Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bielactwo a tatuaże
Autor Wiadomość
Dzalal Akbar 

imie: Piotr
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: Lbn.
Wysłany: Pon 16 Wrz, 2013 23:13   Bielactwo a tatuaże

Nie wiem czy w dobrym dziale, ale w końcu jakiś sposób to jest :D co o tym sądzicie, opłaca się robić tatuaże w miejscu gdzie są plamki? Bo o 100% leku na razie nic nie słychać, więc tatuaże nie byłyby takie złe, zakryłyby to i problem z głowy :) Gorzej tylko jak się ma plamy również na twarzy tak jak ja w okolicach oczu. Wtedy pozostaje tylko coś jak Mike Tyson :D
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Nie 19 Lut, 2017 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013 08:34   

haha Mike Tayson :D nei powiem tez o tym myslalem,ale jak rozpoznałem przyczyne u siebie bielactwa u zastosowałem to co Jan pisal plus wielka pomoc forumowiczow to przestalo u mnie wychodzić a nawet się cofa powoli, może tez spróbuj na początku jak nie widać u Cb tego bardzo :)
 
 
0025.Peter 

Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 70
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013 12:51   

Ja też zastanawiałem się nad tym czy by się nie wytatuować. Ale jest to nieopłacalne.
Ja cały czas wierzę, że w końcu powstanie 100% lek, który to bielactwo wyleczy. Do tego jest terapia Jana która wielu pomaga, u mnie jakieś efekty są na + i na - więc też pokładam jakieś tam nadzieje w tym.

Jednak wracając do tych tatuaży. Te zwykłe podobno rozmywają się w miejscu gdzie jest plama. Rozchodzą i efekt jest jeszcze gorszy, a gdy już uda się to wyleczyć, to pozostaie tylko rozmazany tatuaż, który będzie szpecił jeszcze bardziej.Zastanawiałem się jeszcze nad tatuażem w koloże skóry. Żeby zastosować to na twarzy właśnie. Dobrać kolor jak najbardziej zbliżony do koloru skóry. Też jest to jakieś rozwiązanie, ale gdy przyjdzie lato, to efekt będzie nieciekawy. Bo miejsca gdzie są plamy i tak się nie opalą, więc powstanie kontrast tak czy inaczej. Chyba, żeby stosować kremy z filtrem, no nie wiem... Ale zwykły tatuaż stanowczo odradzam.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013 21:41   

0025.Peter
wiesz ze ja o tym samym kiedys myslalam hahaha
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Śro 18 Wrz, 2013 10:11   

Skąd Wam takie głupie pomysły przychodzą do głowy? Bielactwo mam od ponad 12 lat, a w życiu nie pomyślałbym, żeby dodatkowo szpecić twarzy czy innego miejsca, w którym znajdują się plamy - tatuażem. Dajcie spokój :)
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Śro 18 Wrz, 2013 13:58   

No właśnie...plamy wyleczycie a tatuaże zostaną...
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Nie 22 Wrz, 2013 22:16   

ja myslalam tylko o tatuazu na stopie..;-)) nie na kazdej plamie haha
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Pią 06 Gru, 2013 00:10   

a w ogóle tatuaż może jakoś zaszkodzić na naszą chorobę czy możemy zrobić go sobie bez problemu?
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Nie 08 Gru, 2013 09:56   

Krótka opowieść.

Szkoła średnia, 18 lat, bielactwo na połowie powierzchni grzbietu dłoni, wewnętrzna część cała biała.
Poszedłem do studia tatuażu zapytać o pokrycie bielactwa tatuazem w kolorze skóry.
Gość powiedział, że może to zrobić ale:
1)potrzebuje papiera od dermatologa o braku przeciwwskazań
2)koszty: użycie jednego koloru to 100zł za igłę + barwnik.
3)gojenie się na dłoniach - ciężko sobie wyobrazić miesiąc z zabandażowanymi dłońmi (trzebaby partiami.. - od razu koszty rosną, czas się wydłuża)
4)sztuczny pigment się nie opala, w lecie będzie inaczej wyglądała dłoń, inaczej zimą, będą wyraźne różnice w kolorycie (trzeba by całą dłoń pokryć sztucznym pigmentem że by tego uniknąc - później z kolei T-shirt odpada itp..)
5)tatuaż na dłoniach potrafi się ścierać! Rękami robimy najwięcej, najczęściej je myjemy i trzemy ręcznikiem, dziewczyny (chociaż nie wiem czy w dobrym tonie GENDER nie powiniem napisać że faceci też, bo to coraz częściej prawda :-) ) chodzą do kosmetyczek np. na peelingi dłoni, krojąc cebulę w kuchni, czy wymieniając termostat w samochodzie szansa największa że skaleczymy sobie właśnie dłonie. Późniejsza regeneracja skóry będzie się przyczyniać do usuwania się tatuażu.

Zrezygnowałem.

Amen!
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Nie 08 Gru, 2013 20:12   

ale ja nie chcę zamaskować bielactwa, tylko sobie zrobić tatuaż po prostu :grin: no i moje pytanie, czy to źle wpływa na naszą chorobę?
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Pon 09 Gru, 2013 10:13   

Czy się nie przyczyni do rozrostu bielactwa?
Spytaj dermatologa, ja myślę że nie.

Tak w ogóle fajny filmik znalazłem na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=1ToQiLyEIcg
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 09 Gru, 2013 15:45   

na tym filnie tatuaże na plamach jeszcze bardziej je uwidaczniają

[ Dodano: Pon 09 Gru, 2013 16:26 ]
bielact6wo może pojawiać się w miejscu urazu. Mi po zabiegach laserem co2 wyszły plamy. Co prawda bardzo szybko się zrepigmentowały dzięki naświetleniom uvb. jan mi pisał że prawdopodobnie dlatego że uszkodzenie w tym miejscu nie było trwałe i to dlatego dośc szybko pojawił sie pigment.
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pią 13 Gru, 2013 01:09   

```na tym filnie tatuaże na plamach jeszcze bardziej je uwidaczniają ```

TAK??????

to ja ślepy jestem.... lookam lookam i widzę COOL tatuaŻE ..nie widać spod nich żadnych plam... . JEST MEGA OK !!!!!!!!! Sam mam 8 tatuazy na rękach i w lecie jest OK. nic nie widać poza kolorowymi tatuażami z czaszkami ... diabłami ...itp :) .

POZDRAWIAM ALL WYDZIARANYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo