Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybielanie
Autor Wiadomość
monte88 

Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 9
Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 21:03   Wybielanie

Witam zdiagnozowano u mnie bielactwo miejscowe , z racji tego że mam bardzo jasną karnacje zdecydowałem się na wybielenie skóry.
Jakie możecie polecić mi maści/leki do wybielania?
Czy taki efekt utrzymuje się długo?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 22 Sty, 2013 11:04   

bielactwo miejscowe? masz plamy tylko w jednym miejsu czy co? wybielanie chyba sie powinno robic jak plam jest duzo
 
 
monte88 

Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 9
Wysłany: Wto 22 Sty, 2013 12:08   

Mam plamy na brodzie dermatolog zalecił mi naświetlanie no ale ja nie chce opalać całej twarzy tylko te plamy a jak byłem raz na tym opalaniu to wchodzi się do takiego wielkiego pudła z lampami.
I teraz mam pytanie czy lepiej to wybielić tzn całą twarz do koloru plamy czy opalić to taką lampą z allegro? za ile mogą być jakieś rezultaty około 2 miesięcy?
Jak będę opalać te plamy na brodzie to czy opali mi się również zdrowa skóra która będzie naświetlana obok tych plam?
Czy taką lampą można naświetlać jądra bo tam też mam kilka białych plam.

Z góry przepraszam że moja odpowiedź jest taka rozbita ale już mam dość tych plam i dlatego tak pytam o wszystko:)
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 22 Sty, 2013 17:56   

Zdaje się, że nie masz tego dużo... A wybielanie też nie łatwa sprawa... Może warto spróbować je naświetlać? Nawet lampą z allegro.
I głowa do góry, będzie dobrze :>
 
 
monte88 

Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 9
Wysłany: Wto 22 Sty, 2013 21:14   

A jak długo naświetlać się tą lampą może jest jakiś post na forum opisujący to byłbym wdzięczny za link, czy tą lampą można naswitlac jądra?
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 22 Sty, 2013 21:20   

Dużo jest postów na ten temat, musisz przejrzeć działy, w których mogło się to znaleźć i poczytać ;> Na pewno znajdziesz odpowiednie informacje. Ja osobiście takowych Ci nie udzielę, ponieważ nie orientuję się w tym temacie za bardzo :)
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 23 Sty, 2013 10:16   

Z czasem jest różnie, zależy gdzie plama i też zależy wszystko od organizmu. Ja naswietlalam moje plamy na brzuchu to bardzo szybko pojawil sie pigment. Mialam kiedys kropki na dloni i naswietlalam je ale nic nie reagowaly i dalam sobie spokoj i kropki same zniknely wiec z tym jest roznie ale uwazam ze warto probowac bo mi naswietlenie p[omoglo i plamy nie wracają u mnie.
 
 
on 

Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 52
Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 10:41   

z tego co kiedyś czytałem najłatwiej złapać pigment na twarzy, gorzej ze stopami i dłońmi
 
 
monte88 

Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 9
Wysłany: Pią 08 Lut, 2013 19:10   

Witam jednak nie zdecyduje się na wybielenie twarzy do koloru plamy bo będę za biały :grin: .
Jedna dermatolog dała mi maść protopic a druga to naświetlanie.

Maści protopic nie chce stosować bo było kilka przypadków z rakiem.
Co mylicie o tych lampach? Po ilu naświetleniach można zauważyć jakąś poprawę?
Jak bylem pierwsze dwa razy na tym na to pierwsze naświetlanie trwało ok 20 s a drugie trochę dłużej i one mają się stopniowo zwiększać.

Tylko mam takie obawy że jak naświetlam całą twarz to opali się cała i ta różnica miedzy plama a skóra opaloną też może pozostać?

Czy plamy nie leczone będą się powiększać? Bo jakoś nie widzi mi się stanie przy lampie z gołym tyłkiem. :oops:
Ostatnio zmieniony przez monte88 Pią 08 Lut, 2013 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 08 Lut, 2013 23:45   

Ja przeżyłam 4 serie takich lamp stojąc z gołym tyłkiem, więc dasz rade :D
Pierwsze efekty zauważyłam mniej więcej pod koniec pierwszej, ale to zależy od miejsca, na przykład po 4 seriach na kolanach prawie nie mam plam ;)

Powodzenia! I nie zniechęcaj się, że nie widać efektów, czasem to trwa bardzo długo... :)
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Sob 09 Lut, 2013 17:42   

Hejka,
zanim podejmiesz decyzję o depigmentacji, próbuj to leczyć, skóra odbarwiona nie wygląda wcale idealnie, w lecie wygląda się nieco dziwnie, zależnie od organizmu pigment może powracać, to też nie jest idealne rozwiązanie.

Jeśli jeszcze nie próbowałeś lamp, to zdecyduj się. Skóra opala się cała, uwidaczniając plamy, ale metoda jest dość skuteczna (mi na twarzy akurat nie pomogła) i szkoda nie spróbować.

Jeśli chodzi o odbarwianie to maść Monobenzone.

Powodzenia w walce z chorobą!
 
 
monte88 

Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 9
Wysłany: Sob 09 Mar, 2013 22:06   

Hej, właśnie dziś wróciłem od dermatologa miałem już jedną serie naświetleń 10 razy było okropnie całą twarz miałem spieczoną skóra się strasznie łuszczyła. Dermatolog mi powiedział że plamy nabierają koloru i ja też to zauważyłem tzn biały kolor zanika czy to normalne? Czy nie powinien się pojawiać barwnik w takich skupiskach plamek?Czy to na pewno bielactwo? Dodam że miałem wykonane kupę badań krwi moczu zrobione usg jamy brzusznej badanie naskórka na rożne grzyby drożdżaki itp nic nie wykryło. Na razie mam zalecenie zmienić pastę na bez fluoru a resztę dowiem się za tydzień na wizycie.
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013 19:18   

monte88 to Ty masz te plamy tylko na twarzy? moze jak sa male plamki to tak to zanika... ja co prawda mam male kropki na ciele, wiec nie widac nic jak sie nie przyjrzysz dokladnie, ale u mnie tez nie sa one do konca biale jak kartka papieru. Tez mialam robione badanie naskorka na grzyby i nic nie wyszlo. Babka powiedziala ze jej to na bielactwo nie wyglada, ale trzeba z lekarzem konsultowac.

Ja na razie lecze sie mascia protopic, ale minal dopiero tydzien wiec zadnych efektow nie ma.
 
 
monte88 

Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 9
Wysłany: Śro 13 Mar, 2013 23:43   

Właśnie zacząłem drugą serie naświetleń i raczej jest to bielactwo:( bo mam malutką plamkę na szyji i są odbarwione na biało włoski w plamce mam nadzieje że broda mi się na biało nie zabarwi bo będzie śmiesznie :biggreen:

A do maści to nie polecam się smarować zwiedziłem już kupę lekarzy i wszyscy przepisują tylko maści a zaufałem jednej Pani doktor i ona zleciła masę badań i od razu wysłała mnie na naświetlanie za 2 tygodnie powiem co i jak:)
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013 00:29   

czekamy na wiadomosci :)
 
 
monte88 

Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 9
Wysłany: Śro 20 Mar, 2013 22:58   

Wiec tak dostałem skierowanie na badania krwi ponownie na szczęście na nfz i kończy mi się druga seria zostało chyba 4 naświetleń ale rozbije to na dwa tyg bo nareszcie znalazłem prace i tylko zdążę na popołudniowe wizyty.
Plamy znikają miejsca które były czerwone po naświetleniach tez się zmniejszają. W kwietniu będę miał konsultacje w sprawie wyników bo muszę czekać aż zakończy sie druga seria naświetleń. Dam znać jak zejdzie opalenizna z twarzy czy plamy zchodzą bardziej. Bede opisywać zalecenia lekarza to może komuś się przydadzą.
 
 
monte88 

Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 9
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013 15:42   

Słuchajcie jestem mega zadowolony używam pasty bez fluoru już dłuższy czas i plamy na twarzy znikają pojawił się pigment w takich skupiskach kropek jestem mega szczęśliwy:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo