Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EDTA
Autor Wiadomość
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 14:09   

ok pojaiwja sie kolejne kwiatki podniesione DHEA, androstendion... chyba wiem o co loto... de Naktopana chyba jedziemy na jednym wozku, odezwij sie... zreszta na forach dla koksow wywlapalem identyczne przypadki... pyatnie czy dexa, HZT, czy HCG + Clom, a moze mietek na wyprobowanie teorii (tak przewrotnie zeby dac organizmowi to do czego sie go przyzwyczailo)...
Ostatnio zmieniony przez sl8er Czw 11 Kwi, 2013 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013 11:19   

http://link.springer.com/...07%2FBF00306672

http://www.sciencedirect....014482766904083

troche ,,tłustej,, konkretnej informacji w obu powyzszych artykułach...

przyjmowanie sterydów mozna uznac za kastarcje co by nie gadać...

Naktopan zyjesz chlopie...?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013 12:27   

sl8er napisał/a:
Naktopan zyjesz chlopie...?
próbowałeś na meila?
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Czw 02 Maj, 2013 14:21   

w tym momencie potrzebowalbym genialnego endokrynolog-hepatologa... nie ma jednak takiej specjalizacji wiec bede musial pewnie poradzic sobie sam...

moim problemem jest niska ceruloplazmina... klopot spowodowany hormonami... polega na tym ze hormony ktore stymuluja syntetze sa nisko (estro i testo), a te ktore ja obnizja sa powyzej normy (kortyzol)... i teraz przechodzimy do sedna sprawy... glownym sterowniczym syntezy ceruloplazminy na moje oko jest estrogen i receptor estrogenu w watrobie.

biorac metke spowodowalem rozlegulowanie receptora estrogenu w watrobie tzn jest mniej warzliwy na estrogen... metka dziala jak agonista dla tego receptora bo konwertuje jak szalona do estrogenow (downregulation)

i teraz potrzeba antagonisty receptora estrogenu w podwzgorzu i watrobie... antagonista w podwzgorzu jest clomifen to na 100% a co jest antagonistą dla watroby... podjerzwewam ze takze clomifen, bo

wziolem dwie tabletki i szybko zobaczylem ze plamki sie lekko poszezrzaja... odstawilem wiec szybko clomid, teraz po kilku dniach widze ze plami wrocily do normy... 100mg clomifenu zablowalao receptor antagonistycznie... ceruloplasmina na dol (nie robilem badan na poiom ceruloplazminy, czego zaluje)... i mimo ze clomifen powoduje krotkookresowo (nie tak krotkokresowo bo ma 5 dni biologicznej aktywnosci) obnizenie ceruloplasminy w dluzszej perspektywie moze okazac sie zlotym srodkiem bo:

1) podwyzsza poziom estrogenu i tescia ( nawet kortyzol pewnie zostanie uteperowany)

2)zwieksza wrazliwosci receptora estrogenu w wtarobie

Plan jest taki mierze ceruloplasmine teraz

i po 5 dniach na clomidzie

jak poleci na dol ceruloplazmina mimo ze pojaiwa sie plamki pociagne terapie do 10 dni... czy to wystarczy...? cholera wie, ale jezeli 3 listki metki... itp itd....
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Czw 02 Maj, 2013 17:57   

HEjo.

jestem jestem i żyje . Vitiligo sie lekko zatrzymało. Nic sie nie opalam wiec jasna karnacja pomaga mi i jest w miare OK. Na nadgarstkach i przedramionach walnałem sobie kilka , w sumie juz AŻ 7 kolorowych tatuazy i nie widze plam ..wiec psyche nie wariuje. Place u rąk fluiduję jakimi kosmtetykami damskimi i jest spoko ( głownie Garnier BBcream , kolor MEDIUM ). Odzywaim sie byle jak , masa miesa , głownie smażonego , kielbasy , grille , szynki . Co dnia piwo lub 2 a co weekend 1 albo 2 butelki wodki ..i tak od 3 lat i ...zadne plamy raczej nie pojawiają sie ...stare nie rosną ... przestałem lekko sie przejmowac tą POWALONĄ CHOROBĄ i ona jakby to wyczuła i .... śpi ...narazie ŚPI .... . Kilka razy wziałem jeszcze jakis KOKS na mieśnie lecz głownie wprowadzilo mnie to w depresje lecz plam nowych nie przybyło. Z deprechy powoli wyłażę wiec ..moze będzie juz spoko. A jak będą nowe plamy to ....będą nowe tatuaże :) Nie wierzę ,ze za mojego zycia będzie LEk skuteczny na Vitiligo a wiec tuszuję co mogę i ..olewam reszte. Ostatnio głowa mnie bolała z poł roku non stop , byłem pewny ,ze to GLEJAK i juz po mnie ... okazało sie ,ze to od kregosłupa szyjnego . A wiec jak juz wiem ,ze nie mam OBCEGo w głowie to VITILIGO jakos lekko straciło na swym TRAGIZMIE i DRAMATYZMIE.

3mam kciuki ,ze coś wymyślicie mądrego i ujarzmicie VITILIGO. Choć wiem,ze w samych INDIACH na badania idą setki mln dolarów, pracuje nad tym wielu sławnyhch i madrych lekarzy a jednak nic nie potrafia znaleść .....

POZDRO !!!

:)
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Czw 02 Maj, 2013 18:15   

brałes odbloki po cyklach...? i w ogole czy sprawdziels jak koks wplynol na hormony...?

P.S
czy pigułki antykoncepcyjne tez moga namieszac z receptorem estrogenu ?

odpowiedz:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8142311

[ Dodano: Pią 03 Maj, 2013 13:59 ]
,,Kilka razy wziałem jeszcze jakis KOKS na mieśnie lecz głownie wprowadzilo mnie to w depresje lecz plam nowych nie przybyło,,

Winko?
Ostatnio zmieniony przez sl8er Czw 02 Maj, 2013 18:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Sob 04 Maj, 2013 09:28   

cieszylem sie jeszcze niedawno ze mam wysokie albuminy... teraz nie jestem z tego powodu az tak zadowolony bo wiaza one hormony plciowe a tych mam za malo... tzn calkowite sa calkiem calkiem ale wolne hmmmmm no testosteron jest tragiczny... jak wolny estrogen nie wiem bo sie nie mierzy ale sadzac po ceruloplazminie i proteinogramie jeszcze gorzej...

i teraz co reguluja estrogeny

powoduja wzrost CBG (proteiny wiazacej kortyzol, za wysoki wolny kortyzol, sprawa dyskusyjna malo literatury

powoduja wzrost ceruloplazminy (tutaj upatruje sie przyczyny bielactwa)

powoduja spadek no wlasnie albumin...

kwadratura kola

na moje oko potrzeba mi niezwiazanych z proteinami hormonow plciowych... i tutaj uporczywie jak szukam medykamentu ktory zapewnia duza ilosc wolnych hormonow wyskakuje w wyszukiwarce metka... mam wrazenie ze koniec koncow wyladuje na metce a moze winku... tyle ze tym razem nie bede zarl po 4 tabsy do kolacji a pol tabsa rano... hormony zwiazane mam ok trzeba mi cos co je oderwie od protein (metka?)... moze jakis tapering metka moze przerwac to zaklete kolo kiedy albuminy sa wysokie a globuliny ponizej normy...?

co najwazniejsze...

watroba wyglada tip top pod wzgledem wydlonosci

uklad hormonaly wglada ok pod wzgledem wydolnosci

hormony i proteiny sa teraz trzeba je przestawic do stanu poczatkowego...
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Pią 24 Maj, 2013 13:12   

sytuacja po clomifenie

#kortyzol opadl i to nawet badzo

#LH powyzej 5 czyli w polowie stawki, wzrost o 2 punkty!!!

#CERULOPLAZMINA 26 mg/dl wzrost z 14!!!

lekka pigmentacja

2 miesiace bez herbaty i bez pasty z fluorem nie mialy wplywu na ceruloplazmine

a 7 dni na 50 mg clomifenu wzrsot z 14 na 26...

badanie po 10 dniach po odstawieniu clomu, wiec przy czasie poltrwania 5 dni troche za wczesnie na radosc, ale wyglada na to ze mam klienta na widelcu...

po zreukowaniu kortyzolu samopoczucie o niebo lepiej.

Cdn...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo