Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Depigmentacja - co zamiast Monobenzone?
Autor Wiadomość
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Wto 08 Sty, 2013 19:05   Depigmentacja - co zamiast Monobenzone?

Cześć,

Od paru lat z powodzeniem stosowałem maść Monobenzone (VIS), byłem z niej mega zadowolony, ale od około połowy zeszłego roku nie jestem w stanie nigdzie jej dostać.
Żadna apteka nie jest w stanie go ściągnąć, podobno została wycofana.

Wiemy jak jest z lekarzami, ich wiedza szybko się starzeje..

Jak szedłem pierwszy raz po tą maść, sam musiałem wszystko wiedzieć, dla lekarza też to był eksperyment na pacjęcie.
Teraz zanim dotrwam do wizyty ( na NFZ :D ) chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś namiary na preparat, którym można zastąpić tę maść.

Siedzicie w temacie jak widzę, może ktoś coś wie.
Jeśli tak, proszę mnie i mojego lekarza dokształcić w newsach ;)
A może macie jakieś dojście do tej maści?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez białas Śro 09 Sty, 2013 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 08 Sty, 2013 21:50   

Jesteś chyba pierwszy na tym forum kto zdecydował się na depigmentacje,no chyba że kogoś przeoczyłam.Raczej wszyscy tutaj próbują jeszcze w tą drugą stronę.Ja niestety pierwsze słyszę o takiej maści ale słyszałam że jest wiele środków farmakologicznych które służa do depigmentacji,nie zagłębiałam się w tym temacie bo jak narazie to by była dla mnie ostateczność,ale sprubój w wyszukiwarce może coś znajdziesz.Mówią że jak czegoś niema w necie to nie istnieje.A jeśli mogę zapytać to jak długo trwa takie odbarwienie i co z włosami?
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Wto 15 Sty, 2013 22:36   

Muszę podziękować w tym miejscu firmie VIS.
W moim mieście (wojewódzkim) nie było szans na ściągnięcie tej maści, przeterminowały mi się recepty.
Po telefonie do firmy, po 15-tu minutach oddzwoniły kolejno: jedna z aptek z mojego miasta, z wiadomością, że zrealizują moje zamówienie, minutę później oddzwoniła Pani z VIS'u z informacją, żebym udał się do tej apteki.
Jestem pozytywnie zaskoczony i dziękuję im za pomoc, bo inaczej nic by z tego nie wyszło.
Maść jest już u mnie :zdrówko:
 
 
jagga-s 

Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 3
Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013 21:38   

Fajnie, ze napisałeś o Monobenzone, bo ja też go aktualnie szukam w aptekach we Wrocławiu, napisałam wiec już do hurtowni Vis. Znowu zaczyna się ciepło, więc szybko potrzebuję czegoś na zrównanie kolorytu, zastosowałam trochę kawasu THC (też polecam), żeby złuszczyla się skóra i przez to była jaśniejsza. Chcę też kupić (ze Stanów) Monobenzone w większym stężeniu, wciąż się do tego zbieram. Tyle czasu starałam się odzyskać pigment - co sie zreszta udawało - a porcelanowa cera okazała się ładniejsza i kiedy chcę mogę spryskać się samoopalaczem i wszystko przynajmniej w jednym ładnym kolorze.
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013 19:19   

Zamiast pisać - zadzwoń.
Telefony są na ich stronie, powiedz że nie możesz nigdzie dostać, załatwią sprawę w 15 minut i oddzwonią gdzie będzie dostępna.
Niestety w PL mocne stężenia nie są dostępne i wybielanie trwa przez to długo :evil:
 
 
jagga-s 

Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 3
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013 22:50   

Dzięki. W Stanach jest Monobenzone 20% za ok. 100 zł, ale przesyłka kosztuje 80 zł./ Może i tak warto, bo ta jedna tubka 2% w Polsce na niewiele starcza. Ja jeszcze próbowałam potraktować swoje przedramiona wykonując u dermatologa kontrolowane nakłucia (żeby poprzez uraz powstała plama bielacza) - dało efekt, ale nie spektakularny, a koszt niestety tak. Ad. wybielania się, to mimo iż postarałam się zrównać koloryt ciała, to nie mam nietypowo jasnej skóry jaką na przykład ma moja koleżanka albinoska (od urodzenia).
Jakbyś miał jakieś info ad. nowych metod rozjaśniania czy wybielania, to podziel się proszę.
Pozdrawiam
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 15:23   

Słyszałem, że w stanach są preparaty o wyższym stężeniu niż 20%.

Maść, której używam ma w 1 gramie 200 mg eteru monobenzylowego hydrochinonu, czyli 20%.

O nowych metodach wybielania nie wiem, nawet nie szukam, nie chodzę po lekarzach, odnawiam jedynie recepty u "rodzinnego".
 
 
jagga-s 

Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro 01 Maj, 2013 14:13   

Do Bialasa i Aniabi:

Hej, napiszcie mi proszę jaki znaleźliście najlepszy sposób na rozjaśnienie się, tzn. czy stosujecie maść Monobenzone codziennie najpierw na jedną część ciała czy codziennie na całe ciało, czy może jeszcze jakoś inaczej? I po jakim czasie zauważyliście efekt wyrównania kolorytu skóry?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Śro 01 Maj, 2013 15:02   

Pomyliło Ci się,ja się nie wybielam,przeczytaj mój post trochę wyżej.Mam bardzo wiele plam na całym ciele ale jak narazie walczę o powrót pigmentu :biggreen:
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Czw 02 Maj, 2013 19:04   

Na całe ciało to jakoś sobie tego nie wyobrażam.
Nie dość że szła by jedna tubka na raz, to ciężko się po aplikacji tłustej maści ubrać w cokolwiek, bo to nieprzyjemne i maść się zetrze.

Tu raczej nie chodzi o rozjaśnienie karnacji a o likwidacje melanocytów, finalne i bezpowrotne.

Także wybielanie kawałkami raczej wychodzi bardziej praktycznie.
Dłonie, twarz + szyja, przedramiona, stopy + podudzia, i tak dalej.
Co do dawki dziennej, to smarowałem dłonie 2-3 razy, twarz i szyja podobnie, ale resztę ciała w miarę możliwości, "stopy + podudzia" robię teraz i aplikuje właściwie tylko wieczorami na 1-1,5 godz przed snem.

Efekty po miesiącu się zazwyczaj pojawiają, ale smarować się trzeba dłużej dla podtrzymania efektu.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 03 Maj, 2013 09:04   

białas a mógłbyś wrzucić zdjęcie jak wygląda twoja skóra po rozjaśnieniu? Mi ciężko jest to sobie wyobrazić. Jesteś całkowicie biały czy ta skora ma jakiś delikatny odcień?
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Pią 11 Paź, 2013 17:16   



Zdjęcie kawałka dłoni i przedramienia w czasie dobijania ostatnich bastionów barwnika :wink:
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Pią 11 Paź, 2013 22:09   

czy to tylko zludzenie czy po "wypaleniu" pigmentow nie będziecie tak jasni jak albinosi ?
Ale i tak będziecie musieli uważać na słonce cale lato kremik 50 minimum
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Sob 12 Paź, 2013 15:33   

Będziemy :-)
Krem SPF 50+ to i tak już dla mnie standard w słoneczne dni.
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Sob 12 Paź, 2013 17:00   

a bardzo bladzi jesteście ? tak jak albinosi ?
i drugie pytanie,czy bez problemu na to samoopalacz nakładasz ?
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Sob 12 Paź, 2013 19:41   

Wyglądam tak jak albinos, tyle że kolory włosów i oczu mam takie jak miałem.
Samoopalacz? :lol:
Ten stan rzeczy mnie zadowala.
Samoopalacz by mnie nie opalił bo nie ma czego opalać.
Brak ciapek to dla mnie był jedyny cel i wybawienie. Teraz mogę być blady nawet w lecie i nie wywołuje to żadnych przykrych sytuacji, powiedzieć z uśmiechem prawdę, tj. że skóra mi nie ciemnieje, nie opalam się bo nie mam w niej barwnika to dla mnie żaden problem i to ucina takie nieprzyjemne zafascynowanie innością , które czułem na sobie wcześniej :-)
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Sob 12 Paź, 2013 20:00   

dobrze a kolega chce się caly wybielić ?
gdzie jeszcze masz pigment ?
drogie jest takie wybielanie?
a to nikt nie mowil Ci w wakacje ze jesteś blady ze nieopalony ?:P
a z opalaczem to czytałem dużo ze ludzie gdy maja bielactwo smarują się nimi by wygladac jednolicie,to jak się nie ma pigmentu to samoopalacz nie przyjmuje się ?
moglbym prosić o więcej zdjęć ? albo tutaj albo prywatnie ?

pozdrawiam
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Nie 13 Paź, 2013 09:34   

1.tak
2.30-35% ciała wybielone
3.max 250zł/mies.
4.post wyżej
5.post wyżej, wyglądam jednolicie
6.myślę, że to jedno pokazuje wystarczająco przebieg tego procesu

pozdrawiam
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Nie 13 Paź, 2013 12:52   

no dobrze,rozumiem ze kolega będzie wyglądał jak dokończy wybielanie jednolicie,ale czy na wybielone ciało przyjmie się samoopalacz ?
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Pon 14 Paź, 2013 19:42   

Nie będę próbował niczego kłaść prócz SPF 50+ bezbarwnego w słoneczne dni.
Skończmy temat jakichś samoopalaczy.
 
 
piórko 

Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 35
Wysłany: Sob 26 Kwi, 2014 07:15   

 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015 18:11   

 
 
Zygmunt Koczek 

Dołączył: 06 Lis 2018
Posty: 1
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018 23:53   

Witam, czy ktoś orientuje się, czy na dzisiejszy lek Monobenzone VIS jest dostępny którejś z polskich aptek? Szukałem trochę w Poznaniu, ale bez skutku. Będę wdzięczny za informację.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo