Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Czesiu
Pon 01 Gru, 2008 18:19
beta karoten
Autor Wiadomość
Remedios 

imie: Agata
Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 14:03   beta karoten

Witam,
Jestem na zarejestrowana od niedawna i wciąż jeszcze czytam nagromadzone na tym forum tematy. Wiele się dowiedziałam, ale pojawiało się też sporo pytań.
Niektórzy z was napisali, że łykają tabletki z beta karotenem... Jaki to może mieć dla nas efekt? Wydaje mi się, że zdrowa skóra staje się wtedy ciemniejsza i szybciej łapie opaleniznę, a plamy są jeszcze bardziej widoczne. Nie próbowałam tego, bo boję się takiego efektu. Czy ktoś z was łykał beta karoten przez dłuższy czas? Jaki to miało efekt?
 
 
amelkaa 
mniam :P


imie: Amelia
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 51
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 16:03   

Tak ja brałam przez pół roku i biorę dalej,ale nie ma żadnych efektów typu:szybsze opalanie. Niby ma tak działać ten beta karoten,ale ja się wcale szybciej nie opalam, a biorę go już tylko z przyzwyczajenia i trochę sama siebie oszukuję,że może hamuje rozprzestrzenianie się plamek. Wszak nie od dziś wiadomo, że podświadomość odgrywa ważną rolę w naszym zdrowiu :).
 
 
Ariel 


imie: Ariel
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 167
Skąd: Sk?din?d
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 16:37   

Witam,

B-karoten to przede wszystkim prekursor witaminy A. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne, tj. ma znaczenie w przeciwdziałaniu wolnych rodników, a także korzystnie wpływa na funkcjonowanie wzroku, systemu immunologicznego. W przypadku znaczenia dla skóry, to może wpływać na jej wygląd - po pierwsze z uwagi na to że jest podawany w preparatach zawierajacych wit. D i E, które już same z siebie wpływają na wygląd skóry, a B-karoten bardzo często jest czynnikiem odpowiedzialnym za kolor skóry po opalaniu, jak również często jedzenie dużej ilości np. marchewki (zwłaszcza) uwidacznia się "pomarańczowieniem" skóry (efekt przypominający niekórym objawy żółtaczki :) ). Po drugie wspomniane jako antyoksydant zapobiega procesom min. starzenia skóry, co z kolei przekłada się na funkcjonowanie procesów biochemicznych - lepiej funkcjonuje układ. A skoro układ skórny nie jest zaburzony wszelkie procesy przebiegają prawidłowow, w tym produkcja pigmentu - więc wszystko jest tak jak powinno.

Jeśli chodzi o spożywanie karotenu(ów). bo jest ich przynajmniej 5, ale najwięcej mówi się o beta i alfa, to organizm zużywa tyle ile potrzebuje, resztę wydala. Przy czym najkorzystniejsze jest spożywanie naturalnych produktów takich jak: marchewka i papryka. Syntetyczne suplementy owszem, pomagają, ale mają wpływ na przyswajanie z naturalncyh żródeł tj. obniżają zdolność organizmu do przyswajania, więc z tym lepiej zrównoważone podejście. Jak się da należy zastąpić produktami naturalnymi, a nie tylko pastylkami.

Pozdrawiam
 
 
Remedios 

imie: Agata
Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 17:33   

Ariel dzięki za te informacje, ale bardziej mnie interesuje jaki wpływ ma beta karoten na skórę osoby z bielactwem, dodam, że chodzi mi o efekt estetyczny.

Czy na żóły kolor zabarwia się tylko zdrowa skóra czy też trochę plamy? Jak wpływa na kontrast między plamami a zdrową skórą.

Amelkaa dzięki, za info, że nie zauważyłaś, że szybciej się opalasz. Może Ty mi coś napiszesz o kontraście?
 
 
amelkaa 
mniam :P


imie: Amelia
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 51
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 21:04   

Nie, żadnego kontrastu nie zauważyłam. W ogóle na mnie nie działał beta karoten w żaden widoczny sposób. A po pół roku to już powinien jakoś działać, ale nic takiego nie zaobserwowałam :grin:
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Sob 23 Cze, 2007 10:13   ochrona

Witam,
U mnie beta-Karoten z wit. E w kapsułkach pomaga, w sensie, ze mogę swobodnie przebywać na słońcu, gdzie normalnie byłam zawsze mocno poparzona w miejscach z depigmentacją; teraz czas, który mogę spędzać w słońcu jest znacznie dłuższy i przyjemniejszy. Polecam zwłaszcza produkty, które dodatkowo zawierają selen, którego też nam bardzo często brakuje, a jest niezbędny w procesie repigmentacji.
Pozdrawiam
Ania :biggreen:
 
 
insane_hunter 


imie: Damian
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 29
Skąd: Dębica
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008 20:36   Re: ochrona

kasta15 napisał/a:
Witam,
U mnie beta-Karoten z wit. E w kapsułkach pomaga, w sensie, ze mogę swobodnie przebywać na słońcu, gdzie normalnie byłam zawsze mocno poparzona w miejscach z depigmentacją; teraz czas, który mogę spędzać w słońcu jest znacznie dłuższy i przyjemniejszy. Ania :biggreen:


Hmm z tego co czytam to chyba nie jest wskazane zażywanie beta karotenu podczas naświetlań UVB 311. Najwidoczniej ogranicza promieniowanie docierające do skóry????
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
  Wysłany: Pon 01 Gru, 2008 17:36   Beta-Karoten na Bielactwo ?

Czy stosowanie Beta karotenu w tabletkach ma jakiś pomocny wpływ na bielactwo ,bo tak sie zastanawiałem zeby sobie kupic ,ale chciałem najpierw zasięgnąć jakiejs porady.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 01 Gru, 2008 18:24   

Ja go stosuje w kuracji z olejkiem Babci. 1 tabletka dziennie po posiłku, nie jest drogi. Kup sobie.
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pon 01 Gru, 2008 19:32   

ja stosuje, ale jakos tak bez efektów, no ale sama suplementacja jest tak czy siak jest przydatna :) poprawia się wygląd skóry, nie wygląda tak anemicznie ;P
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Wto 02 Gru, 2008 01:00   

Sam beta-karoten z innymi witaminami nie pomoże... tylko wstrzyma pojawianie się nowych ,,potworów" tak jak i większość leków, które tylko wstrzymują ten proces.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo