Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak odróżnić bielactwo od łupieżu pstrego?
Autor Wiadomość
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011 13:14   jak odróżnić bielactwo od łupieżu pstrego?

Chciałabym zasięgnąć od Was cennych rad. :D Wile już przeszliście w życiu z waszym bielactwem, dlatego chciałabym skorzystać z waszych doświadczeń.
Mam kilkanaście białych plamek na ramionach i dekoldzie. Jeden dermatolog mówi, że to białactwo, a drugi, że łupież pstry. Smarowałam przez 2 tygodnie Travocort. Nie pomogło :-) Następnie we własnym zakresie po przejrzeniu kilkunastu stron internetowych umyłam się 5 razy w Nizoralu. Preparat ten też nie przyniósł żadnego pozytywnego efektu.
Co jest niepokojące dalej się robią białe plamki.

Choróbsko to może być efektem ubocznym przede wszystkim leczenia biologicznego- humiry, leków immunosupresyjnych oraz kortykosteridów.
Ciepię na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Jest to nieswoiste zapalenie jelit.
Dermatolog, chce mnie teraz leczyć jakimiś tabletkami. Ale niestety nie jestem pewna co do diagnozy.
Przyjęcie leków doustnie może znacznie pogorszyć mój stan, gdzie być może będzie konieczność leczenia chirurgicznego. I o to rozgrywa się cała walka. :-) Gdyby nie Crohn bym łykneła tabletki i bym miała pewność co to się dzieje z moją skórą. :-)

W jaki sposób można rozróżnić obie jednostki chorobowe: Bielactwo i łupież pstry? :-)


Z góry dziękuję za pomoc. :-)
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011 14:50   

http://crohn.ie/archive/welcome.htm
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011 15:52   

sl8er, proszę tutaj jest rzetelne źródło informacji :-)
Już dawno udowodniono, że Crohn nie jest spowodowany żadnymi bakteriami.
Jest to zła odpowiedź immunologiczna na bakterie znajdujące się w jelicie. :-)
sl8er, dziękuję, ale niestety nie o to pytałam. :-)
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011 18:08   

Ja mialam lupiez stry i bielactwo. Lupiez pstry to takie szorstkie plamy, nie do konca biale to znaczy nie tak jak plamy bielacze. Clotrimazolum i nizoral z moim lupiezem dal rade. Lupiez pstry mialam na barkach i wlasnie dekoldzie.
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011 19:43   

szanti12318 napisał/a:
Lupiez pstry to takie szorstkie plamy

Hmm... Ale jak przejadę palcem po skórze to nie widzę, żadnej różnicy.. Albo moje palce są mało wyczulone.. :mrgreen:
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011 20:43   

ja majac plamy lupiezu pstregi i bielacze bylam przekonana ze wwszystkie to lupiez pstry choc zauwazalam roznice, lecz gdy plamy lupiezu zeszly adal leczylam te na brzuchu masciami. Dopiero gdy wyszlo znamie suttna nie bylo juz mowy o lupiezu.... Niestety. Idz d dobrego lekarza ktory specjalna lampa powie ci co to. Ja bym za twoim miejscu sklaniala sie bardziej na lupiez poniewaz masz charaktrerystyczne miejsca. Chodzisz na solarium? bo tam czesto mozna sie tego nabawic ja tam wlasnie to zlapalam.
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011 21:11   

szanti12318 napisał/a:
Chodzisz na solarium?

Nie nie chodzę na solarium ze względu na leczenie biologiczne i immunosupresyjne, gdzie nieodpowiednia odpowiedź immunologiczna może wywołać niefajne choróbsko. :-)
Taka wiesz profilaktyka.
szanti12318, dziękuję za odp :*
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 14 Paź, 2011 19:43   

prosze bardzo. Lupiez pstry mozesz wszedzie zlapac. Pozyczajac sobie odziez, uzywajac osobistych przedmiotow kogos innego. Ja mialam i lupiez pstry i bielactwo ale trafilam na takich 2 lekarzy ktorzy bez lampy stwierdziuli i odroznili te plamy. Chodz jeden nie zablysnal intelektem bo powiedzial ze bielactwo to defekt kosmetyczny. Ma Pani to na podbrzuszu majtkami na plazy sie przykryje, a wogole to ma Pani juz meza to nie ma co sie przejmowac. Ddaje ze mam 21lat i taka diagnoza.
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 09:04   

hej, daj foto to Ci powiem czy to łupież pstry czy bielactwo. odróżnię po zdjęciu bo to idzie łatwo poznać :wink:
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 09:46   

Proszę oto moje plamki. Niestety jakość zdjęcia nie jest za ciekawa. Oczywiście to nie są wszystkie.. tylko te największe.
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 18:29   

własnie ta jakość... powiem Ci tak.. jesli masz symetrycznie po drugiej stronie to bielactwo.. jak nie to bardzo możliwe ze łupież pstry.. ciezko jednak mi ocenić bo fota kiepska :/
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 18:56   

Ale w jakim sensie symetrycznie? Mają być identyczne (kształt i wielkość) po obu stronach.. Czy wystarczy, że są po obydwu stronach. :-)
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 19:12   

ja nie mialam symetrycznie umiejscowionycha okazalo sie ze to bielactwo. Musisz isc do lekarza, a jesli to bielactwo to czym predzej tym lepiej. Ja mysle ze to bielactwo lupiez pstry nie jest bialy to takie jasniejsze plamy. Ale u kazdego to moze inaczej wygladac.

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2011 20:13 ]
a lupiez pstry mialam symetrycznie bo na ramionach i 2 barkach a na szczescie okazal sie to lupiez.
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 19:27   

Dziękuję Wam :*

W poniedziałek się zapiszę do poradni przy WAMie w Łodzi. :-)
Bo te moje tomaszowskie lekarze.. Może nie będę kończyła :hahaha:
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 19:49   

ja kupowlam leki przeciwgrzybicze i nic tez zwlekalam z lekarzem bo nie chcaialm przyjac do wiadomosci ze to bielactwo. Ale gdy pewnego raka wyszlo znamie bylam pewna. Ty znamion suttona nie masz?

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2011 20:50 ]
ie raka tylko ranka :d

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2011 20:50 ]
zycze oczywiscie diagnozy lupiez pstry :D
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 20:34   

yyy chyba nie mam ;/ zaraz idę pod prysznic to dobrze obejrzę..
Problem polega na tym, że byłam u 2 lekarzy i jeden mówi bielactwo, a 2 łupież.. Oczywiście każdy na oko..
Może jak pójdę do porządnej poradni to ktoś mi powie co to jest. :-)
Na łupież stosowałam maść i kąpałam się w nizoralu, ale nic to nie dało. :-)

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2011 21:53 ]
Nie nie mam znamion suttona, przynajmniej w zasięgu mojego wzroku.. :)
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011 10:26   

znamiona suttona nie sa jakims wyznacznikiem bielactwa poniewaz ja mialam jajpierw kilak almek a pozniej dopiero znamie wyskoczylo. Nie streuj sie bo ja zauwazylam ze jak na poczatku mialam yte lamki i nie myslalam o nich to nic sie nie dzialo jak zaczdelam panikowac pojawilo sie znamie. Jesli bedziesz miala bielactwo ja polecam protopic i lampe uvb.
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011 13:54   

ja mam każdą plame symetryczna... tzn... jeśli mam na jednej ręce (miałem bo juz prawie nie widać), to na drugiej tak samo.. nie koniecznie identyczne.. ale są mniej więcej w tych samych miejscach.. to samo biodra... i na łydce miałem malutką plamke... to na drugiej w mniej więcej tym samym miejscu także.
powodzenia u lekarza :wink:
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011 15:01   

czy nie lepeij isc do laboratorium i wrzucic biopsje pod mikroskop... jak nie ma pewnosc... a juz takie zgadywanie przez internet to w ogole szkoda gadac...
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011 18:16   

gallus zostały ci jeszcze jakies plamki do repigmentacji? czy te plamy ktore sie zrepigmentowaly byly duze?
 
 
darsento 

Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 69
Skąd: Rypin
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011 18:33   

macie plamy symetrycznie? u mnie żadnej plamy nie mam symetrycznie... tak porozrzucane po ciele gdzie popadnie :razz:
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011 19:08   

szanti12318 napisał/a:
gallus zostały ci jeszcze jakies plamki do repigmentacji? czy te plamy ktore sie zrepigmentowaly byly duze?


te co repigmentowały to prawie nie widać.. tzn ja dostrzegam tam jeszcze coś.. ale ktos kto nie wie ze tam cos kiedys było to tego nie widzi ;)czyli na pierwszy rzut oka nic nie widać...
a zostały mi plamki jeszcze... dwie na biodrach i tyle ;) ale nie zalezy mi na tym zeby repigmentowały bo są ukryte.. poza tym blada skóra w tym miejscu dobrze je kamufluje ;)
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011 21:03   

czeo oprocz lamy uzywales?
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011 14:40   

szanti12318 napisał/a:
czeo oprocz lamy uzywales?


żadnych lamp... żadnej chemii... czyste pozytywne myślenie :wink:
 
 
darsento 

Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 69
Skąd: Rypin
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011 22:03   

czyli samo przyszło samo odeszło:)
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011 22:17   

dokładnie.. a raczej odchodzi :zdrówko:
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 19 Paź, 2011 07:09   

nic naprawde? ale moZe to jest mysl... jak to tym dziadostwie nie myslalam nic sie nie dzialo a jak zaczelam fobie z lampami naswietleniami to pokazalo sie kilka wiecej na brzuchu, ale na szczescie juz sie zrepigmentowaly. Od szia pelen luz trzeba.
 
 
darsento 

Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 69
Skąd: Rypin
Wysłany: Śro 19 Paź, 2011 09:47   

Gallus, od wystąpnienia plam do ich repigmentacji dużo czasu minęło u Ciebie? :-)
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Śro 19 Paź, 2011 09:49   

Cytat:

nic naprawde? ale moZe to jest mysl... jak to tym dziadostwie nie myslalam nic sie nie dzialo a jak zaczelam fobie z lampami naswietleniami to pokazalo sie kilka wiecej na brzuchu, ale na szczescie juz sie zrepigmentowaly. Od szia pelen luz trzeba.


i o to chodzi :-)
Choroby nie lubią dobrego nastawienia. :-)
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Śro 19 Paź, 2011 14:04   

pierwsze zauważyłem jak miałem 19 lat... zacząłem się przejmować jak miałem 21-22 bo wtedy było je mocno widać, no i rok temu dokładnie dostałem wyprysku kontaktowego na dłoniach po kontakcie z chłodziwem u mnie w pracy( lekarz powiedział ze ludzie z bielactwem mają częste wypryski po kontakcie z substancjami lekko szkodliwymi) no i kompletnie zapomniałem o bielactwie... jak by go nie było! bo miałem inny problem.. swędzące i bardzo brzydko wyglądające dłonie.. ponad miesiąc na l4, nawet ciepła woda mnie parzyła tak mocny był to wyprysk, w końcu przestałem stosować mascie ktore zalecił dermatolog, poddałem się, bo krosty znikały a za 2 dni znów się pojawiały i tak w kółko.
po tym jak przestałem leczyć dłonie.. przyszła wiosna, duzo wiecej spraw na głowie i powoli wyprysk zanikał... oczywiście jakies małe nawroty były ale juz w lato byłem wyleczony.
Wtedy właśnie uświadomiłem sobie że bielactwo to nic w porównaniu z tym co miałem parę miesięcy wcześniej, bo nie boli nie swędzi i jak się nie spojrzy to w ogole się o tym nie wie.
pomyślałem samo przyszło samo sobie pojdzie! no i zaczęła się repigmentacja.. dokładnie to przed wakacjami... komuś nawet z tego forum na PW pisałem ze jade nad morze i zamierzam się spiec na słońcu tak ze nie będe potrafił zasnąć :wink:
na dzien dzisiejszy na przedramionach.. a tam było najbardziej widać moje bielactwo mam skóre w 95% zrepigmentowaną.
także moim skromnym zdaniem problem leży w głowie.. na nastawieniu i samopoczuciu :zdrówko:

pozdro :wink:
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Śro 19 Paź, 2011 19:49   

Super!
A ja ponad 20 lat bawiłam się w wampira, unikałam słońca (tak mi kazali lekarze wrrrr...), ludzi, plaży i kusych ciuchów w moich najlepszych latach....no i tym samym stres rósł a z nim plamy.
Ale jestem na dobrej drodze :), wszyscy jesteśmy, pozdrawiam serdecznie.
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Śro 19 Paź, 2011 19:58   

to samo mi lekarz mówił..." najlepiej jak by pan w miarę możliwości unikał słońca, bo plamy łatwo popażyć" nie ma co słuchać lekarzy bo wciskają ciemnotę..
najważniejsze jest żebyśmy wykupili ich recepty a oni w nagrodę dostaną wycieczke od firmy farmaceutycznej. brrrrr
powodzenia wszystkim :wink:
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011 09:56   

na forum Crohna jest cała masa postów dotycząca niedoborów np żelaza, kw foliowego, B12 itd jest także z tego powodu sporo kłopotów ze skórą ale jak to ludzie opisują te niedobory powodują bladość nie plamki, co jest logiczne bo te elementy są transportowane z krwią wiec stężenie w jednej tkance powinno spadać w gradiencie nie w stylu sytemu ,,0,, ,,1,, że w pewnym momencie kawałek skóry otrzymuje zero lub prawie zero żelaza lub kw foliowego co prowadzi do całkowitej niemożliwość regneracji katalazy lub produkcji pigmentu... stężenia czegokolwiek w realnym świecie w tym ludzkim ciele dążą do wyrównania i uważam za niemożliwe że w jednej tkance jaka jest skóra nagle mamy niesamowite skoki koncentracji czegokolwiek... zasada ta dotyczy też przeciwciał one też są rozprowadzane z krwią... więc ciężko mi uwierzyć że akurat w tej odbarwionej skórze nie ma infekcji...

http://www.springerlink.c...4061762588n612/

tutaj terapia antywirusowa pomogła prawie w 100% prawie w 100% bo terapia była przeciw WZW więc niededykowana... jaki byłby efekt miejscowej terapii antywirusowej... chyba w tym artykule jest po części odpowiedz

Kolyandenko, V.G., et al., Application of Copper-and-Zinc-Containing Adsorbents in Complex Vitiligo Treatment, International Journal of Artificial Organs,

niestety jest on nieosiągalny nawet streszczenia nie ma ale na kilku stronach piszą ze efekt był bardzo dobry... cynk posiada właściwości antywirusowe... cynk z miedzią razem maja szerokie spektrum przeciw patogenom

PS. Dobrze ilustruje ta zasadę choroba Argyria...
Ostatnio zmieniony przez sl8er Pią 21 Paź, 2011 08:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011 11:40   

Cytat:

na forum Crohna jest cała masa postów dotycząca niedoborów np żelaza, kw foliowego, B12 itd


U mnie żadnych niedoborów już na szczęście nie ma. Jem bardzo dużo mięsa. W ten sposób organizm ma możliwość utworzyć magazyny tego pierwiastka w mięśniach. Ułatwia to specjalna dieta. Nie spożywanie podczas tego samego posiłku produktów zawierających wapńb i żelazo. :) To tak dla zainteresowanych. Biorę dziennie 15mg kwasu foliowego. A wit. B12 jest ok ponieważ Crohna nie mam w żołądku, gdzie ta witamina jest wytwarzana przez organizm. :-)
Poza tym jestem jestem pod stałą kontrolą gastroenterologów. Dziękuję za zainteresowanie sl8er.

Tak się ciesze, że odnajdujecie sposoby, żeby Wasze plamki się repigmentowały. :-)


Udało mi się wyprosić termin wizyty u dermatologa na jutro. :-)
Ciekawa jestem co na to powie prawdziwy specjalista. :-)
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011 17:22   

Wróciłam dzisiaj od dermatologa. Sprawa wygląda tak: jeżeli to był łupież pstry to na pewno jest wyleczony. Mam profilaktycznie co 10 dni się "napienić" nizoralem. :-)
Mogą to być plamy pseudo bielacze. Po prostu nie opalone na skutek grzybka.
Jest jednak prawdopodobieństwo bielactwa. To sprawdzi się w przyszłym roku, kiedy zacznie łapać słoneczko. Do tego czasu mam się tym nie przejmować. Poza tym jeżeli to bielactwo to może być w moim przypadku spowodowane leczeniem biologicznym... Gdy skończy się leczenie wszystko powinno wrócić do normy.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011 18:10   

O, no to widzę, że radosne nowiny :D
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011 18:20   

Tak bardzo radosne :-) Dziękuję Wam kochani, że słuchaliście moich marudzeń.
 
 
darsento 

Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 69
Skąd: Rypin
Wysłany: Pon 24 Paź, 2011 11:02   

dało się przeżyć :mrgreen: również cieszę się, że coś się wyjaśniło w Twojej sprawie;)
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011 10:56   

Moi drodzy.. Chyba się jeszcze bardziej sprawa wyklarowała. :-)
Jednak chyba mam to bielactwo. Pojawiły mi się niewielkie plamki na kolanach.
Znalazłam również takowe na wewnętrznych stronach rąk, tylko te trzeba wypatrzyć ponieważ tam rączki mi się nie opaliły. A te na ramionach jak były tak są.
Gdzie indziej ich nie widziałam, albo jeszcze nie zauważyłam. :-)
Buziaki dla Was kochani :*
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pią 02 Gru, 2011 16:44   

Alutka86 napisał/a:
Moi drodzy.. Chyba się jeszcze bardziej sprawa wyklarowała. :-)
Jednak chyba mam to bielactwo. Pojawiły mi się niewielkie plamki na kolanach.
Znalazłam również takowe na wewnętrznych stronach rąk, tylko te trzeba wypatrzyć ponieważ tam rączki mi się nie opaliły. A te na ramionach jak były tak są.
Gdzie indziej ich nie widziałam, albo jeszcze nie zauważyłam. :-)
Buziaki dla Was kochani :*


A moze spróbuj potraktować plamy bielacze Nizoralem?
 
 
darsento 

Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 69
Skąd: Rypin
Wysłany: Pią 02 Gru, 2011 20:53   

a w jaki sposób to ma pomóc?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 02 Gru, 2011 22:42   

ja smarowalam i nic nie dalo
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Pią 02 Gru, 2011 23:03   

jak to bielactwo to nizoral nie pomoże... na łupież pstry pomaga..
na łupież we włosach podobno też.. ale mi nie pomaga :P
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Sob 03 Gru, 2011 20:09   

Cytat:

Tematy: 22

Wysłany: Wczoraj 16:44
Alutka86 napisał/a:
Moi drodzy.. Chyba się jeszcze bardziej sprawa wyklarowała. :-)
Jednak chyba mam to bielactwo. Pojawiły mi się niewielkie plamki na kolanach.
Znalazłam również takowe na wewnętrznych stronach rąk, tylko te trzeba wypatrzyć ponieważ tam rączki mi się nie opaliły. A te na ramionach jak były tak są.
Gdzie indziej ich nie widziałam, albo jeszcze nie zauważyłam. :-)
Buziaki dla Was kochani :*


A moze spróbuj potraktować plamy bielacze Nizoralem?


Yyyy... Nizoral profilaktycznie stosuję co mniej więcej 10 dni.. Cała się nim myję.
Według zaleceń dermatologa. A plamy i tak się pojawiają... Poza tym dermatolog mi wytłumaczył, że najpierw łupież ma odcień brązowawy, a dopiero później robią się białe plamy, czy jakoś tak..
A te robią się od razu białe.. Pozatym dostrzegłam pewną prawidłowość. :-)
Plamki pojawiają się zawsze na 3-4 dzień po podaniu leku biologicznego. ;/
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Śro 07 Gru, 2011 06:49   

czyli podejrzewam że to będzie jakaś reakcja alergiczna..
różnego rodzaju wypryski i reakcje alergiczne(najczęściej te które trwają dość długi okres a nie chwilkę) pojawiają się od 2-4 dni po kontakcie z alergenem.
ja tak miałem jak wyskoczył mi wyprysk kontaktowy.. że po kontakcie jakieś 2-3 dni wychodziły mi czerwone swędzące krosty brrr, przez to bardzo trudno mi było zlokalizować przyczynę.
mimo wszystko trzymam kciuki że to nie bielactwo :wink:
choć widzę że jesteś jedną z bardziej pozytywnie nastawionych osób na tym forum :wink:


pozdro.
Ostatnio zmieniony przez Gallus Śro 07 Gru, 2011 06:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Pią 09 Gru, 2011 16:01   

Cytat:

czyli podejrzewam że to będzie jakaś reakcja alergiczna..

obawiam się, że to nie reakcja alergiczna.
Leczenie biologiczne to czynnik martwicy nowotworów TNF-α, jest jedną z ważniejszych cytokin prozapalnych, odgrywa kluczową rolę w patogenezie chorób o podłożu autoimmunolgicznym. Cytokina ta bierze udział zarówno w powstawaniu jak i podtrzymywaniu procesu zapalnego.
A bielactwo powstało pewnie w taki sposób, że odwróciło układ immunologizny od flaków a przyczepiło się do skóry. W sumie to jedno z najlżejszych efektów ubocznych, które się przytrafiają. :-) Ale cóż nie ma wyjścia to się bierze.
Także śmiało mogę stwierdzić, że się cieszę z bielactwa. :-)

Jakby ktoś chciał się bliżej przyjrzeć biologicznemu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adalimumab
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Sob 10 Gru, 2011 20:59   

czarna magia to dla mnie :roll:
ale życzę powodzenia w zdrowieniu :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo