Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to vitiligo??
Autor Wiadomość
adukan 


Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: Nie 14 Paź, 2012 15:56   Czy to vitiligo??

mam nietypowe zmiany i chodzac od dermatologa do dermatologa slysze coraz to inne diagnozy...

wyglada to na vitiligo, gdyby nie to, ze plamy nie powstaja samoistnie, tylko tak jakby sa efektem koncowym gojenia sie zmian zapalnych (niewiadomego pochodzenia) na skorze...

tak wlasciwie nigdy nie mialem zadnych problemow skornych, pierwsza zmiana pojawila sie w polowie 2008 roku na tulowiu - cos jak zmiana alergiczna, pokrzywka, swedzaca:

ktora powoli zanikala:


i w koncu calkowicie zniknela, pozostawiajac jedynie male ciemne odbarwienie...

potem przez jakis czas byl spokoj

pod koniec 2011 roku podobna zmiana pojawila sie na podbrzuszu, ta jednak nie ustapila szybko, wrecz przeciwnie - stala sie poczatkiem koszmaru...
zmiana swdziala i zmieniala sie nieco, po wygojonej pokrzywce pojawialo sie biale odbarwienie ze zmianami zapalnymi oraz czerwona obwodka naokolo:


to byl poczatek 2012 roku, udalem sie do dermatologa po raz pierwszy, ktory stwierdzil, zebym sie nie obawial - na pewno nie jest to bielactwo
dostalem masc LORINDEN A (2 x dziennie) przez tydzien, nastepnie masc tlusta DERMOBAZA

masc kortykosteroidowa zupelnie nic nie dawala, wrecz przeciwnie - wydaje mi sie, ze zaczela bardziej odbarwiac skore oraz wlosy

po jakims czasie zmiany zapalne zaczely sie przenosic z podrzusza na prawa strone ciala - w okolicy biodrowej:


tak samo jak poprzednio - czerwona zmiana, ktora konczyla sie w tym miejscu bialym odbarwieniem

nastepna wizyta u innego dermatologa - tym razem dostalem masc Advantan, ktora stosowalem przez miesiac moze dluzej z kilkoma przerwami

oczywiscie tak jak poprzednio - masc nie dala zadnych efektow, zmiany zapalne powiekszaly sie caly czas...

skora w okolicach zmian zapalnych stawala sie z czasem sucha, troche sie luszczyla i pojawialy sie niewielkie grudki (stozkowe):


udalem sie do kolejnego dermatologa, tym razem na dzien dobry zostalem wyslany na pobranie wycinka skory do badania hist-pat
wynik badania - keratoza, przewlekle nacieki limfocytarne zwlaszcza okolonaczyniowe, obraz niejasny;
czyli dalej bylem w punkcie wyjscia i nie wiedzialem co mi dolega..

dostalem kolejny specyfik - Dexapolcort (spray), ktory moze troszke zlagodzil stany zapalne, ale nic wiecej:


z biegiem czasu nie stosujac zadnych masci stan zapalny zmniejszal sie, ale niestety po miejscach zapalnych zostaja biale plamy
nowych miejsc zapalnych co prawda juz nie zawuazam, ale bardzo niepokoja mnie biale plamy

obecnie korzystam z naswietlen UVB 311nm 3 razy w tygodniu, bylem juz 3 razy i jak do tej pory nie widze zadnych efektow
stan na dzien dzisiejszy:

biodro:


podbrzusze:


nigdy zadna z bialych plamm nie powstala samoistnie
kazda biala plama to efekt koncowy gojacych sie zmian zapalnych w danym miejscu

jak do tej pory nie wiem oficjalnie co mi dolega
przeszukalem setki przeroznych przypadkow w sieci i nic nie pasuje

jezeli ktos z Was ma jakis pomysl, prosze o pomoc.....
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Nie 14 Paź, 2012 19:27   

dziwna sprawa... te pierwsze zdjęcia wyglądają jak znamię suttona..
następnie wygląda na uczulenie/łuszczyce/ pokrzywke.. dopiero na samym końcu widać wyraźnie bielactwo...
maści "sterydowe" mają to do siebie.. że szybko działają acz nawroty choroby są 2x mocniejsze.
powodzenia w leczeniu ;)
jeśli to jedyna plama.. to chyba nie ma sie czym przejmować kolego :zdrówko:
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012 07:51   

może powininies te zdjecia na forum łuszczycy umieścić... być może to była łuszczyca... a te odbarwienia połuszczycowe... jak tak w ciagu kilku miesiecy powinny sie wypełnic... bielactwo nie swędzi... albo przynjamniej nie tak mocno jak opisujesz...
 
 
adukan 


Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012 09:13   

luszczyca wykluczona
przyluszczyca brana po uwage - nie pasuje do obrazu
lichen planus brany pod uwage - nie pasuje do obrazu
lupiez pstry wykluczony
grzybica wykluczona

sprawdzialem wszystko dokladnie, kazda typowa chorobe, ktora moglaby przypominac moje zmiany

tutaj chodzi o naprawde cos egzotycznego (w sensie b. rzadkiego), o czym nasi lekarze nie wiedza...
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012 10:22   

wg tych zdjęć to z jednych wynika pokrzywka, z drugich bielactwo, trzecich łuszczyca (ale lekarzem nie jestem),może masz jakąś alergie a o której nie wiesz.weź sobie kup w zielarskim płatki nagietka zaparz i rób kąpiele,i też możesz robić okłady z tych fusów nagietek łagodzi podrażnienia,nawilża pomaga w gojeniu, ale wiadomo musisz iść do lekarza kolejnego niestety ,i odstaw sterydy bo one wprawdzie wiele chorób wyleczą ale i większych potrafią przy stworzyć
 
 
adukan 


Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012 10:28   

dzieki za info
sprobuje z tym zielskiem, chociaz watpie czy cos to da...
jeden z lekarzy usilnie stawial na atopowe zapalenie skkory
problem w tym, ze pozmienialem proszki do prania, plyny, itp... i w dodatku nic wczesniej takiego sie nie dzialo, nagle zaczalbym miec alergie na nowy alergen?
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012 14:48   

na alergie możesz w każdym wieku i każdym czasie zachorować ,może być w organiźmie a człowiek tego nie wie ( to jest alergia utajniona) inna alergia to alergia o opóźnionej reakcji,inna wiadomo od razu daje znać wszystko zależy od organizmu jak walczy z wszelakimi paskudztwami czy sobie radzi czy nie, to że na dany produkt nie miałes nigdy alergii,uczulenia nie znaczy że jej nie możesz mieć, weźmy te proszki do prania,robią mniejsze opakowania o coraz silniejszym działaniu więc jakiś dodatkowy chemiczny środek muszą do niego dodawać, wypróbuj pranie w płatkach mydlanych możesz kupić wszędzie przeważnie niemowlakom pierze się w nim ciuszki,a wtedy będziesz wiedział czy to od proszku,nie dodawaj płynu, wiem że to trudne ale spróbuj przez powiedzmy 2 tyg.miesiąc zapisywać co jesz i miedzy czasie obserwować ciało lub jedna z plam,czy się zmianiają czy nie,możesz tez po prostu iść do alergologa na badania wtedy będziesz dokładniej wiedział na jaki alergen pokarm czy coś innego masz uczulenie
 
 
adukan 


Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012 18:07   

proszki - juz przez to przeszedlem, uzywalem specjalne hypoalergiczne dla niemowlakow, bez plynow do plukania, itp...

alergolog - zaliczony, robilem przez kilka miesiecy testy alergiczne, wszystkie panele..
jedyne co wyszlo, to kurz, roztocza, brzoza - od zawsze mialem na nie uczulenie, ale nie dokucza mi to wcale

jesloi chodzi o jedzenie, zrobilem dodatkowo badania w laboratorium na kilka potencjalnych alergenow - jajko, kakao, gluten - nic, zero

wiec raczej alergia odpada :/ zwlaszcza, ze te biale plamy sa niepokojace, raczej od alergii cos takiego nie powstaje?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo