Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
lampa UVB 311nm - mala czy duza?
Autor Wiadomość
sosna 


Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 14
Skąd: lublin
  Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008 12:01   lampa UVB 311nm - mala czy duza?

witam, w niedlugim czasie zamierzam kupic lampe UVB 311nm. poki co stac mnie na ta najmniejsza, reczna (dermalight 80). zastanawiam sie tylko czy taka mala lampa jest tak samo skuteczna jak te wieksze, naswietlajace cale cialo (dermalight 800, dermalight 3000). moze naswietlajac cale cialo zapobiegamy pojawieniu sie ewentualnych kolejnych plam, i poprawiamy prace melanocytow na calej powierzchni skory..? moze powinnam poczekac az bede w stanie nabyc ta wieksza.. z gory dzieki za odpowiedz:) ..i zgory przepraszam jesli sie powtarzam, dokladnie przejzalam forum ale moze nie dostatecznie dokladnie.. :roll:
 
 
ania25 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Kwi 2007
Posty: 18
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008 17:32   

Wiesz mam te same rozterki tylko miałam problem nawet ze znalezieniem takiej lampy a co dopiero do ceny to nawet nie mam pojecia ile ona moze kosztowac.
Czy to wtedy wygląda jak solorium albo jak lampy na Towarowej?
Z doswiadczenia wiem tylko ze lampy na Towarowej sa słabsze od tej domowej
 
 
vojtek 

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Radom/Warszawa
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008 18:38   

Na Towarowej jest Dermalight 800. Co do drugiej, mocniejszej lampy, to nie wiem, nie widziałem.

Nie wiem dlaczego uważasz, że D800 jest słabsze od domowej (tzn. D80?).

Jeśli masz duże i rozległe plamy to mała lampka nie nadaje się zbytnio do leczenia, chyba że masz czas przykładać ją w 30tu różnych miejscach ;)

Lampy cały czas tanieją, kiedyś kupię sobie taką D800. Najpierw muszę tylko skończyć studia i ...wybudować sobie garaż ;)

Pozdrawiam.
 
 
ania25 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Kwi 2007
Posty: 18
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008 20:12   

Jak naswietlam sie lampą domową tyle samo czasu co na Towarowej to po tej domowej zaczerwienienie jest duzo wieksze.
 
 
vojtek 

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Radom/Warszawa
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008 21:10   

To prawda, że dużo zależy od koncentracji promieniowania i odległości. (Żart :wink:) Spróbuj się "przytulić" do dużej lampy :)

Domowa lampka używana jest z bliska, ale kompletnie nie nadaje się do rozległych odbarwień.
Mimo wszystko cieszę się, że ją mam.

Pozdrawiam.
 
 
sosna 


Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 14
Skąd: lublin
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008 21:42   

dzieki za podpowiedz vojtek :biggreen: zdecyduje sie na ta mala lampe, coprawda troche tych plamek jest..ale wiekszosc takich, ktore jej promieniowanie obejmie :-) bede ja przykladac z 15 razy przy jednej sesji ale co tam, wazne zeby byl efekt :biggreen:

a chodzilo mi o to, ze duza lampa naswietla cala skore, wiec moze poprawia stan melanocytow wszedzie- czyli na tych czesciach skory gdzie jeszcze nie widac plam, a juz cos jest nietak. moje plamki pojawialy sie na przestrzeni kilku lat.. nie wykluczam ze moga zaczac pojawiac sie nastepne i chcialabym temu zapobiec.. ale narazie zadowole sie mala lampka, juz sie ciesze na mysl oniej :mrgreen:

aniu25, z tego co wywnioskowalam ty juz masz mala lampke, ale zalaczam link strony, na ktorej sa lampy male i duze. taka duza dermalight 800 UVB 311nm(stosowana do leczenia w szpitalach) kosztuje niecale 9tys. (musialam troszke poszperac na tej stronie zeby znalec ta informacje, wiec pisze zebys miala to z glowy :wink: ).

pozdrawionka dla was:)

[ Dodano: Wto 22 Kwi, 2008 22:49 ]
hmm mam jeszcze jedno pytanko.. czy naswietlacie sie mala i duza lampka rownolegle, w ramach jednej terapii? wydawalo mi sie ze w ten sposob nie da rady bo mozna sie poparzyc, i albo jedna albo druga lampa.. a moze rozdizela sie to na dwie terapie w roznych okresach..?

[ Dodano: Wto 22 Kwi, 2008 22:52 ]
jejku ale ciapa ze mnie.. juz zalaczam ten link o ktorym pisalam wyzej :wink:

http://www.ultraviolsklep...id=35&Itemid=31
 
 
vojtek 

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Radom/Warszawa
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008 22:00   

Duża lampa naświetla całe ciało, więc poprawianie małą jest ryzykowne. Ja zrezygnowałem na ten czas z małej lampki i nie wyobrażam sobie kilkukrotnego naświetlania jednego miejsca np. tego samego dnia.
 
 
cerbi 

Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 5
Wysłany: Śro 23 Kwi, 2008 15:01   

Co sądzicie o zakupie lampy z drugiej ręki? Czy gwarancja jest aż tak istotna? Czy lampa to nic innego tylko urządzenie które "podaje prąd" do świetlówki czy może coś więcej?

Zastanawia mnie światło jakie daje ta lampa -
http://www.allegro.pl/ite..._bez_lekow.html

Lampy z których korzystałem w gabinetach dawały odcień 'blado czerwony' a ta daje niebieski. Jak poznać czy to nie jest zwykła świetlówka, a taka która daje światło 311nm?

ps. sorry za podłączenie się do wątku, ale myślę, że to sie wszystkim przyda :-)

Pozdrawiam
 
 
sosna 


Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 14
Skąd: lublin
Wysłany: Śro 23 Kwi, 2008 16:47   

cerbi to jest prawdopodobnie taka sama lampa jaka ja zamowilam. tyle ze tutaj nie bedziesz mial przykladowych czasow terapii, okularkow, licznika czasowego. jesli te rzeczy juz masz albo bez nich dasz sobie rade to sama lampa wyglada mi na profesjanalna...
nic wiecej niestety nie moge powiedziec, nie znam sie na tym, zaufalam firmie ktora rozprowadza takie lampy :wink:
pozdrawiam :-)
 
 
vojtek 

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Radom/Warszawa
Wysłany: Śro 23 Kwi, 2008 19:05   

Przykładowe czasy terapii nadają się tylko do wyrzucenia, każdy musi sobie dostosować je indywidualnie. Ja, z tego co pamiętam, "powinienem" co naświetlanie zwiększać czas o 20s i tak do 4min. Ja się okazało po dojściu do 45s, zwiększałem o 5s co kilka seansów. Nigdy nie przekroczyłem 1:30 :!:

Okulary to koszt ok 15zł, stoper "w dół" ma chyba każdy (np. w telefonie kom.), a koszt takiego wygodniejszego też nie jest oszałamiający.

Wszystkie (4) lampy jakie widziałem dawały światło niebiesko-fioletowe.

A co do tej lampy z allegro.pl: moja różni się tylko włącznikiem, jest większy i prostopadły do tego. Tzn. tak wygląda starszy D80, bez zaokrągleń i wodotrysków. Ja ze swoim nigdy nie miałem problemów, ale nie chcę decydować za Ciebie.

Pozdrawiam.
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro 23 Kwi, 2008 21:28   Re: lampa UVB 311nm - mala czy duza?

sosna napisał/a:
moze naswietlajac cale cialo zapobiegamy pojawieniu sie ewentualnych kolejnych plam, i poprawiamy prace melanocytow na calej powierzchni skory..?

Cześć,
Zerknij pod ten adres
http://vitiligo.com.pl/fo...c.php?p=222#222

Jak bedziesz miala watpliwosci, postaram sie rozwinac ten temat.

Cerbi
Dowiedz sie ile ta lampa byla w użyciu. Kazda świetlowka ma okreslony przez producenta czas pracy z zalozenia gwarantujacy okreslone parametry swiatla. Jesli ją juz troche wyeksploatowal, warto sie zastanowic nad nowa lub przynajmniej nad wymiana swietlowki. Nie wiem jak sprawdzic, czy lampa emituje waskie czy szerokie pasmo UVB. Ultrafioletu nie widac. Inny odcien moze moim zdaniem wynikac z budowy swietlowek, ale to raczej moja hipoteza.
 
 
sosna 


Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 14
Skąd: lublin
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008 07:17   

dzieki czesiu :-) mysle ze dowiedzialam sie sporo:)
poniewaz na ten moment nie mam mozliwosci chodzic na naswietlania do szpitala (ze wzgledu na kolejki kiedys spedzalam tam ok 2h za kazdym razem), wiec zdecydowalam sie na terapie domowa, moze z czasem beda efekty...na pewno beda:mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo