Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam wszystkich.
Autor Wiadomość
Amelia2010 

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 1
  Wysłany: Śro 18 Kwi, 2012 22:24   Witam wszystkich.

Witam wszystkich. Jestem mama Amelki. U mojej 1,5 rocznej corki zdiagnozowano bielactwo. Dwoch lekarzy rozłozyło rece i powiedziało ze nie mozna z tym nic zrobic. jedna tylko lekarka zapisała protopic i kazała wystawiac na słonce. kolejny lekarz powiedział ze nie ma sensu niczym smarowac i ze zrobimy biopsje. Chciałam skierowanie na analize pierwiastkowa to usłyszałam po co?!
Nocami czytam na temat tej choroby. Nie wiem do kogo sie zwrocic o pomoc. Jestem bezradna.Pomozcie. Od czego zaczac? Czy znacie w Poznaniu jakiegos sensownego dermatologa?
Pozdrawiam Magda
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012 20:42   

Mozna prosi ć jakieś zdjęcia plam? w poznaniu jest bardzo duzo lekarzy, musi Pani isc do kilku i zasiegnac ich opinii.
 
 
ablaze 

imie: Monika
Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 7
Skąd: My?lenice
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 21:16   

Witam.

Też jestem chora na bielactwo od 9 lat, leczę się w szpitalu w Prokocimiu. Mój lekarz także przepisuje mi protopic ale zazwyczaj w okresie zimowym. W lato lub podczas cieplejszych pór mam przepisany Vitix. Nie jestem pewna czy pomaga sama tego tak nie widzę ale w przeciągu kilku lat choroba na prawdę się nie rozprzestrzenia. Vitix stosuje na białych plamach a wtedy (jak się dowiedziałam od różnych lekarzy) pigmenty są pobudzane i być może to jest powodem wracania w nich pigmentów.

Myślę, że powinna Pani zadbać o to by dziecko nie było zestresowane i jak się okazuje musi się zdrowo odżywiać. Dużo warzyw i owoców. Najlepiej stosować naturalne preparaty do codziennej higieny. Resztę powinna pani ustalić z lekarzem bo każdy przypadek jest inny. Proszę nie tracić nadziei. Pozdrawiam
 
 
Wandzia 

Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 8
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012 11:11   

Witam
Ja też zmagam się z tym problem u mojego 2 letniego synka. Bielactwo postępuje w okropnym tempie. Nie potrafię się z tym pogodzić, nie mogę mu pomóc pozostaje mi tylko czekać na całkowite wybielenie. Mamo Amelki czy Twoja córka jest leczona co mówią lekarze jaka jest nadzieja?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo