Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vitiligo- bielactwo. Wstrętne choróbsko
Autor Wiadomość
User2609

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Wto 22 Paź, 2013 22:37   Vitiligo- bielactwo. Wstrętne choróbsko

Witam. Mam 23 lata. Pojawiłem się tutaj na forum nie dla zabawy i nie bez powodu, jak każdy z Was.Do sedna. Jakiś czas temu zaczęło cos mnie swędzieć w okolicach piszczela. Drapałem, drapałem, niekiedy tak mocno, że później szczypało, aż nagle zaważyłem, że trochę mi "wypaliło" skórę. Sądziłem, że to przez nadmierne drapanie. Niestety jakiś czas temu na prąciu mam jakieś plamy. Naliczyłem trzy, po czym w okolicach intymnych pojawiły się kolejne dwie. Średnica nie jest jakaś wielka, ta na piszczelu jest spora, ale o jakieś 1,5 cm- 2 cm średnicy- długość z 6 cm. Przestraszyłem się, ale hmmm głupi pomyślałem, ze może to być od ... niewłaściwej higieny miejsc intymnych. Jednak coś mnie podkusiło i poszedłem do dermatologa. Diagnoza jedna- bielactwo. To było dzisiaj, lekarz przepisał Protopic i ... tyle. Nie mówił nic o diecie, o leczeniu naturalnym, o niczym. Powiedział, że smarować 2 razy dziennie i efekty mogą pojawić się po kilku miesiącach. Dodam, że mała plamkę mam na łopatce jeszcze. Na 3 grudnia mam wizytę z innym dermatologiem, ciekawe, co on powie. Martwi trochę mnie to, że pomimo tego, ze lekarz u którego byłem cieszy się bardzo dobrą opinią to przepisał mi tylko to. Poszperałem, poczytałem i jutro kupuję budziszka. W ostatnim czasie miałem spory stres, z którego przez kilka miesięcy nie mogłem wyjść. Rozstanie z dziewczyną. To prawdopodobnie wg lekarza przyczyna. PS Można łączyć maść z budziszkiem, rutą, dziurawce itp.? Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Nie 19 Lut, 2017 21:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Wto 22 Paź, 2013 23:29   

hej, poczytaj posty Jana, nie radze laczyc protopicu z bodziszkiem, albo jedno albo drugie. odp na standardowe pytania Jana i zacznij tak jak my wszyscy pic ziola. masz swieze plamy wiec ,,kuj zelazo poki gorace,,
 
 
białas 
albinos

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 64
Wysłany: Śro 23 Paź, 2013 20:57   

Jest jeszcze lampa UV, może zwalczyć takie plamy.
Poszukaj na forum, są o tym wątki.
 
 
User2609

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Czw 24 Paź, 2013 21:20   

Lekarz powiedziała, że mam smarować miejsca tą maścią i w ciągu kilku miesięcy (ok. 3) powinny być efekty. Na lamy jeszcze za wcześnie- oto słowa lekarz. Nie mówiła mi nic o diecie, o zielarstwie itp. Ja byłem w takim szoku, że nawet zapomniałem zapytać. Czytam posty Jana, chłonę wiedzę i mam pytanko: Czy stosując Protopic, mogę przyjmować ze spokojem wit. B12, kw. foliowy, Ginkgo? Czy chcąc stosować dietę i zagłębić się w temat ziół muszę odrzucić wszelkie medykamenty? Chodzi oczywiście o maść. Jeśli chodzi o dietę to wyczytałem wiele rzeczy, jednak już sam nie wiem co jest prawdą, a co nie. Czytam, że należy ograniczyć alkohol, słodycze, nabiał, mięso drobiowe, pić sok z marchwi, z drugiej, że nie należy pić, że mięso można jeść. Jedni piszą, że dużo wody pić, inni mało... Wiele jest sprzeczności. W moim przypadku podejrzewam, że przyczyną jest stres. Lekarz to potwierdziła. Rozpad związku z dziewczyną, z którą były dalekie plany, a skończyło się klopsem po 3 latach. Do tego złe odżywianie, 3 lata w akademiku i zupki + makarony+ ryże + sosy + posiłki na szybkiego zrobiły swoje. Nurtuje mnie to, co odrzucić ze swojego pokarmu, bo i trenuję i nigdy nie miałem z niczym problemu. Do badania tarczycy należy mieć skierowanie od swojego lekarza rodzinnego?
Ostatnio zmieniony przez User2609 Czw 24 Paź, 2013 22:27, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Pią 25 Paź, 2013 17:28   

Jeśli zaczniesz słuchać lekarza nie wróżę Ci dobrej przyszłości, to forum to jedyna nadzieja, szkoda czasu na lekarzy,którzy nie mają żadnej wiedzy.
 
 
User2609

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 12:05   

Czy wizyta u dietetyka to dobra myśl? Nie mam aż takiej wiedzy, żeby sam sobie organizować dietę, a do tego "bawienie się" samemu w dietetyka też trzeba umieć, w innym wypadku jest to niebezpieczne. I pytanie czy mogę łączyć z Protopic z gingko?
Ostatnio zmieniony przez User2609 Nie 27 Paź, 2013 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo