Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
witam :-)
Autor Wiadomość
Marta82 


Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 5
Skąd: Siedlce
  Wysłany: Pią 19 Sty, 2007 14:20   witam :-)

Witajcie :-)

jako, ze to mój pierwszy post to najpierw kilka słów o mnie ... pierwsze plamki zauważyłam ok rok temu, bardzo uwidoczniły się po wizycie w solarium, chyba z lekka je przypaliłam :-( - co ciekawsze nie wiem co mnie z tym solarium podkusiło bo z zasady nie chodzę ...
w wakacje niestety były bardzo widoczne, teraz jest lepiej bo nie operuje tak słońce i nie widać różnicy w kolorycie skóry ... pojawiły się w miejscach gdzie miałam zmiany na twarzy, jakieś krostki, których mechanicznie chciałam się pozbyć (czyli czoło i broda - dodatkowo pod oczami ale to wynik poparzenia na solarium), ostatnio w brwiach i rzęsach zaczęły mi rosnąć białe włoski, nie ma odbarwień na skórze gdzie one są więc wydaje mi się to dziwne ... muszę dodać, że niestety ostatni rok był masakrycznie stresujący i obawiam się, że to nerwy właśnie tak się na mnie odbiły :-(

w wakacje udałam się do Pani dermatolog a ona po 3 minutowej wizycie i jedynie zerknięciu przez lupę na moje plamki na brodzie stwierdziła bielactwo :shock: szczerze mówiąc przeżyłam szok ale nie uznałam tego "badania" za kompetentne, tym bardziej, że nie zrobiła żadnego wywiadu, a powinna wiedzieć chociażby to, że mam problem z wchłanianiem wit. B12 i biorę ją domięśniowo ...

w każdym bądź razie 2 lutego mam wizytę u dr Bourian i mam nadzieję, że ona mi pomoze ... zmianiam nastawienie do życia na pozytywne, staram się wykluczyć stres i ... rzucam palenie :-) mam nadzieję, że się uda ...
 
 
Berta 

Katarzyna


imie: Katarzyna
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 220
Skąd: Sędziszów Młp
Wysłany: Pią 19 Sty, 2007 19:20   

Witaj!
fajnie ze jesteś.
niestety musze cie zmartwić, ta dermatolog miała chyba rację, tym bardziej ze masz problemy z wit b.12, to jedna z chrób współtowarzyszących, tak jak cukrzyca i tarczyca.ale głowa do góry dasz rade!!!!!!!!!!!
pozdarwiam kaśka
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 19 Sty, 2007 22:18   

czesc!!

wiesz ja tez mam problem z wchłanianiem B12, mogłabys napisać bardziej szcegołowo czemu jej nie wchłaniasz? czy zastrzyki z B12 bolą? sama chyba bede musiała je brac jak tak dalej pojdzie ;/ co ile je robisz?

pozdrawiam :)
 
 
Marta82 


Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 5
Skąd: Siedlce
Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 00:59   

Witaj Zygcia, "trochę" mnie nie było ale już odpisuję :-) i mam nadzieję zaglądać częściej ...

przyczyny nie wchłaniania B12 nie znam, być może był to wynik Helicobactera ... muszę zrobić na dniach gastroskopię by mieć pewność, że się go pozbyłam ... problem z witaminą mam od roku, przypuszczam że to wynik podniszczenia błon śluzowych żołądka (2 lata temu miałam straszną alergię - roczną pokrzywkę i leczyłam się niezliczoną ilością leków przeciwhistaminowych) ... mam nadzieję, że gastroskopia będzie oki i że jakoś wchłaniać się zacznie ...

B12 podobno jest jednym z najboleśniejszych zastrzyków, ale to zależy chyba od tego kto robi ... ja mam o tyle dobrze, że moja mama jest pielęgniarką :-)
robię ją co 2 miesiące ...
teraz jeszcze biorę B12 Naturell, muszę jakoś to podreperować bo wynik mam nieciekawy - 166 :neutral:
 
 
sosna 


Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 14
Skąd: lublin
Wysłany: Wto 03 Lip, 2007 18:11   

czesc dziewczynki, i ja mam problem z witamina B12, w moim przypadku jest to problem dozywotni, mam tzw. niedkrwistość złośliwą, mój organizm wchłania B12 podaną jedynie domięśniowo. do konca zyciea raz na miesiac musze wstrzykiwac sobie tą witaminkę. bez niej ani rusz :wink:

Zygciu, jesli chodzi o przyczyny tej sytuacji umnie wyglada to mniej wiecej tak, ze moj zołądek nie posiada jakiegos czynnika który jest opowiedzialny za wchłanianiae wit.B12 do krwi...dlatego jedzonko zawierajace ta witaminke nie pomaga nic a nic, to cos w rodzaju wady wrodzonej, taki podobno moj "urok" :razz:
zastrzyki są troszk bolesne choc moim zdaniem "bolesne" to za duze slowo, poprostu
troszke szczypie :wink: ale to tylko chwilka, naprawde nie masz się czego bac :-)

Marta mocno trzymam kciuki zeby wszystko bylo wporządeczku- gastroskopia jak najmniej nieprzyjema a wchlanianie witamninki idealne:)

pozdrawiam trzymajcie sie cieplutko:)
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 17 Lip, 2007 23:06   

ello ! sorki ze z lekkim opoznieniem ale witam nie mniej serdecznie !!!!!!!!!! :)
co do rzucania palenia - to byla najlepsza decyzja w Twoim zyciu !! :) zrobilem to samo juz prawie 4 lata temu, ostatnio dopiero odwazylem sie zrobic wyjatek (nie mowie o tytoniu) - zapalilem kilka razy - no i spoko, zero presji na ponowne kopcenie, wiec popale sobie znowu za rok na wakacjach :)
pozdroooo !!!!!!!!!!!!!

Sosenka..? a co to za szowinizm..??!! "dziewczynki????" a chlopakow to nie zauwazasz..? ;) a tak Cie polubilem za Twoj uroczy awatar...... ;)
Ostatnio zmieniony przez maciek_11 Wto 17 Lip, 2007 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Śro 18 Lip, 2007 09:39   

Witaj Marta( ja jak zwykle ostatnia)
Też mi rosną juz białe włoski na ciele ( brwi. kończyny, i okolice o których kulturalni ludzie nie wspomniają, tak miejscowo,plackami, jak plamy)
I co tam u Ciebie ? i w ogóle juz kawałek czasu minąl :roll: jakoś nie widziałam wcześniej Twojego postu...
Pozdrawiam
Iza
 
 
Remedios 

imie: Agata
Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 18 Lip, 2007 10:33   

Cześć Marta:)

Isska, mam pytanie. Piszesz, że masz białe brwi i pewnie rzęsy też.
Czy je farbujesz? Jeśli tak to czy efekt jest naturalny i jak często musisz to robić?

Jakby ktoś z Was miał doświadczenie z farbowaniem brwi i rzęs to proszę o
odpowiedź,

Pozdrawiam serdecznie:)
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Śro 18 Lip, 2007 16:49   

HejRemedios,
nie mam jeszcze białych rzęs na szczęście, a brwi mam białe akurat w miejcach, które depiluję, ale wiem, że brązowa henna jest dobrym sposobem na farbowanie brwi i rzęs ( czarna jest zbyt ciemna , przynajmniej dla mnie, bo mam jasna karnację od kiedy choruję na bielactwo)
Pozdrawiam
Iza
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Śro 18 Lip, 2007 20:54   

Marta82 napisał/a:
ostatnio w brwiach i rzęsach zaczęły mi rosnąć białe włoski, nie ma odbarwień na skórze gdzie one są więc wydaje mi się to dziwne ...


Hej Marto,
miałam podobnie, z tego, co wiem, jest tak dlatego, ze zarówno depigmentacja jak i repigmentacja początkowo jest najczęściej przymieszkowa i efekty obu procesów (ubytku pigmentu i jego powrotu) widać właśnie najprędzej po odbarwieniu lub jego powrocie właśnie w miejscach wyrastania włosków.
Więc na dobrą sprawę już to trochę mniej dziwne. Mam nadzieję, ze na tyle zadbasz o siebie i swoje zdrowie i szybko rozpoczniesz terapię, by w pobliżu tych białych włosów nie powstały plamy. Trzymam kciuki i życzę powodzenia z całego serca.
Witam na FORUM. :zdrówko:
Pozdrawia cieplutko.
Ania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo