Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reakcja plam bielaczych na na?wietlania
Autor Wiadomość
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012 15:26   Reakcja plam bielaczych na naświetlania

Ciekawi mnie jaka była u Was reakcja plam/zmian na naświetlanie.

Ja naświetlam się PUVA + oxsoralen na razie 14 serii. Sam dobieram sobie dawkę obserwując plamy. Przedstawiam Wam moje zdjęcia:

1. nadgarstek lewy
2. nadgarstek prawy
3. stopa prawa strona prawa grzbietowa

Plamy są zaróżowione w kolorze maliny nie pieką i nic im nie dolega. Nie wiem czy kiedykolwiek na nich zacznie się pojawiać pigment ja na razie nic nie widzę może jeszcze nie umiem rozpoznać....

Oceńcie jak to wygląda. To moje pierwsze naświetlania. Zdjęcia na razie telefonem robione wiec jakość taka sobie.



Uploaded with ImageShack.us Lewy


Uploaded with ImageShack.us Prawa



Uploaded with ImageShack.us Stopa
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012 18:14   

Jeszcze bardziej czerwone miałam, a potem wysyp pigmentu był ;))
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012 18:17   

to znaczy ze nalezy je bardziej przypalic? mi sie wydaje ze czuje lekko na stopie ze jestem na granicy oparzenia
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012 19:21   

zag napisał/a:
to znaczy ze nalezy je bardziej przypalic? mi sie wydaje ze czuje lekko na stopie ze jestem na granicy oparzenia


Czas ustawiasz według swojego widzi mi się.
Nie możesz przesadzić bo możesz sobie zrobić krzywdę jak pewnego razu ja;).
Płakałam z bólu tak się spiekłam jak się naświetliłam.
Naświetlaj się jak naświetlasz się, skóra z biegiem czasu się przystosuje.
Ile masz cm między lampą a skóra? Bo musi być zachowane około 15cm...
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012 20:35   

gdzies tak jest bo ja naswietlam sie w lampie calosciowej
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Lut, 2012 10:27   

no i lekko sie oparzylem bo wszystkie miejsca troszke pieką ale jak na razie bombli nie ma ;)
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Pon 13 Lut, 2012 13:01   

ale sie przypaliłeś :mrgreen:
bąbli nie będzie raczej. nie ma źle.
Ostatnio zmieniony przez Gallus Pon 13 Lut, 2012 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Lut, 2012 14:22   

Zdecydowanie mocniej niz na tych zdjeciach..


Czy komus po naswietlaniach zwiekszyla sie ilosc takich malych brazowych pieprzykow ?
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 13 Lut, 2012 16:59   

Małych brązowych pieprzyków? Nie, zdecydowanie nie.
Poza tym nie sądzę, że przypiekanie plam jest dobrym pomysłem. Nie dość, ze nieprzyjemne to jeszcze nie masz pewności, czy na pewno pomoże... Mi ładnie się wszystko zabarwia bez poparzeń.
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Lut, 2012 21:01   

WLasnie byłem dzis i zmniejszyłem dawke o połowe myslalem ze bedzie ok ale jeszcze bardziej szczypie choc oczywiscie nie umieram....

Rozumiem ze teraz powinienem zrobic przerwe do czasu ustapienia objawów ? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 13 Lut, 2012 21:09   

Ja radzę przerwać. Jak przestanie piec i szczypać możesz naświetlać się dalej. W sumie teraz też możesz, ale ja nie radzę. Po co się aż tak męczyć? To nie jest przyjemne... Ja jak miałam poparzenie to nie mogłam wysiedzieć... swędziało, piekło, szczypało... masakra.
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Lut, 2012 21:50   

u Ciebie wkolo białych blam tez robiła sie taka znacznie ciemniejsza obwódka ? dla mnie sensowne i chyba logiczne jest przerwanie do ustapienia objawów przegrzania ...
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 14 Lut, 2012 19:26   

Nie, ja ciemnej obwódki wokół plam nie mam i nigdy nie miałam.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012 13:44   

mi takze po naswieleniach na poczatku wyskakiwalo duzo malych pieprzykow, ale podobnie mialam po opalananiu na sloncu.
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 19:07   

i zeszla mi ladnie skóra z połowy plam :) czyli przysmażone zostały konkretnie
 
 
jola kielce 

pole1: 1
imie: jola
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 20
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 12:44   

Ja również naświetlam się tyle, że UVB311 + protopic, efekty już widać, a minął zaledwie m-c od kąd zaczęłam się naświetlać. Protopic stosowałam wcześniej ale efekt był słaby. Plamy pod oczami zaczęły się repogmentować. Cieszę się bo one właśnie były i jeszcze są najbardziej widoczne. Wie ktoś jak to wygląda z plamami na szyi, dekoldzie? To, że wokół oczu najszybciej się repigmentuje to słyszałam i sama potwierdzam, natomiast inne plamy narazie ani rusz...
 
 
karafka3 

Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 13:11   

jola kielce napisał/a:
Ja również naświetlam się tyle, że UVB311 + protopic, efekty już widać, a minął zaledwie m-c od kąd zaczęłam się naświetlać. Protopic stosowałam wcześniej ale efekt był słaby. Plamy pod oczami zaczęły się repogmentować. Cieszę się bo one właśnie były i jeszcze są najbardziej widoczne. Wie ktoś jak to wygląda z plamami na szyi, dekoldzie? To, że wokół oczu najszybciej się repigmentuje to słyszałam i sama potwierdzam, natomiast inne plamy narazie ani rusz...



Ja jestem już uzupełniona.Tez naświetlałam się UVB 311 Protopik.
 
 
jola kielce 

pole1: 1
imie: jola
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 20
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 13:13   

pozazdrościć! czyli zupełnie wyleczona?
 
 
karafka3 

Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 14:06   

jola kielce napisał/a:
Ja również naświetlam się tyle, że UVB311 + protopic, efekty już widać, a minął zaledwie m-c od kąd zaczęłam się naświetlać. Protopic stosowałam wcześniej ale efekt był słaby. Plamy pod oczami zaczęły się repogmentować. Cieszę się bo one właśnie były i jeszcze są najbardziej widoczne. Wie ktoś jak to wygląda z plamami na szyi, dekoldzie? To, że wokół oczu najszybciej się repigmentuje to słyszałam i sama potwierdzam, natomiast inne plamy narazie ani rusz...



Ja jestem już uzupełniony.Tez naświetlałem się UVB 311 + Protopik.

[ Dodano: Czw 23 Lut, 2012 14:54 ]
[b]karafka3[Naświetlałem się 3 lata temu kilka bloków naświetlania w roku + protopik.Na początku pojawiły się małe plamki ,takie kuleczki. Później pozlewały się ze sobą. Połączyły w jedną plamę. Wcześniej próbowałem laseru eksimerowego w Krakowie. Mocno niedoskonałe urządzenie. Też pojawiły się kropki pigmentu .Niestety wokół plam bielaczch pojawiły się też przebarwienia po uderzeniach lasera. Takie stęple. Cena za naświetlania bardzo wysoka 150 zł.Dlatego kupiłem lampę. Lepsza jest lampa. Skóra musi być lekko poparzona,czyli musi wystąpić stan zapalny ,dopiero wtedy pojawiają się melanocyty. Jest to proces żmudny.Trzeba być bardzo ostrożnym i cierpliwym. Ostrożnym bo można się poparzyć. Cierpliwym bo to długo trwa.
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 21:56   

widze ze PUVA to nikt nie stosuje.... ja jak to moja Pani dr. okreslila robie 3 miesieczna próbe jezeli kapki pigmentu nie bedzie kończe z tym.... nie wiem czy dobrze zrobie ale koszt 1 naswietlania to 25 zl....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo