Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Badania, suplementy, ziółka
Autor Wiadomość
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012 00:27   Badania, suplementy, ziółka

Hej,

dużo się ostatnio pisze na forum o różnego rodzaju badaniach, dlatego też postanowiłem założyć temat, abyśmy to wszystko zebrali do kupy i umieścili w jednym miejscu. Przechodząc do meritum, jakie badania (przy bielactwie) warto zrobić?

Inna sprawa, to suplementy. Wiadomo, że osoby borykające się z tą chorobą, mają niedobory pewnych witamin czy mikroelementów, które należy uzupełniać. Poniżej przedstawiam listę suplementów, które łykam od jakiegoś czasu - poza magnezem (wcześniej brałem ginkofar b6, a że mi się skończyły planuje wybrać się do apteki i kupić magnez od olimpu):

- cynk (zincas forte): 27mg jonów cynku
- magnez + wit. b6 (olimp chela-mag b6): 555mg chelatu aminokwasowego magnezu oraz 2,1mg wit. b6)
- wit. b12 (naturell): 10ug - planuje zmienić je na coś o wyższym stężeniu (min. 1mg)
- biotyna (puritan's pride): 5mg

Jedna tabletka dziennie każdego produktu.

Myślałem jeszcze dorzucić do tego kwas foliowy i miedź.

A Wy co stosujecie? :)

Kolejna sprawa, to kwestia odtrucia/oczyszczenia organizmu. Możecie polecić coś dobrego? Od czasu do czasu piję zieloną herbatkę - podobno biała jest jeszcze lepsza, ale nic poza tym.
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012 22:52   

No dalej ludziska, wypowiadać się :D
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012 10:43   

czy po tej calej kuracji jaka stosujesz zauwazyles jaka roznice? ja biore tylko gigko i kwas foliowy i to z duza przerwa, zaobserwowalam ze plamy sie szybciej repigmentuja, moje plamy sa efetem urazu a tutaj na forum dowiedzialam sie ze one repigmentuja sie najszybciej wiec nie wiem czy te tabletki cos pomogly. Mozna brac takie witaminki ale nie do przesady. Zyj pelnia zycia i nie przejmuj sie nimi to zobaczysz ze same znikna, moze nie odrazu i nie wszyetki ale bedzie roznica.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo