nierówne brzegi, jedne są większe drugie mniejsze. Aha ! No i nie zawsze są tak samo widoczne. Raz są w ogóle niewidoczne, jak np wyjdę z kąpieli, czy jak jest mi zimno,a innym razem są baaardzo widoczne.

Jak ja mam w końcu rozpoznać, czy to bielactwo ?;(
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pią 11 Maj, 2007 22:21   

hmm... moje plamki w dotyku s a niewyczuwalne - tylko je widac i włoski na nich rosną ( co dziwne, w większości włoski zachowały kolor, nie są białe)
ale faktem jest, że w miejscu wszelkich zranień, blizn zaraz pojawiaja sie nowe plamki
Czy twoje plamki sie zmieniaja pod wpływem słońca?
Pozdrawiam
I.
 
 
kasia 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 12 Maj, 2007 07:36   

Witaj Amelko jest na to proste rozwiazanie trzeba zobaczyć sie pod lampa Wooda
i wszystko bedzie jasne problem polega tylko na znalezieniu gabinetu ktory ta lampe posiada:)
pozdrawiam kaska
 
 
Francesca 

WAGA

pole1: 7
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: Małopolska
Wysłany: Sob 12 Maj, 2007 09:42   

issska napisał/a:
hmm... moje plamki w dotyku s a niewyczuwalne - tylko je widac i włoski na nich rosną ( co dziwne, w większości włoski zachowały kolor, nie są białe)
ale faktem jest, że w miejscu wszelkich zranień, blizn zaraz pojawiaja sie nowe plamki
Czy twoje plamki sie zmieniaja pod wpływem słońca?
Pozdrawiam
I.


Moje plamki podobnie jak Isski nie są wypukłe i nie wyczuwam ich przy dotyku. Akurat w miejscach gdzie je mam, nie rosną mi włoski więc nie mogę stwierdzić czy zbielały czy nie :biggreen: No, a z tą pamiątką po bliznach to chyba prawda. Mam małe plamki na kolanach, prawdopodobnie pozostałość po niefortunnych wyprawach rowerowych. A , no i kiedyś też rozbiłam je spadając ze schodów! Dlatego radziłabym Ci Amelko odwiedzić jakiegoś lepszego :) lekarza i,jak Kasia radzi odwiedzić lampy Wooda. Pozdr
 
 
amelkaa 
mniam :P


imie: Amelia
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 51
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 12 Maj, 2007 15:28   

hmmm a czy jeśli to tylko blizny, to pod lampą wooda nie będą one wyglądały i tak tak samo jak bielacze plamy? :?: :???:


kurrrczeeee. co za życie, same znaki zapytania :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo